Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el otthonról?...

Hogyan költözzek el otthonról? Mi a véleményetek erről a családi hozzáállásról?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és otthon lakom jelenleg. Főiskolán albiban laktam , de utána amikor elkezdtem dolgozni visszaköltöztem otthonra. (Ráadásul akkor az apám külföldön dolgozott.)

Jelenleg viszont hárman lakunk és 2 éve minden egyes nap megtalál az apám(pedig elég nagy a lakásunk), hogy ne lakjak már itt mert nem ez az élet rendje. Sőt azt mondta múltkor, hogy életcélja hogy engem eltávolítson innen. A puszta létemet is bűnnek érzem itthon.

A keresetemből nem tudok fenntartani egyedül egy albérletet. Ismerőseim külföldre mentek, akikkel esetleg tudtam volna lakni.

Idegenekkel összeköltözni kiszolgáltatott helyzet sokszor.

Előre is köszi a válaszokat.


2015. dec. 19. 01:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%

Apádnak nem igazán van igaza,mert tudhatja,egyedül nem tudsz egy albérletet fenntartani,és nem 1 szobában nyomorogtok 3-an.

Ez a 28 éves vagy,és akkor már kötelezően külön kell a szülőktől lakni,egy baromság,ha nincs rá lehetőség,pláne a mai világban,hát nincs.

Nem tudom hogyan állsz anyagilag,otthon lakva azért lehet félretenni,kezd el,amennyiben eddig nem tetted.

Aztán,ha otthon nagyon tré a helyzet,idővel el tudj húzni,kiveszel egy szobát legfeljebb.

Közben képezd magad,tanulj,hogy jobb fizetésért tudj majd dolgozni,és megállj a saját lábadon.

2015. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem értek itt sok válaszolót. Most akkor mindenki menjen külföldre, ha saját lábra akarnak állni, az itt maradt nyugdíjasok meg oldják meg maguk? Ha meg itthon keresek fiatalként 110 ezret abból nekem alsóhangon 30 a kaja, 10 a bérlet, 50 lenne egy szoba rezsivel 15 elmegy 1-1 szezon ruhára, tisztasági eszközökre, valamelyik barátnő (lány vagyok, csak vannak barátaim) szülinapi ajándékára, programra. Szóval maradna olyan 5 ezer forintom. Ergó semmilyen kilátásom nem lenne a jövőre, hogy egyszer pl saját otthonom legyen. Ehelyett, a szüleimnél lakva, nem kéne bérleti árat fizetnem, de beszállnék a rezsibe, arányosan, meg, ha szeretünk együtt enni és nekik sem teher, a kajába. Így 50 lenne összesen, nem csak egy luk, idegenek társaságában. Persze a szennyest magam mosnám, magam után takarítanék. Nem értem miért baj ez? Miért baj, hogy nem fizetek egy vadidegennek bérleti díjat, ha közben funkcionálisan felnőttként viselkedek, tehát, ha a szüleim nem főztek, főzök én, takarítok, és fizetem a költségek rám eső részét. Csak mindeközben marad némi pénzem, félretenni, vagy tudásba (pl. nyelvbe) fektetni, hogy egyszer legyen jövőm. Azért írtam végig feltételes módban, mert az én szüleim nem ilyenek, már eleve nincs is 2 szülőm, de magamtól függetlenül nem látok kivetnivalót egy ilyen életmódban. Abban látnék, ha a kérdezőnek még anya mosná a tiszta ruhát és ők tartanák el. Az nem normális. De itt ezt nem írta le a kérdező, ezért nem értem ezt a támadó hangnemet. Ja és igen, 28 évesen azért már legyen terved az elköltözésre, családalapításra. Mert ha nincs, könnyen lehet, hogy 38 évesen is így laksz majd és az már tényleg nem egészséges.
2015. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
16%
Főiskolát végeztél és nincs 150-180 kereseted nettóban?
2015. dec. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudni, hogy hozzájárulsz-e a saját magad eltartásához, mert lehet, hogy apád ezt kifogásolja valójában.
2015. dec. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
33%
Van bármilyen megtakarìtásod,amiből azt láthatják tervben van az elköltözés? Azért 28 évesen az emberek nagy része legalább egy lakástakarékot fizet, hogy legyen tőkéje egy saját lakásra. Főzöl mosol takarìtasz minimum magadra? De illene más helyett is. Én is 28 vagyok, a férjemmel most vettünk lakást. De nem esett nehezemre berakni egy mosás, nem csak a saját ruháimbòl. Nem csak a szobámat takarítottam hanem a lakát. És hazaadtam a fizetésemből. Ha ezeket nem teszem lehet én is csak teher lettem volna.
2015. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
44%

valami nagyon bufeszakos diplomad lehet ha nem tudsz belole megelni. vagy csak eletkeptelen vagy.

kulfoldre meg dolgozni megy az ember, nem a labat logatni, meg szep hogy tobbnyire nem azt dolgozod amit szeretsz vagy tanultal.

igazabol meg koszond meg hogy eddig eltartottak.

ami beloled hianyzik az az akarat, a cel hogy sajat labra alj.

2015. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, ez itt a kőgazdag válaszolók otthona. Én sem bírom, ha valaki csak élősködik, de erről nem tudunk.Ezt a kérdést írtam ki nemrég:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__7431011-hogy..


Szerintem Mo-on ma nagyon nehéz tervezni, munka, karrier, lakhatás szempontjából is. Ezt nagy szégyennek érzem, és haraggal tölt el. Nekünk a férjemmel mázlink van a munkahelyünket illetően, bár nem tudom, meddig. Mi is gondoltunk külföldre, de azért nem érzitek morbidnak, hogy úgy tud valaki boldogulni, ha külföldre megy?

Na mindegy, messzire visz a téma, de tűrhetetlennek tartom, hogy itthon ilyen nehéz boldogulni.

2015. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
otthona=oldala
2015. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy pl. nem csak kifogásokat gyártasz, hanem teszel is valamit.


"Idegenekkel összeköltözni kiszolgáltatott helyzet sokszor."

Nekik is az, mert ők sem ismernek téged. Egálban vagyok az elejétől kezdve. Nem úgy működik, hogy elköltözöl, aztán örökre ott maradsz, költözhetsz tovább, ha az első hely nem tetszik.


"Külföldön egész más munkákat tudnék csinálni, mint amit szeretek és amit végeztem."

Én külföldön élek. Tényleg egész más munkát végzek, mint amit szeretnék. De ez még nem jelenti azt, hogy egész életemben így lesz.


"Albérletekben laktam jó néhány helyen, de teljesen másokkal laktam a végén már együtt mint az elején. Közben a feltételeket is megváltoztatták sok helyen, lehúztak ahol csak tudtak."

Mondjuk normális bérleti szerződés kell, és ahhoz tartani magát mindkét félnek. Maszekban persze, hogy lehúznak, mert nincs eszköz a kezedben ellene.

2015. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Most akkor mindenki menjen külföldre, ha saját lábra akarnak állni, az itt maradt nyugdíjasok meg oldják meg maguk?"


Azért ne éljem az életem úgy, ahogy akarom, mert mi lesz egy csomó idegen emberrel?

2015. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!