Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy elköltözzünk az szüleitől?

Figyelt kérdés
Egyrészt kényelmes ember, a lakáskeresés, költözés meg macerás, másrészt meg fél az anyukája reakciójától. Nem fenyegetni és erőszakoskodni szeretnék, hanem valami ügyes női praktikával elérni, hogy önállósodjunk végre.
2010. márc. 25. 11:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nehéz dolgod lesz, anyós hisztizhet, azzal ne foglalkozz, majd megnyugszik és elfogadja, nem az ő élete, ne szóljon bele. Bármit mondasz, mindig legyél kedves de határozott, ha nem sikerül rávezetni, akkor mond ki egyenesen, de ne erőszakosan.
2010. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
És hogy a férjem ne foglalkozzon a hisztivel, azt hogy érjem el? Magamat még tudom változtatgatni, ne de őt hogyan?
2010. márc. 25. 12:57
 13/18 A kérdező kommentje:
Meg ha nem foglalkozok a hisztijével, akkor a férjemet ostromolja, hogy én milyen szemét vagyok, akinek ettől rossz kedve lesz és oda a családi béke egy időre.
2010. márc. 25. 12:58
 14/18 anonim ***** válasza:
Én egyelőre költöznék egyedül, és ha akar, majd utánam jön:>
2010. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ez nem megoldás, mi házasok vagyunk, együtt kell tennünk valamit.
2010. márc. 25. 13:29
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha elég hisztis a légkör, talán elriasztja.
2010. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Én is ebben bízok :) Én nem hisztizek, menjen ahányszor akar, de az anyja képtelen nem hisztizni. Csak rájön, hogy ez nem kóser..
2010. márc. 25. 13:42
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz dolog, attól függ, mennyire vagy erős, mennyire tudsz hatni a férjedre. :) Én nem tudtam a volt férjemre hatni, ugyanez volt a szitu. Én is azt tudom javasolni, hogy először mindenképpen mutogass neki lakásokat, lakberendezési ötleteket, esetleg hívd el, hogy nézzetek meg egy-egy lakást, ami ugye nem kötelez semmire, de mégis lát valami kis önállóságot. Tervezgess előtte, mondd el, hogy milyen jó lenne önállóan élni, bármit, bárhol csinálhatnátok. Egyébként Ti tartjátok fenn magatokat? Tehát a külön lakrész rezsijét, kaját mindent ti fizettek? Ha igen, akkor ott nem a felelősségtől való félelemről van szó. No mindegy, szerintem így kezd, azonban ha a férjed nem áll a sarkára és nem akar önállósodni, akkor én is azt tartom jó megoldásnak, amit valaki itt írt, hogy elköltözöl nélküle. Egyelőre szüleidhez vagy albérletbe, ha teheted. Sajnos vannak olyan emberek (főként férfiak), akiknek egy hirtelen "sokk" kell ahhoz, hogy észheztérjenek. Nem azt javaslom, hogy válj el, isten ments! Csak azt, hogy mutasd meg a férjednek, hogy Neked ez igenis nagyon-nagyon fontos. Hidd el nekem, ha nem költöztök el és Te nem érzed jól magad anyósodéknál, előbb-utóbb rá fog menni a házasságotok, mert nem leszel boldog és konfliktus konfliktust fog szülni! Csak okosan és határozottan! Sok sikert!
2010. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!