Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válaszolnál, ha az anyósod...

Mit válaszolnál, ha az anyósod többször elmondaná, hogy becsüld meg magad, mert az ő fiával aztán megfogtad az Isten lábát?

Figyelt kérdés
Tény, hogy a férjem jelentősen többet keres, mint én (erre is szokott emlékeztetni az anyós) és jó ember (hűséges, szeret, segít itthon, stb.), de én se érzem magam senkiházinak, nekem is van végzettségem, arról, h nem fizetnek meg, nem tehetek. Én se csalom meg őt, nem érzem magam rosszabbnak, mégis mindig megkapom, hogy becsüljem meg magam. És nem mellékes, hogy ezt a tökéletes embert ő nevelte nekem.
2010. márc. 22. 12:41
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Jó, nem szó szerint mondta de abból, hogy örüljek, hogy kifogtam egy ilyen embert, nem az következik, hogy én alsóbbrendű vagyok nála? És nem elég jó?
2010. márc. 22. 18:32
 22/24 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül,de elég erős célozgatás,arra,hogy becsüld meg.Szóval még mindig tartom az "igen,ezért mentem hozzá kezdetű mondatot"ja és még kiegészítheted annyival,hogy a mama lelke is megnyugodjon,hogy vigyázol rá,és tisztában vagy az értékeivel.De mondd, azt a mamának,hogy azért a fia sem járt rosszul veled!

Tudom,hogy ismételtem az előttem szólókat,de szerintem erre jobb nincs.

Off

Ja és aki azt kérdezte,hogy vannak-e normális fiús anyák?

Igen vannak,én anyósomnak két fia van,neki is vannak hibái,mint ahogy nekem,de lányaként szeret.Vitás kérdésekben pedig jól meg szokta látni,hogy ki mellé kell állni.

2010. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de ebből a "kinyilatkoztatásból", hogy milyen nagyszerű ember a férjed, azért kizárólag ez következik - rendben, a hangsúlyt nem halljuk hozzá... de azt gondolom, hogy ez valahol a te önbizalmadról is szól: kevés az önbizalmad, ha szerinted ezzel téged minősít le. Azok, akik számára egyértelmű válasz erre az, hogy ezért mentél hozzá, mert neked is megvan a magadhoz való eszed, nos ők azok, akik kellő egészséges önbizalommal állnak a kérdéshez.

Következhet ebből a mondatból csupán csak annyi is, hogy a mama büszke a fiára - és pont, nem kell túlragozni.

Persze, ha te ezt hallottad ki, akkor annak is meg lehet az alapja.

2010. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Én az "örülhetsz neki, hogy vele hozott össze a sors, becsüld meg magad", stb. mondatokból gondolom, ne meg a hangsúly és a szövegkörnyezet, szituáció. Bocsi, ezt neten nehéz átadni..
2010. márc. 24. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!