Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy elköltözzünk az szüleitől?

Figyelt kérdés
Egyrészt kényelmes ember, a lakáskeresés, költözés meg macerás, másrészt meg fél az anyukája reakciójától. Nem fenyegetni és erőszakoskodni szeretnék, hanem valami ügyes női praktikával elérni, hogy önállósodjunk végre.
2010. márc. 25. 11:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Ha kényelmes lusta ember az életben sose fog elköltözni anyuci közeléből, mert legényként megszokta hogy marhajó ha valaki körülötte ugrál meg kiszolgálja. Meg kéne vele értetni hogy intimitásra, EGYEDÜLLÉTRE van szükségetek, ha már házasok vagytok. Én pl hivatkoznék arra, hogy külön lakásban akár a konyhaasztalon is lehet szexelni ha úgy adódik, de a szülői házban csak este, csak ha már mind alszik és nem hallgatóznak, és nincs annál rosszabb, mint az időhöz(vagy bármihez) kötött szexuális életnek, vagy magánéletnek. De mivel a világban köztudottan az anyósokon múlik a rossz házasságok nagy százaléka asszem megfontolandó lenne, hogy teljesen külön éljetek a béke kedvéért.
2010. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
hát erre szokták mondani, hogy lehet hogy a férfi a család feje, de a nő meg a nyaka,ami forgatja:)) El kell neki mondani, hogyha van lehetőség rá, ideje kiszállni a családi fészekből. Nagyon jó költöztető cégek vannak, de akár a haverjait is meg tudja kérni rá. Anyuka reakciójára meg nem tudok mit írni. 6 éves a férjed, vagy önálló tudattal és családdal rendelkező ember?:) Én biztos vicces burokba önteném a mondanivalóm, értse az élcet.
2010. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Valójában az édesanyja is mondhatná, hogy kisfiam ideje elköltözni. Elég nagy baj, hogy a fia fél a reakciójától.

Tulajdonképpen az első válaszadó ötlete tűnik a legjobb mézesmadzagnak. A lakáskereséssel meg akkor folglalkozz te. Mutass neki alternativákat, hogy nézd ezeket találtam. Próbálj meg viszonylag a környéken keresni lakást, hogy te úgy tűnjön direkt messzore akarsz költözni. Hát itt tényleg valami női praktika segíthet.

2010. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

egyszóval nem tud elszakadni anyukájától. ez nagyon kellemetlen tud lenni, tudom.

ne női praktikákhoz folyamodj, mert a kis célzásokat nem fogja venni, jobban függ az anyukájától. mondd meg neki egyenesen, hogy mit szeretnél és miért.

2010. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd azzal, hogy beeteted. Nézegess lakberendezési oldalakat, kezd el gyűjteni az ötleteket, hogy mi lenne, ha saját lakásotok lenne. Ha veszel egy - két ilyen magazint (szép házak, otthon stb) akkor felhívhatnád a figyelmét, hogy nézd, de jól néz ki. S elindulhatna a beszélgetés, hogy nektek ha lenne milyen lenne, mikor lesz saját lakás stb.

Mivel nem csak a barátod, hanem már a férjed is, így mondhatod, hogy örökké nem lóghatunk a szüleid nyakán. Gondolom van egy kis megtakarításotok is. Esetleg lehetne egy megszabott határidőt szabni, hogy egy fél év vagy év múlva már elköltözünk, s most erre gyűjtünk.

Valahogy bele kell ültetni a fülébe a bogarat.


Sok sikert hozzá és kitartást, mert nem lesz egyszerű menet.

2010. márc. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Attól is függ, miért akarsz elköltözni.
2010. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Próbálj meg keresni egy- két lakást, mutasd meg neki, hogy látod, ez milyen jó lenne nekünk, hitesd el vele, hogy mennyire jó lenne ott, és annyira férfias lenne ha ő lehetne a családfő, és anyukája is biztos büszke lenne a fiára, és nics messze, bármikor láthatja a szüleit, ugyanúgy meglenne a kényelem, de nem kellene alkalmazkodni, egy csomó előnye van. Az a lényeg, hogy hitesd el vele, hogy ő akarja így.
2010. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Keress lakáslehetőségeket, aztán ha találsz valamit tuti jó áron akkor, mint ha véletlenül bukkantál volna rá megjegyzed: "Nézd csak mit találtam! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen olcsón is lehet lakáshoz jutni. Milyen jó is lenne egy saját otthon, amit úgy alakítanánk, ahogy nekünk jó..." Erre valószínűleg nem úg reagál majd, mint ahogy gondoltad, de elindul egy gondolat a fejében és ezzel már el is kezdted a terelgetést. Aztán ha olyan helyen jártok, ahol mondjuk láttok egy jó kanapét vagy valami, akkor megjegyezheted, hogy milyen jó lenne elnyúlni egy ilyenen kettesben a saját nappalinkban... Én mindenképpen kifejezném, hogy mit akarok, de nagyon jól gondolod, hogy nem erőszakosan kell bevezetni, mert akkor könnyen ellened fordulhat. Vállalj be minél többet a költözés pakolós részéből(persze ami az emelhető dolgokat illeti) és így legalább tudni fogod mi melyik dobozban van és őt is megszabadítod egy csomó nyűgtől.
2010. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Azért aakarok elmenni, mert nincs önálló életünk így. Van külön bejáratunk, külön konyha, szoba, stb, szóval az asztalon szex így is mehetne :)

Igazából minél messzebb szeretnék innen menni (városon belül persze), nem a szomszéd utcába.

Nézegetek lakásokat, lassan terelgetem arrafelé. Anyukája soha nem mondaná, h önállósodjunk, mert neki az lenne a jó, ha semmi nem váltoizott volna az esküvővel, hanem csak annyi, h jöttem én a családba, mint egyörökbefogadott gyerek kb. És ahogy ismerem az anyósomat, tényleg hatalmas cirkuszok és sértődések lennének a bejelentésből..

2010. márc. 25. 12:17
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
vállalni kell pedig a kockázatot, mert ha netalán gyereketek lesz, az anyós úgy félrelök téged, mintha az ő gyereke lenne vagy minden percben kiokosítana, hogy ezt nem jól csinálod. Van, hogy szembe kell menni az anyóssal, nem minden anyós-meny kapcsolat ideális.
2010. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!