Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valami kell, dolgozz meg...

Ha valami kell, dolgozz meg érte! Jogos?

Figyelt kérdés

8 hónapot dolgoztam egyhuzamban. Nem kerestem rosszul, de a pénz nagy részét (500 ezer) elraktam, magamnak nem nagyon vásároltam.

Kedd óta nincs munkám, de már kedden voltam két állásinterjún, ma próbamunkán, szóval nem otthon meresztgetem. Bármit elvállalok, nem akarok munka nélkül maradni. (Járna szociális segély, de azzal nem vagyok előbbre)

Mégis ha valamit venni szeretnék, vagy valamire szükségem van, mindig azt kapom a családtól, páromtól, barátoktól, hogy dolgozzak meg érte, miért vagyok még otthon, miért vagyok ilyen lusta....

(Nem nagy dolgok, 3-5 000Ft között)


Jogos ez? Hiszen eddig dolgoztam.


2015. dec. 11. 13:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Mert hogy az ételre, lakbérre ott lesz a szoc segély, más igénye meg egy munkanélkülinek ne legyen
2015. dec. 11. 14:08
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

"meg van tiltva, hogy a megtakarításomhoz nyúljak, mert hogy ha nem dolgozok, ne kelljen a pénz se."

és ezt ki tiltja meg???

nekem is van félretett pénzem, szülővel élek, de senki nem szól bele, hogy mire költök...milyen jogon tennék? az én pénzem, az én döntésem!

szerintem ne mások irányítsák az életed! ha a saját pénzedet költeni akarod akkor költsd, ők max tanácsot adhatnak, nem parancsot...


22F

2015. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a szituációt.


Hol élsz, kivel? Mit fizetsz? Milyen az a helyzet amiben megszabhatják neked hogy mit tegyél a saját pénzeddel?


Mert ha külön, egyedül vagy mással, de a rád eső költségeket továbbra is állva, akkor nem jogos.

Eleve a megtakarításodért egyszer már megdolgoztál, már csak ezért sem jogos a "dolgozz meg érte".


De ha most eltartanak, kitartanak, te most nem szállsz be a költségekbe, akkor jogos, hogy másra se költs, hiába a tiéd.

2015. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el kérlek, hogy egy felnőtt embernek, hogy tilthatják meg, hogy hozzáférjen a saját tulajdonához.
2015. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Megint itt a főkamus. Ki hiszi el, hogy félmilliód van, csak nem engednek(?) hozzányúlni? Ez már megint a németországi takarítónő, meg az segélyeken élősködő párja, konkrétan a seggük kilóg, de mindig itt menőzik az állítólagos megtakarításaival,
2015. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem ismerlek, és nem értem, miről zagyválsz, de felvilágosítalak: senkit nem érdekel, te miben hiszel.
2015. dec. 11. 14:47
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
na jó de, hogy vennék észre, hogy hozzányulsz a saját megtakarításodhoz??? gondolom a te neveden van a bankban.
2015. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem szó szerint érted ezt a "nem engednek, hogy költsek a saját pénzemből" dolgot, hanem inkább érzelmi zsarolásra gondolsz, hogy ha látják, hogy veszel magadnak valamit, ami nem létszükséglet ("ételre, lakbérre ott lesz a szoc segély, más igénye meg egy munkanélkülinek ne legyen"), akkor megjegyzéseket tesznek miatta.

Kit érdekel?

A te pénzed, miután bedobtad a közösbe, amit kell, azt csinálsz a maradékkal, amit akarsz.

2015. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

Te te jó ég!

Hány éves vagy?

Hogy hagyhatod, hogy így megszabják, mit tégy?

2015. dec. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

A mondatod jogos, amit kérdezel, a szüleid hozzáállása viszont a te életedhez és a dolgaidhoz önző és aljas.


Te úgy viselkedsz, mint egy nyolcéves, aki anyutól kér osztálypénzre valót. Nem vetted észre, hogy felnőtt vagy? A saját pénzeddel akár be is gyújthasz, akkor sem szólhat bele senki! Min háborogsz?


"Mégis ha valamit venni szeretnék, vagy valamire szükségem van, mindig azt kapom a családtól, páromtól, barátoktól, hogy dolgozzak meg érte, miért vagyok még otthon, miért vagyok ilyen lusta...."


Az ilyen mentalitású családot, a párocskát és barátokat lapátra kell tenni. Persze, ha te szereted magad sajnálni, akkor minket lepontozol és őket megtartod. Hiába is tépjük a szánkat érted.

2015. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!