Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el otthonról?...

Hogyan költözzek el otthonról? Mi a véleményetek erről a családi hozzáállásról?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és otthon lakom jelenleg. Főiskolán albiban laktam , de utána amikor elkezdtem dolgozni visszaköltöztem otthonra. (Ráadásul akkor az apám külföldön dolgozott.)

Jelenleg viszont hárman lakunk és 2 éve minden egyes nap megtalál az apám(pedig elég nagy a lakásunk), hogy ne lakjak már itt mert nem ez az élet rendje. Sőt azt mondta múltkor, hogy életcélja hogy engem eltávolítson innen. A puszta létemet is bűnnek érzem itthon.

A keresetemből nem tudok fenntartani egyedül egy albérletet. Ismerőseim külföldre mentek, akikkel esetleg tudtam volna lakni.

Idegenekkel összeköltözni kiszolgáltatott helyzet sokszor.

Előre is köszi a válaszokat.


2015. dec. 19. 01:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most sokkal kiszolgáltatottabb helyzetben vagy, mint ha bérelnél valahol egy külön szobát, ott legalább nem beszélhetnek veled ilyen hangnemben. Face tele van bérlőtárs keresőkkel, mindenkinek könnyebb megosztani a költségeket. Gondold át így is. Sok sikert :) N
2015. dec. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Rajtad kivul tele van a vilag eletkeptelenekkel, fogjatok ossze.
2015. dec. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Hát éppen elég támogatást kaptál, képest volt még külföldre is kimenni egyedül, hogy fizethesse -többek között- a főiskoládat, ezek után jogosan várja, hogy elindulj végre az életbe.
2015. dec. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Jó biztos igaz amit írsz.:( Meg is gyengítettek ezzel a viselkedéssel..

Külföldön egész más munkákat tudnék csinálni, mint amit szeretek és amit végeztem..

Albérletekben laktam jó néhány helyen, de teljesen másokkal laktam a végén már együtt mint az elején. Közben a feltételeket is megváltoztatták sok helyen, lehúztak ahol csak tudtak.

2015. dec. 19. 01:54
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Gondolod,hogy aki külföldre megy,csak olyan munkát végez amit szeret?Aranyom,az élet nem így működik!
2015. dec. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj de 28 éves létedre elég gyerekes a felfogásod. Lassan saját családodnak kellene lenni, nem pedig sírni hogy a drága papa megunta hogy még közel 30 éves fiát is támogassa akár az otthon lakással. Külföld, igen nem azt a munkát amit szeretsz, de felkészülve, alapos nyelvtudással akár azt is. Egyébként meg külföld nem is annyira rossz, nekem elhiheted, én sem azt csinálom amit szeretek, de tetszik hogy saját lábamon saját pénzből élhetek. Persze kényelmesebb lenne, ha otthon maradtam volna és hagynám hogy a szüleim támogassanak teljes mértékben, de nem. Lassan neked kellene őket támogatni, hát ideje felnőni. 23/N
2015. dec. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

a bátyám pont olyan tutyimutyi volt, mint te..addig fajultak a dolgok, mig anyám egyszer csak elkoltozott, 160 km-rel arrébb vett egy lakást magának. testvéremet pedig otthagyta a nagy házban, hogy végre nojjon már fel..fizesse o a csekkeket, lássa el o a háztartást stb. stb.

nem akart kirepulni a kisfia, oké, hát "repult" anyám.

borzaszto, mikor valaki ennyire nem életképes.

hozzáteszem ugyanugy neveltek bennunket, mégis én már 19 évesen kulfoldre koltoztem egyedul (szuloi segitség nélkul), azota is kint élek immár 11 éve.

2015. dec. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk hasonlóképp történt, engem 18évesen kib%#&tak otthonról, kijöttem külföldre, a saját lábamra álltam, nem volt mögöttem senki. Tesóm persze maradhatott, néha dolgozgatott, de el volt tartva. Egyszer gondoltunk egyet a párommal és kihoztuk a testvérem, nos kár volt. Lassan mindenkit maga ellen fordított, aki mégis segítene rajta elhajtja, nem keres munkát, semmit nem intéz, csak panaszkodik, mos tb kitalálta, hogy átköltözik németországba egyedül, úgy, hogy azt se tudja hogy kell önéletrajzot írni: D szóval csak annyit mondok, hogy nem irigy3llek, nagy pofonok várnaknmég rád!
2015. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, apának igaza van. 28 évesen mára saját életedet kellene élned
2015. dec. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amit nem találtam meg a kérdésedben, hogy mennyi hozzájárulást fizetsz, és elégséges-e ez nekik, illetve ha nem, akkor miért stb.

Gondolom anyagiakról kellene megfogni a dolgot.

Én nem tudlak okolni, a mai világban annyira mint a többiek. Persze, nem szép dolog otthon lakni, de annyira sokan csinálják így.

Viszont azt is tudom, milyen, ha az ember családjának vagy csak egy embernek elborul az agya.

Igazából azt tudom mondani, hogy te mindenképpen fizetsz. Többet mint gondolod. Ha máshogy nem, a lelki békéddel. S igen, az is forintosítható, ha rájössz, mennyibe kerül az neked, mitől esel el, amiatt, hogy ott laksz és így zaklatnak.

Én a helyedben nem törődnék senki véleményével.

Megpróbálnék leülni és átgondolni, min tudnék változtatni.

Embernek maradni, minen körülmények között, ez legyen a legfontosabb.

Te vagy a legidősebb?

Igen, legyél kicsit életképesebb, bár értem, arra gondolsz, hogy félsz, hogy a tartalék pénzedet lenyúlják idegenek.

Ez igen, ilyen van. Teljesen megértelek.

De neked magadnak kell megteremteni a dolgokat, hogy mások legyenek. Talán addig is, vállalj otthon több házimunkát, több költséget, és próbálj meg félretenni.

Mérlegelj, mi menynibe kerül neked valójában ,és aztán készíts tervet.

Addig is sportolj, ha nem tennéd, hogy erősödjön az önbizalmad, döntsd el, ki van melletted, ellened, és csak a támogató emberekkel oszd meg apró kis terveid.

Attól, hogy te szeretsz valakit, nem törvényszerű, hogy ő is pont úgy szeret.

Remélem boldogulsz és boldog tudsz lenni, maradni.

2015. dec. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!