Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válaszolnál, ha az anyósod...

Mit válaszolnál, ha az anyósod többször elmondaná, hogy becsüld meg magad, mert az ő fiával aztán megfogtad az Isten lábát?

Figyelt kérdés
Tény, hogy a férjem jelentősen többet keres, mint én (erre is szokott emlékeztetni az anyós) és jó ember (hűséges, szeret, segít itthon, stb.), de én se érzem magam senkiházinak, nekem is van végzettségem, arról, h nem fizetnek meg, nem tehetek. Én se csalom meg őt, nem érzem magam rosszabbnak, mégis mindig megkapom, hogy becsüljem meg magam. És nem mellékes, hogy ezt a tökéletes embert ő nevelte nekem.
2010. márc. 22. 12:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Viccesen mond azt neki,hogy nem véletlen,hogy ez a tökéletes ember,egy tökéletes nőt kapott társnak. Hiszen,aki olyan tökéletes annak jár a tökéletes pár:)

Komolyra fordítva a szót,a férjeddel beszéltél már erről?

2010. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Azt, hogy egyáltalán nem fogtam meg az Isten lábát, mert mindezt a tényt közömbösíti, sőt negatívvá teszi, hogy egy alapvető emberi normákkal nem rendelkező, másokat pénz alapján megítélő, haszonleső szörnyeteg az anyja. Ezután közölném vele, hogy mindaddig ki van tiltva a lakásunkból, amíg nem tanul meg ember módjára viselkedni, és megbecsülni engem.
2010. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval egyetértek. viccesen fogd fel, és ne hagyd hogy ez kettőtök közé álljon. Az anyosok ilyenek, ritka a jó. Főleg hogy fia van, gondolom egyszem fia, odavan érte.... Hát legyen, te meg a magad módján és mindneki jól elvan igy. Ne foglalkozz vele.
2010. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy meghallgatod, mosolyogsz rajta, esetleg még helyeselsz is és nem veszed a szívedre, bármit is mond, egyszer úgyis megunja. Lehet, hogy csak kóstolgat, meddig tűrsz és mikor fogsz visszafeleselni, de ne hagyd, hogy ez közöttetek veszekedést szüljön. Az én anyósom az elején azzal jött, hogy elveszem az egyetlen kisfiát tőle... borzasztó egy természet, évekbe telt, amíg sikerült elfogadnunk egymást, de a békességért megérte. A három lépés távolságot a mai napig tartom, mert a kötözködése hirtelen átcsapott "de jó barátnők lettünk"-be, amit még nehezebb volt kezelni, mert ismerem hogy milyen. Nem szabad harcolni vele, mert annak soha nem lesz vége.
2010. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Kétféleképpen lehet nézni:

1.) Szeretettel mondja: milyen szerencsés ember vagy, hogy klassz ember a párod.

2.) Rosszindulat vezeti: fel sem érsz az ő szintjére.

Az első válaszoló klassz ötletet adott. :)

2010. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én visszariposztolnám, hogy ő pedig becsüljön meg engem, mert nálam jobb menyet nem találhat magának! :)
2010. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

ÁÁhh.. nem tudtam sajnos viccesen felfogni, annyira felhúzott ezzel megint.

Határozottan az a véleményem (ez az eset előtt is), hogy ő fogta meg a szerencséjét a férjével, de ezt nem közölném vele soha, mert ilyet kultúrált ember nem mond.

Másodiknak nagyon igaza van, hű de szívesen felolvasnám az anyósomnak szóról szóra a válaszodat!

Amúgy komolyan nem érzem úgy, hogy mekkora partit csaptam volna, nem azért, mert a férjem rossz, mert igenis jó, de én se érzem magam sz*rdarabnak.

2010. márc. 22. 13:00
 8/24 anonim ***** válasza:
63%

Biztos az, hogy az anyós célja az volt, hogy megbántson?

Talán nem túl okos asszony, nem is tapintatos, de azért jószándékú? Néha azért mi nők is magunkba nézhetnénk. Valaki felnevelt egy gyereket. Szereti, büszke rá, boldognak akarja tudni. Ez eddig természetes és jó. Aztán jön egy -számára idegen- nő, és onnantól fogva a gyereke hozzá fog tartozni. Ez normális és természetes dolog, de nem mindenki tudja jól, vagy jó időben kezelni. Attól még nem feltétlenül rosszindulatú, vagy gonosz. Arról nem beszélve, hogy sokszor a fiatal feleség nem éppen szándékszik még minimális szinten sem alkalmazkodni (persze, a kölcsönösség jegyében), megérteni vagy tolerálni. Ilyenkor aztán kialakul egy iszapbirkózás, ami sehonnan sehová nem vezet, csak vesztesei vannak.

Ezt azért mondom, mert fiaim vannak. Igaz, még nem nős egyik sem, de persze vannak barátnők. Mindegyiket szerettem, egyet kivéve. Ő alapból úgy indított, hogy támadott. Bármit mondtam, azonnal kiforgatta, sértésnek vett. Mintha ellene élnék és lélegeznék. Pl. Vittem valahová autóval a kislányt. Mivel dohányzott, mondtam, hogy nyugodtan gyújtson rá a kocsiban, engem nem zavar. Erre nagyon sértetten azt mondta, hogy nem láncdohányos ő, hogy ne bírná ki.

Talán érdemes lenne kicsit magunkba szálni nekünk "menyeknek", hogy biztosan minden anya sárkány-e? Már csak azért is, mert talán magunk is lehetünk majd anyósok.

Bár nem röviden, de a kérdező kérdésére volt válasz, amit írtam. Bár egy mondat is elég lett volna. Túl van spilázva az ügy.

2010. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Figyi! Én is ezt éreztem az elején sőt néha még most is. Mert, hogy az ő fia milyen jól nevelt, kedves, aranyos, stb, ha ő ezt tudta volna hogy ilyen lesz akkor szül még van 10 gyereket. Meg a durva, hogy az én szüleim is ezt csinálták a párommal. Hogy tényleg ő lesz a vejünk de jó. Aztán beleuntam. Kiosztottam mindenkit, hogy hahó tudom,h jó ember hiszen ezért megyek hozzá, de ne felejtsük már el, hogy ezt nélkülem nem tudná bizonyítani.

Azóta csend van :)

2010. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
szia,szerintem én is viccesen válaszolnék neki vissza,vagy egyszerűen annyit,hogy tudom,ezért mentem hozzá.:)
2010. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!