Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen a férjem?

Hogy lehet ilyen a férjem?

Figyelt kérdés

Nagyon mérges lettem rá. Reggel jött haza éjszakázából és 1-2 dolgát intézte, majd 11-kor lepihent, kérte, hogy ébresszem 13-kor, fontos. A kicsivel még egy szobában alszunk. A babót 12 után letettem aludni, kb 13 40 felé el is aludt. Tettem vettem itthon, majd bementem szép óvatosan ébreszteni, azt mondta oké kel. 10 percig nem jött elő, még vártam, majd megint bementem szólni, de erre már a babó is felkelt, nehezen de visszaaludt, persze a férjem is, mert továbbra se mászott elő. Már rátelefonáltak, hogy hol van, munkaügy, mire visszamentem és szóltam neki, hogy már elkésett, a kicsi is felsírt, már nem is aludt vissza. Hihetetlen!! Ő meg lehurrogott, hogy mit mérgelődök. Mondtam neki, máskor a telelfonját állítsa be, mert a gyereknek aludnia kell délután, nem ő, hanem én fogok vele kínlódni, mert nyűgös lesz, kialvatlan... De nagyon nem érdekelte, nem is foglalkozott a kicsivel, elhúzott, azt se mondta neki bik-bak. Az ajtóból visszaszólt, hogy elment.

Nagyon pipa vagyok, és ez már nem az első eset. Egyszerűen nincs tekintettel a kicsire, 2 éves és olyan akaratos, ő meg mindig olyanokat tesz, amiket tudja, hogy nem kéne, de ő az apja miért ne. Van hogy kínlódás mire visszaállok a gyerekkel a megszokott dolgokra, de őt ez sem hatja meg. Ha sír akkor csak csattog, hogy hallgattasam már el, ráhurrog, hogy fejezd már be. Nem azzal törődik, hogy vajon miért sír, hanem üvöltözik, ami mégjobban felhúzza a gyereket is. Tanácstalan vagyok. Hogy beszéljem ezt meg vele, ha rámcsapja az ajtót?? Hogy ő neki már semmit se lehet csinálni, amit ő akar?


2010. márc. 24. 13:46
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
61%

Na ez az hogy ő akart annyira babát de egy család mind szép és jó csak nem látta át a vele járókat. A közös programokat felhozhatod neki te is. Itt a jó idő menjetek együtt sétálni, állatkertbe...

És magyarázd el a férjednek hogy neked is szükséged van rá és a kicsinek is. Kettőtöké a gyerek akkor ne csak te foglalkozz vele és akkor ő sem érzi magát kirekesztve mert ugyan úgy tud veled is lenni mint a babával.

18L

2010. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
81%

Ja ez meg a másik, hogy azt mondta ébreszd fel 13kor, akkor miért nem akkor ébresztetted?


Különben akkor meg a telefon lenne a baj, hogy arra miért nem pattan fel rögtön, mert mire lenyomja felkel az a szegény gyerek.

Volt itt már olyan kérdés is, hoyg anyuka megmondta apukának, hogy telefonáljon mikor elindul haza, aztán itt zsörtölődött, hogy mindig épp akkor telefonál, hogy indul haza, mikor épp fürdeti a gyereket, és hogy ez milyen zavaró..

2010. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
89%

Egy 2 éves gyerek már távolról sem baba. Szerintem semmi keresnivalója a te ágyadban éjjel, az az apa helye.

A férjed nem anyut vett el, hanem egy nőt. Szüksége van a feleségére, hogy a bánatba ne ingerelné, ha a gyerek szemmel láthatóan fontosabb, mint ő?

Akaratos a gyerek? Majd megunja. Ha most ráhagyod, pár év múlva a fejedre is tojik.

Egy család összetétele nem anyu-gyerek...és valahol messze az apa. Anya-apa, és a közös gyerek, akikr együtt vigyáznak, óvját és szeretik. Közösen. A gyereknek is alkalmazkodnia kell, szocializálódni. Meg kell tanulnia, hogy ő része a családnak, nem pedig valaki, aki körül forog a világ.

Próbálj asszonya lenni a férjednek, mert így nagyon ügyesen el lehet űzni a háztól. A családot bizony a nő feledata összetartani, de szerintem te nem jól fogtál hozzá.

Tudom, le fogtok pontozni, de ez a véleményem.

2010. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Melyik utolsó?
2010. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
90%
14:26-nak teljesen igaza van. Együtt 3-an kell normális családi életet élnetek nem pedig csak te és a gyerek. Az apa meg elvan magának.
2010. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
87%

Jah a másik: a gyerek nem szoríthatja ki az apát. Az egészséges fejlődéséhez tartozik, hogy úgy nevelik, hogy látja az apa és anya kapcsolatát pl amikor megjön apukája akkor az anyukája odamegy és üdvözli, vele is törődik..

Sok anya elrontja ott, hogy mikor megjön a gyerek, az apát teljesen elhanyagolja.

Szóval nem lesz lelki törés ha sírva otthagyod, a babák még nem is csinálnak síráson kívül mást. El ne kapasd mert később azt fogja hinni hogy hisztivel és sírással mindent megkaphat. Amúgy meg szerintem nincs nagy gond úgyhogy ne aggódj.. első gyerek és majd csak beletanulsz olvass a témában pl nevelési könyveket és konzultálj esetleg többgyerekes családanyákkal.. A férj viselkedése nem igazán érett.. ha ő akarta a babát akkor lehet h tényleg attól is van ez a viselkedése h úgy érzi h őt elhanyagolod. De lehet h megváltozna ha látná h nem szorítja ki a baba az idődből. Szóval a férjed viselkedése sem a legjobb de nálad meg ennél az ébresztésnél nem értem h miért akaszt ki.. ennyit igazán megtehetsz érte is.

2010. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
75%
A 83%-osra írtam,hogy egyetértek.Akkor még az volt az utolsó.
2010. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Utolsó azt írta, az ágyatokban alszik a pici. Én ezt nem így olvastam, csak, hogy egy szobában...

Az én férjem is rengeteget dolgozik, nagyon kimerült, sok az éjszakázás, de utána sem jöhet haza. Van, hogy 3 nap és 3 éjjel folyamatosan meló, utána max. 1 nap pihi.. :( Nálunk sokat javult a helyzet, amikor átköltöztünk másik szobába aludni, a baba pedig maradt a saját szobájában. De tényleg nagyon kimerültek tudnak lenni,és amíg mi alig várjuk, hogy hazajöjjenek, és beszélhessünk egy felnőttel, ők valószínűleg másra sem vágynak csak csendre. Nálunk az jött be, ha hazaér a férjem néha napján délután, mi elmegyünk a babával sétálni 1-1,5 órára, apa addig aludhat. Sokkal jobb kedve lesz utána. Mivel én is sokat vagyok kettesben a babával, megszoktuk a kis rendszerünket, szegény férjemet sokszor felesleges dolgokért szúrom le, de mostmár figyelek erre, hogy ne csináljam. Kicsit erős szerintem is, ahogy a férjed reagál, mert ha ingerült is valamiért, azt nem Rajtatok kéne leverni. Próbálj meg egyszer olyankor beszélni vele, amikor kipihent. Finoman, és persze megértően, mert neki is nyilván vannak problémái.

Nálunk amúgy sokat változott a helyzet, amióta egyszer elmentem este céges buliba. Akkor volt 9 hónapos a lányom. Apa vacsiztatta, fürdette a babát, ő tette le aludni kiolvasztott tejcsivel, és teljesen odavolt, hogy mennyi mindenre kellett figyelnie, előre gondolkodnia. Pedig soha nem vigyázott még nálunk sem más a babánkra, igaz szerencsére nagyon könnyű eset, jó baba.

Azóta férjem is jobban érzi, hogy nem csak neki fárasztó, ha napokig nincs itthon...

Sok sikert, ha szeretitek egymást, meg kell tudni beszélni a problémákat!

2010. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
14.42!Én is majdnem ugyanezt írtam csak más szavakkal4
2010. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
14.42-es: bocs, 14.57-es. melyikre gondolsz? próbáltam végig futni az összes választ.Csak a tapasztalatom próbáltam én is írni...
2010. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!