Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Nem igazán értem.

Miért van ez? Nem igazán értem.

Figyelt kérdés

Ha egy kövér ember panaszkodik a súlyára, és erre a vékony(abb), normál testalkatú barátja felajánlja neki, hogy segít lefogyni, megsértődnek? A szitut nem úgy kell elképzelni, hogy bunkó módon, hanem szép finoman, pl: megyek futni ekkor és ekkor, van kedved velem jönni? Nem egy ilyen esetet ismerek, ahol az elhízott barát olyan szinten volt elhízva, hogy veszélyeztette az egészségét, és aggódtak értük. De ha felajánlották neki, hogy segítenek neki a mozgásban, fogyókúrában, akkor az volt a válasz, hogy nehogy már egy vékony, normál testalkatú mondja meg neki, hogy mit csináljon.

És ezt nem értem. Pont hogy egy normál testalkatú embertől kéne elfogadnia egy tanácsot, hiszen az az ember is tesz az alakjáért, és valószínűleg jó tanácsokat adna, akkor miért kell megsértődni? A normál testalkatú ember is azért nincs elhízva, mert nyilvánvalóan valamit jól csinál. Persze itt tanácsok alatt nem a hülyeségeket értem, pl. koplaljon, hirtelen eddzen nagyon sokat, hanem normális tanácsokat.

Ez az eset pl. velem történt meg: 2 kövér barátom sopánkodtak, hogy mennyire dagik, meg nem tudják, hogy milyen diétát próbáljanak ki, meg hogy mit sportoljanak amiben nem fáradnak ki, de zsírt éget. Erre válaszoltam nekik szép finoman, hogy ha adhatok egy tanácsot én azt tenném, hogy pl. rizs/krumpli köret helyett egyen párolt zöldséget hús mellé, vagy igyon szűztea kapszulát, mozgással kapcsolatban pedig kezdjenek el gyorsan sétálni egyre hosszabb távon, majd ha bírják, kezdjenek el futni. De ha ezt nem szeretnék, az úszás is sokat segíthet.

Szerintem ez egy abszolút normális válasz volt (nemcsak szerintem, ültünk még jópáran a szobában), mégis megsértődtek, lehurrogtak, hogy én mire föl oktatom ki őket...Mondom ez nem kioktatás, hanem mivel elvileg barátok vagyunk, a barátok adnak egymásnak tanácsokat, támogatják egymást, stb. és én azért nézek ki úgy ahogy, mert otthon szoktam tornázni, és odafigyelek az étkezésre (nem mániákus módon, nem koplalok, csak nem eszek meg 2l-es fagyit, ahogy ők)

És az a helyzet, hogy rajtuk nem plusz 10/20/30 kiló van...Az egyikőjük 105 kiló (170 cm), a másik 113 kiló (179 centi), szóval tényleg az egészségük van veszélybe.

És még egy kérdésem lenne: Ha tehetnének azért, hogy lefogyjanak, idejük lenne rá, és pénzük is az egészséges ételekre (nem betegségtől híztak el), akkor miért sopánkodnak? És miért néznek csúnyán, irigykedve a vékonyabb ismerőseikre, amikor ők is nézhetnének így ki? Akik meg betegségtől híztak el, bármit megtennének, hogy leadjanak legalább 1-2 kilót, és érdekes, ők nem bunkóznak, nem kapják föl a vizet, ha azt mondom mellettük valakire, hogy milyen csinos ez és ez...akkor megint én vagyok a szemét, mert nem vagyok tekintettel rájuk...Nehogy már minden szavamat át kelljen gondolnom, hogy ne bántsam őt meg egy olyan dologgal, ami nem is sértő? Ők meg simán megaláznak, beszólnak, nem egyszer, és mind a súlyomra megy. (nem vagyok sovány, 164 centi vagyok 53 kilóval)

És nem én vagyok ezzel a helyzettel egyedül, munkatársaim is mesélik, hogy nekik is vannak ilyen ismerőseik, és ők sem értik, hogy miért szemét dolog az, ha segíteni akarunk nekik.

Húúbakker nagyon hosszú lett, elnézést de felszívtam magam, pont tegnap is közölték velem röhögve, hogy könnyű annak aki nyeszlett...szerintem ez bántó, és egy barát nem mond ilyet.

Szóval köszönöm azoknak akik elolvasták:):)


2010. márc. 25. 05:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Vannak, akik nem szeretnének tanácsot, csak részvétet.
2010. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Írhattok még:)

2010. márc. 26. 11:02
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia,

Szerintem vagy igazából nem is akarnak lefogyni csak sajnáltatni magukat, vagy nem igazi barátok inkább csak haverok (bocs hogy ezt mondom, de a leveledből ez derül ki) Nekem a párom elég duci és ő például folton "követeli" hogy menjek vele kocogni és főzzek fogyózósabb kajákat. A hugom is duci volt régebben és ő is szívesen vette, hogy úszni meg tornázni menjünk együtt.

A 65 kilós válaszolónak: Ha nem 140 centi vagy nem vagy kövér! 170 cm körül pl ez pont jó.:)

2010. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert panaszkodni jóóóóóóóóóó! Tenni ellene viszont nehéééééééééz.
2010. márc. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben vagyok, mint a barátnőid, csak messze nem olyan drasztikus a helyzet (163 cm és 65 kg). Ők nagyon jól tudják mindazokat, amiket nekik tanácsolsz, épp az a bosszantó, hogy úgy tűnik, azt hiszed, ők nincsenek tisztában mindezzel, sőt, a jószándékú tanács feltételezi, hogy ők mindezeket képesek simán végrehajtani. A bökkenő ott van, hogy nincs a világon az az akaraterő, ami ehhez elég lenne nekik. Már túl vannak egy csomó kudarcba fulladt próbálkozáson, és reménytelennek látják a helyzetet. Tudod, milyen rossz azzal a tudattal élni, hogy pompás alakod van (nekem az van), csak 10-50 kg zsír elfedi? Mire lefogyod, talán 70 éves leszel, és ezzel kimarad az életedből a szép alak, könnyű mozgás, férfiszemek dicsérete és egyéb jó dolgok? Én egy időben az egész kalóriatáblázatot tudtam, és meg tudtam mondani minden nap végére, mennyivel léptem túl. Megállni viszont nem tudtam, hogy ne egyek annyit.

A megoldás valahol a pszichében van. Nem az akaraterőben, az régen kevés ehhez. Hasonlít a szenvedélybetegségekhez. Én sejtem, hogy nekem szénhidrátfüggőségem van, lehet hogy nekik is. Az agyban kell átállítani valamit, de még nem jöttem rá, mit.

Javaslom, légy velük tapintatos. Itt jóval többről van szó, mint lustaságról (az is benne van).

2010. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

panaszkodni akar. Nem fogyni, akkor fogyna, ha fogyni akarna. Panaszkodni akar, mert együttérzésre vágyik. Hallgasd meg, biztosítsd az együttérzésedről! Ha lefogyasztod, akkor elveszed tőle az eszközt(azt hiszi) amivel együttérzést kelthet.

"Jaj, de rossz nekünk" erről akarnak beszélni. Ez lelki baj. Jobb, ha rájuk hagyod. Ha megjegyzést tesznek a súlyodra, sértődj meg, kérd ki magadnak!

2010. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat:)

Utolsó előtti: a 65 kg tényleg nem vészes:) Én volt, hogy felhíztam 62 kilóra (karácsonyi kaják:D) De leadtam 2 hét alatt: Szűztea kapszulát vettem, nem ettem sokat, és amikor nassolhatnékom volt, fogat mostam (tényleg hatásos), vagy szőlőcukrot kaptam be:D Nekem bevált:) De a 65 kg tényleg nem kövérség. És értem, hogy mit mondasz, de 100-110kg felett, amikor már az egészsége, az élete van veszélybe, azért megemberelhetné magát. Én is amikor meghíztam 62-re nem zavart kimondottan, kicsi húsosabb voltam na és?:D Csak az volt a bibi, hogy az amúgy is széles csípőmre szedtem rá, és így le kellett volna cserélnem az összes nadrágomat, szoknyámat, és az elég drága lett volna, plusz szeretem azokat a darabokat:) Itt náluk nem csak egy kis pluszról van szó (sajnos).

2010. márc. 27. 12:52
 18/19 anonim ***** válasza:
Ott a magyarázat kommented utolsó soraidban. Mindenkinek más-más dolog a fontos. Vannak, akik imádnak nassolni, finomságokat enni, de megállják, mert sokkal inkább szeretnek jól kinézni, és ezt nem adják fel pillanatnyi örömökért.
2010. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Hmm, igazad van:)
2010. márc. 27. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!