Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valami kell, dolgozz meg...

Ha valami kell, dolgozz meg érte! Jogos?

Figyelt kérdés

8 hónapot dolgoztam egyhuzamban. Nem kerestem rosszul, de a pénz nagy részét (500 ezer) elraktam, magamnak nem nagyon vásároltam.

Kedd óta nincs munkám, de már kedden voltam két állásinterjún, ma próbamunkán, szóval nem otthon meresztgetem. Bármit elvállalok, nem akarok munka nélkül maradni. (Járna szociális segély, de azzal nem vagyok előbbre)

Mégis ha valamit venni szeretnék, vagy valamire szükségem van, mindig azt kapom a családtól, páromtól, barátoktól, hogy dolgozzak meg érte, miért vagyok még otthon, miért vagyok ilyen lusta....

(Nem nagy dolgok, 3-5 000Ft között)


Jogos ez? Hiszen eddig dolgoztam.


2015. dec. 11. 13:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Költsd a saját pénzed, ne a családodét, párodét...
2015. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

ha van rá pénzed akkor miért mástól várod el, hogy kifizesse?


22F

2015. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem várom el. Csak nem engedik, hogy a megtakarításomhoz nyúljak, mert hogy bírjam ki még munkát kapok, és meglesz az első fizum.
2015. dec. 11. 13:55
 4/23 anonim ***** válasza:
33%

De ha a pénzt félreraktad akkor eddig más tartott el, neked meg csak simán dagadt a bankszámlád?

Illetve ha ilyen sok félretett pénzed van, miért másnak kéne egy 3ezer Ft-os valamit megvennie neked?

Jogosan morognak, nem éhbérért dolgoztál, annak elégnek kéne lennie egy ideig még, ha nem találsz egyből állást.

2015. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom.Kevés az info.Az oké,hogy pár napja nem dolgozol,ez még nem a világ.Kérdés,hogy,mi volt,mikor dolgoztál.Mert ha csak azért dolgoztál,hogy gyűjtögess,és nem szálltál be a kiadásokba,akkor jogos a kijelentés.De ha ugyanúgy fizetted a saját rezsidet,ételedet,akkor nem értem miért nem segítenek egy átmeneti állapotban.Bár az sem mindegy,mi az a pár ezres dolog.Ha hülyeségnek tartják,akkor megint jogos,vedd meg a félretett pénzedből.
2015. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem tartott el senki. Kifizettem a lakbér, rezsi, kaja rám eső részét, meg a saját dolgaim, ami maradt, azt elraktam. És senkitől nem akarok kérni, de meg van tiltva, hogy a megtakarításomhoz nyúljak, mert hogy ha nem dolgozok, ne kelljen a pénz se.
2015. dec. 11. 13:58
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem mástól akarok kérni, a magaméból akarok kivenni
2015. dec. 11. 13:59
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nem engedik, hogy a megtakarításomhoz nyúljak..."


Gondolom, felnőtt ember vagy, olyan nincs, hogy nem engedik!

Amíg nincs munkád is élned kell valamiből, meg kell venned a szükséges dolgokat. Miből jutna rá, mint a megtakarításodból?

Remélhetőleg nemsokára megint dolgozol és nem kell sokat elvenni belőle, de amennyi szükséges, azt használd fel.

2015. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs közük ahhoz, hogy mikor nyúlsz a megtakarításodhoz. Hát pont ilyen helyzetekre van, nem?

Ha meg nem tetszik nekik, akkor fizessék ki ők, amit szeretnél venni :)

Na meg, a megtakarításért is megdolgoztál. Szóval eleve nem logikus, amit mondanak.

2015. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt embernek hogyan is lehet megtiltani, hogy a SAJÁT megtakarításához hozzányúljon...?

Innentől értelmetlen minden máson vitatkozni.

2015. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!