Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el otthonról?...

Hogyan költözzek el otthonról? Mi a véleményetek erről a családi hozzáállásról?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és otthon lakom jelenleg. Főiskolán albiban laktam , de utána amikor elkezdtem dolgozni visszaköltöztem otthonra. (Ráadásul akkor az apám külföldön dolgozott.)

Jelenleg viszont hárman lakunk és 2 éve minden egyes nap megtalál az apám(pedig elég nagy a lakásunk), hogy ne lakjak már itt mert nem ez az élet rendje. Sőt azt mondta múltkor, hogy életcélja hogy engem eltávolítson innen. A puszta létemet is bűnnek érzem itthon.

A keresetemből nem tudok fenntartani egyedül egy albérletet. Ismerőseim külföldre mentek, akikkel esetleg tudtam volna lakni.

Idegenekkel összeköltözni kiszolgáltatott helyzet sokszor.

Előre is köszi a válaszokat.


2015. dec. 19. 01:22
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

A házimunkákat elvégzem persze magam után. Mosok magamnak, ez nem is kérdés. 130ezret keresek jelenleg.

Nincsen megtakarított pénzem sok, legalábbis annyi nem , hogy tervezni tudjak belőle.

Dolgoztam nyáron külföldön takarító munkát egyébként. Szerintem ez nem így működik, legalábbis az én esetemben biztos nem, hogy elkezdek mindenféle munkákat csinálni külföldön és majd egyszer csinálhatom azt is amihez tényleg értek és kvalifikált munka. Kijövök a gyakorlatból..

Én akkor is úgy érzem, hogy nem kéne ilyen hangnemben beszélni velem a szüleimnek és lábtörlőrongyként kezelni kb. ez borzasztó

Persze tennem kell a dolgokért igazatok van, ezzel tisztában is vagyok.

2015. dec. 19. 18:46
 22/22 anonim válasza:

20-as, az a csomó idegen ember már ledolgozta amit neki kellett, és a most dolgozó emberek adójából kapják a nyugdíjat, gondolom te is örülnél majd, ha öregkorodra maradna pár fiatal az országban, akik fizetnek adót, hogy nyugdíjat kaphass.

Más: írják, hogy ilyen az élet, hogy nem olyan munkát végzel, amilyent szeretnél, és ami neked tetszik. Elég rossz hozzáállás szerintem, mert oké, hogy egy ideig az ember mást dolgozik, mint szeretne, hogy elinduljon az életben. De ha annál le is ragad, akkor nem élni fog, hanem csak túlélni. Annyi kompromisszumot kell kötni, hogy ne haljon éhen, de szerintem nem kell hibáztatni azért, mert -bár kevesebb fizetésért- de boldogabban végzi a munkáját.

2016. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!