Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a lelkiismer...

Szerintetek jogos a lelkiismeretfurdalás?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 28 éves vagyok, és nagyrészt a szüleim tartanak el. Bár én szerettem volna valamennyi pénzt a közösbe fizetni, de ők nem engedik. Nem engedték egyetemista koromba se, hogy a megkeresett ösztöndíjamból, albérleti díjat, vagy ilyesmit fizessek.

Régen ez nagyon zavart, mára ez megváltozott, de most újra elő jött, amikor arról beszélgettünk, hogy párom majdnem minden pénzét hazadja.


Nekem nem megy jól a munkadolog. éve végeztem, és azóta apukámnál dolgozok részmunkaidőben. 40 ezer Ft-ot keresek, de szoktak még alkalmi munkáim lenni mellé, olyan is amit nagyon szeretek. Sok mindent csinálok,de így se éri el a jövedelmem a minimálbért. A pénzemből 20 ezer forintot fundamenta megtakarításra költök, de több is szokott megtakarításra menni. A többi pénzeből néha veszek ruhát, kiváltom belőle a gyógyszereim, eljárok sportolni, önkénteskedésre költöm. Minden évben 10 ezer Ft ot jótékonyságra fordítok, elmegyünk Magyarországra kirándulni és ilyenek. A szüleim nem keresnek rosszul, nem hiányzik az én jövedelmem a családi kasszából. Nekik is van félrerakott pénzük, ha akarnának elmehetnének külföldre nyaralni, vagy wellnes szállodába, de ők sátorozni szeretnek velem együtt. Azért szoktam a pénzemből néha költeni közös dolgokra. Ha leküldenek kenyérért, az én pénzemből veszem meg. Veszek különlegesebb sajtot, vettem spárgát, különlegesebb olajat, egy két ilyen dolgot, de ezt nagyon kevésnek érzem. Egyébként nekünk van egy nagy kertünk, ahol szinte minden zöldségfélét és gyümölcsöt megtermelünk magunknak. Ott szokatam én is sokat segíteni. Idén is voltunk többször fél napokat a kertba, sokat kapáltunk, dolgoztunk együtt ott. Én most még vad gyümölcsöket, kökényt, csipkebogyót is szedtem. Amit én dolgoztam fel. A csipkét tejának, a kökényből lekvárt főztem. Gombászni is járunk, onnan is jön kaja be. Természetesen bevizsgáltatjuk. Szóval sokat magunknak szerzünk. én szokatm süteményt sütni is néha.

Mégis azt érzem, nem egészen jól van így, hogy még engem ők tartanak el. Próbálok mindent megtenni, hogy jobb legyen a munkaerőpiaci helyzetem. Ez javult is valamennyit az utóbbi időben. Mostanában az önkéntes munkából próbálok tapasztalatot szerezni saját szakmámban.


Szerintetek rendben van ez így?


2015. nov. 7. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
"tejának":D Nincs rendben,28 évesen már leszakadhatsz a szülőktől,ha kell költözz másik városba,ahol több a munkalehetőség.A pároddal költözzetek albérletbe.Vagy hogy gondolod,gyerek is az anyádékhoz fog születni.Ha 20 éves,egyetemista lennél,simán beleférne,de így?!Próbálj önállósodni!
2015. nov. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A párommal még nem jutottunk el odáig hogy összeköltözzünk, még csak most ismerkedünk. Próbáltam én más város felé is nyitni, de csak úgy hogy munkát kerestem, és akkor akartam költözni ha ez megvolt. Egyszer sikerült is így állást találnom, de csak szakami közfoglalkoztatottként. 60 ezeret kerestem volna. El is fogadtam, el is költöztem, aztán 3 nap múlva elküldtek, mert kiderült, hogy probléma hogy messziről jöttem. Ebbe bele is betegedtem. Egy hónapig szedtem antidepresszánsokat.


Most meg nem kültözhetek máshová, mert megint beteg vagyok lelkileg, és a pszichológusom itt van. Nem lenne szerencsés megszakítani a terápiát, és máshoz menni. A helyzet pedig komoly, mert tavaly az ünnepekkor kórházba is voltam, annyira ki voltam borulva. Szóval az egyik legfontosabb dolog most, hogy a lelki életemet rendbe tegyem.

2015. nov. 7. 08:25
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért írtad ki ezt a kérdést.

Milyen végzettséged van, ha egyetemet végeztél és elfogadnál egy 60 ezres állást?

2015. nov. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a párom 38 és ő is a szüleivel él. Csak ő hazadja szinte minden fizuját, szóval a kérdés erre vonatkozik, és nem igazán az elköltözésre. Most hogy beteg vagyok különben se jönne jól szerintem, hogy elköltözzek a szüleimtől, amíg rendben nem leszek, mert kell az ő segítségük a problémáimhoz. Egyébként a szüleim annó egy szobában lektak a nagyszüleimnél és én oda születtem, csak ők külön kasszán voltak.
2015. nov. 7. 08:34
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos természettudományos végzetségem van. Környezetvédelem. Ezzel nem sokra lehet menni.
2015. nov. 7. 08:35
 6/15 anonim ***** válasza:

Pont szuleid nyakan valo logas felnott fejjel az ami eletkeptelen onnalotlan idegbeteg embere tesz.

Egeszsegtelen dolog.

Talaltal olyan part magadnak aki ua beteges kapcsolatban van szuleivel.

Egy madar megdoglik beteg lesz ha nem repul ki.

28 evesen mar ket gyerekem volt es a 3 munkahelyet koptattam es igen tanultam is

A szuloknek feladata kotelessege onnalo eletre neveles.

2015. nov. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

A 38 éves páros is a szüleinél él?

Mikor terveztek élni egyáltalán? Nagyon infantilisek vagytok mindketten. Egyébként a környezetvédelem pont az, amivel manapság igencsak el lehet helyezkedni.

2015. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Két kisgyerek, hiába vagytok 28 és 38 évesek. Nem, egyáltalán nincs rendben.
2015. nov. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Környezetvédelemmel nem lehet semmire menni? Az összes multinál van ilyen munkakör, az ISO rendszer biztosításához elengedhetetlen. A nagy cégeknek pedig szüksége van az ISO minősítéshez, ha piacon szeretnének maradni.
2015. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem, nincs rendben. Én 21 évesen költöztem el a szüleimtől, és nem azért mert kiraktak, vagy rossz lett volna a viszonyunk. 27 vagyok, van 2 gyerekem, dolgoztam, éltem az életem. Fel kéne már nőni, mert így nem hiszem, hogy sokra fogod vinni az életben.
2015. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!