Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire erőltessem, h elköltö...

Mennyire erőltessem, h elköltözzünk?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz helyen lakunk, ami elsősorban nekem rossz, de a férjem is szívesen elköltözne. Mindenképp kertes házat szeretnénk, de a most meglevő x Ft-ból csak Pest mellett tudnánk házat venni és ott sem a legszuperebbet. ő nem nagyon szeretne pesten kívül lakni, nekem viszont pénztől függetlenül tetszik. Ő azt mondja, gyűjtögessünk még kb. 1o millát és vegyünk Pesten házat. Ja és hitelt semmiképp nem akar.
2010. okt. 13. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom meddig kellene NEkEM gyűjtögetni, hogy összejöjjön 10 millió vásárlásra. Addig elmenne az élet fölöttem.Sokan a városokból kiköltöznek a város körüli kis településekre, mert nyugalmat, csendet akarnak. A közlekedés ilyenkor csak kocsival lehet, drága a benzin, de valamit valamiért. De mindenki maga tudja, mit tud bevállalni. Én eltekintve 5 évtől csak kertesben laktam, nem mennék közösségibe semmi pénzért. Legfeljebb vén trotykosként, mikor ki sem tudnék mozdulni az utcára.
2010. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kinézett településről fél óra alatt Pest központi részén lehet lenni.
2010. okt. 13. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha ti megtehetitek, hogy összetudjatok gyűjteni 10mió-t akkor hajrá, tegyétek azt.

Akkor én sem vennék fel hitelt.


Azért irigyellek, hogy ennyire jó helyzetben vagy, és nem a minimálbérből kell kuporgatnotok. Bárcsak mindenki így élhetne.

2010. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha rengeteget kerestek(havi 4-500 nettó), akkor 3-4 év alatt összejön a pénz, feltéve, hogy minden fillért eltesztek. Ha nem kerestek ennyit, akkor ez még tovább kitolódik. 12 millióért Nyugat-Magyarországon már felújított családi házat lehet venni, 4 nagyobb város közelében. Ha csak Pest jöhet szóba, még 20 millióért sem kaptok kifogástalan állapotút, és a telkek többsége kicsi.

A cél jó. A lakás kötélidegzetűeknek való, a sok elviselhetetlen szomszéddal és zajokkal együtt. A ház viszont Pest környékén baromi drága, és csak drágulni fog, mert az ingatlanpiac most van mélyponton.

A nyugalmat viszont nem lehet pénzben kifejezni. Ha meg tudjátok tenni, menjetek családi házba jó környéken. Mi is ezt tettük, 1 év társasházból BŐVEN elég volt. SOHA többet.

2010. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Vegyetek egy olyan házat, amilyet tudtok, aztán gyűjtögessetek, ha eleget gyűjtöttetek, akkor adjátok el a házat és költözzetek vissza Pestre, ha olyan fontos. Bár én nem tenném, mi meg épp kifele akarunk menni belőle, pedig kertesben lakunk, a telkünket lenagyozzák másokhoz képest, pedig nekem ez csak egy zsebkendő.
2010. okt. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem kell sok év a lové összegyűjtéséhez, akkor maradjatok a seggeteken:-)

Fél óra amúgy sztem nem sok!!!

Ez csaki s rajtatok mulik, hogyan döntötök...

mi most éppen az agglomerációból akarunk elköltözni be a városba nyugodt helyre, de kb 30 millánál kezdődnek a jobb lakások:-(((nem egyszerű, annyi pénze meg kinek van?

2010. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak azt nem tudom, mennyire legyek erőszakos. A férjem belemenne a családi béke kedvéért, ha nagyon költözni akarnék most azonnal, de nem szeretném, ha rosszul érezné magát utána. De az is lehet, h belátná, h tök jó volt az ötletem.

3-4 évet kéne még várni, ha maradnánk. Persze lehet, h többet, ha feljebb mennek az árak, vagy a fizunk megy lejjebb - sose lehet tudni.

Aki az agglomerációból akar beköltözni, miért tenné??

2010. okt. 13. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:

"nekem rossz,de a férjem is szívesen költözne"

Nem is értem miért mártírkodnátok ha nem muszály?

Vegyetek egy bármilyen házat és költözzetek jövő héten!

Aztán gyűjtögessetek abban és közben kitaláljátok,hogy azt turbózzátok fel és úgy adjátok majd el vagy szimplán jóérzéssel spóroltok és később ONNAN költöztök tovább.

Ne kövesd el azt a baklövést,hogy beteszed a 30 éves bort a vitrinbe meg a szuper parfümöt a szekrénybe,hogy "majd ha alkalom lesz rá kibontom" és porosodik évekig....

MOST van alkalom,most idd meg és élvezd az ízét mert JÓÓÓÓÓÓÓ és a mostani jó élvezetesebb mint a majdani.

Egyszer élünk! Sok sikert! :p))

2010. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi :) Szeretnénk a végleges otthonunkba költözni végre, és én ezt el tudnám képzelni vidéken is.

Meg mondjuk nem olyan poén 3 évente költözni, csomó pénz a költözködés meg az adók.

2010. okt. 13. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!