Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzünk az alábbi helyzet...

Elköltözzünk az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Kapcsolatot romboló anyós, emiatt sok vita, eladhatatlan lakás, 10m Ft kölcsönt kéne felvennünk egy másikhoz.
2010. jún. 1. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

10 milla nagyon sok, én nem venném fel a helyetekben egyelőre, de ha ekkora idióta az anyós, akkor célszerű lépni. átmeneti megoldás nincs? pl. albérlet? hátha akkor lenyugszik az anyós, és nem rombol tovább, ti meg visszamehettek.

32L

2010. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szüleim elváltak apám anyja miatt, pedig nem is egy kis házban laktunk egymás nyakán.

ha annyira rossz a helyzet, szerintem költözzetek.

a pénzügyekben meg ti tudjátok, hogy álltok.

2010. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet úgy átalakítani a lakást, vagy változtatni az életvitelen, hogy ne kelljen elköltözni? Valahogy elkerülhető a találkozás az anyóssal, vagy össze vagytok zárva? Emiatt felvenni 10milliót... csöbörből vödörbe. Akkor egy idő után az okozná a feszültséget, hogy a havi törlesztő miatt nem maradna elég pénzetek, és ez kezdené felemészteni a kapcsolatot. Volt benne részem. Utólag visszagondolva inkább maradtam volna, mert meg lehetett volna oldani, hogy a szülőkkel kerüljük a sok találkozást.
2010. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, h nem lehet itt megoldani, mert ha kimegyünk vagy megjövünk a lakásba, azt mind látják és figyelik. Másrészt meg jönnek a "ha úgyis itt vagytok.." kezdetű mondatok, amit nem tudnánk elkerülni.

Igazából jelen helyzetben van jó munkánk, tudnánk fizetni a törlesztőt, csak ugye manapság elég bizonytalanok a munkahelyek is..

Csak hát azért anyagilag sem akarunk kiszúrni magunkkal. Albérlet csak vinné a pénzt, amit inkább gyűjteni kéne, az semmiképp nem jó.

2010. jún. 1. 15:36
 5/15 anonim válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok és mindenki azt mondja, hogy lépjünk! Sajnos a párom ezt nem így látja, azt mondja h pár ÉVET még bírjak ki, meg hogy minden apróságon fönn akadok. Kezdünk eltávolodni egymástól és kezdem úgy érezni, hogy nem érdekli ha panaszkodom az anyjáról. Mindig arra gondolok, hogy mi lesz ha gyerekeink lesznek a párom dolgozik anyósom meg dirigál és tönkre tesz engem is, a páromat is és velünk együtt a gyerek lelki békéjét és az összhangot ami egy családban meg kell, hogy legyen. Én ha tehetném lépnék! De eddig csak annyit tudtam megtenni, hogy folyton nyaggatom a páromat... és mindig mondom, hogy "ha még egy eset lesz lelépek"...de sohasem lépek...

Lépjetek!

2010. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
16:09 Mintha magamat olvasnám. De komolyan. Nálunk is a párom az, aki aggodalmaskodik, hogy mi lesz, ha nem tudunk fizetni, stb. Várjak még pár évet. Csak én ide nem szívesen szülnék majd gyereket..
2010. jún. 1. 18:24
 7/15 anonim válasza:

Nos, kegyetlennek hangzik, de szerintem:


Aki nem tud egy anyost kezelni az nagyon megerdemel egy 10 millas adossagot a nyakaba. Tobbet is ha lehet. Van szaj, kez, lab, szem kommunikaciora kifejlesztve. Ezen felul ott vannak a praktikak, cselszovesek... hisz ebben mesterek vagyunk! Foleg a csajok. En anno ugy leoltottam egyik anyosomat, hogy 2 hetig bogni tamadt kedve amikor meglatott...nemhogy utban legyen.

2010. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
16:09 es vagyok! Én sem vagyok hajlandó ide szülni. Inkább nem szülök! Arról meg, hogy van kéz és láb na meg a szánk... én folyamatosan koptatom a számat már-már elég durván beszólogatok neki, de hiába. Egyszerűen nem veszi észre magát, azt hiszi, hogy viccelek ill ő bemeséli magának h ez csak vicc... állandóan rendezkedik azt hiszi h körülötte forog a világ. Soha semmi sem tetszik neki amit én csinálok. Amit édesanyámtól tanultam, az szerinte minden rossz és mindent ugy kell megtanulnom ahogy ő szokta... és ez nagyon szar érzés mivel anyám nem hülyeségekre tanított. Ennél többet nem hiszem, hogy írhatnék... csak menekülök, egyfolytában. És mondhatjátok azt h gyenge vagyok. De egy hónapot lennétek a helyemben. Nem kívánom senkinek! Na jó éjt!
2010. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Albérlet!
2010. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Namost a problema ott van elasva hogy:


Ha nekem valaki "mar-mar beszologat", akkor en sem veszem komolyan. kinevetem, es cikizem tovabb, ha az a fo szorakozasom adott esetben.

Elmondok egy szituacios peldat.

Hazaerunk vasarlasbol, anyos kijon, erdeklodik mit vettunk stb. Valasz "Semmi olyat ami kettonkon kivul masokra is tartozna, de hoztunk anyukanak egy nyalokat, hogy legyen mivel szorakozni." Es egy 500 dolcsis vigyor.

Vagy fozesnel anyos kijott "segiteni", majd elkezdte ecsetelni a krumplipucolas lenyeget, modjat blah...blah...

Valasz " Anyuka, nincs valami szerelmes sorozat a teveben amivel le tudja magat foglalni, amig en fozok? Barmit, csak ne legyen lab alatt." Ha eroskodik semmi baj, eroskodj te is. "de en csak segiteni...." ennel tovabb nem kell hagyni mert a valasz " de en meg csak azt kertem hogy hagyjon nyugodtan fozni! Holnap anyukae a konyha azt csinal amit akar, ma en vagyok itt es rajtam kivul nincs szukseg masra (es ha nem ertene megerositheted) - kopjon le mama, szolok ha lehet jonni vajuhoz.

2010. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!