Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját ház nélkül is megtartaná...

Saját ház nélkül is megtartanátok a gyereket?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt, szerettünk volna gyereket, de még nem most, inkább 2-3 év múlva, de most becsúszott mégis, ez már 100%! (orvos megerősítette)

Én dolgozok már 5 éve, van diplomám, jogsim, szóval már nem tanulok, a párom is dolgozik már nagyon régóta, az ő munkahelye szerencsére elég stabil (amúgy az enyém is az), autónk van szerencsére már hitelmentes, félretett pénzünk is van, de sajnos még albérletben lakunk. Pont ezért is terveztük volna a gyereket későbbre, mert 3 éven belül akartunk venni egy saját ingatlant. A párom nagyon örül neki, de engem most nagyon elbizonytalanított a dolog, tudom, hogy csak itt Magyarországon divat ez a saját ingatlan őrület, de én nem érzem magam biztonságban albérletben, bár már évek óta itt vagyunk, jó a kapcsolatunk a tulajjal, de fogalmam sincs mit szólna ő is a gyerek érkezéséhez, meg nem is túl jó ez a lakás itt, mert a 3. emeleten van, kb 200 lépcső vezet fel, és nincs lift, szóval nem gyerekbarát, jobb lenne másik lakás után nézni, de gyerekkel meg tudom, hogy nagyon nehéz találni. Én most nagyon félek a helyzettől, de persze szeretném én is nagyon a gyereket. Ti mit tennétek? Van itt valaki, aki albérletbe vállalt gyereket? Tapasztalat?


23N


2015. dec. 1. 17:09
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
96%

Most vegyél egy nagy levegőt, és nyugodj meg. Az is meg szokott ijedni a babától, akinek van ház a feje felett. Én is így éreztem, stabil párkapcsolatban, két fix munkahellyel, 25 évesen. Kb. 2 napig tartott a para, aztán elgondolkodtam, hogy milyen jó lesz, ha megszületik.


Örök életedben bánnád, ha kizárólag az anyagiak miatt elvetetnéd. 3 év múlva vettetek volna házat. Így legfeljebb majd 4-5 év múlva vesztek, de a lényeg az, hogy megvan a lehetőségetek arra, hogy saját ingatlanba költözzetek előbb-utóbb. Bár mindenki ilyen feltételekkel vállalna gyereket.

2015. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

én csak annyit mondok, hogy ha elbizonytalanodtál akkor kétszer is gondold meg mit akarsz.

mert aki gyereket vállal, annak erősnek és magabiztosnak kell lennie....

2015. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
85%

Úristen milyen elfajzott világban élünk... Komolyan ezért semmisítenél meg egy ÉLETET? Mert albérletben laktok? Szent Isten... Milyen hozzáállás... És ha már megszületett, és cseperedik, de munkanélküliek lesztek vagy más baj ér, akkor megölitek a gyereket?


Mondanám, hogy ilyen éretlenül NE vállalj gyereket, de mivel már vállaltad, hiszen megcsináltátok, most már ne legyél gyilkos... Egész életedben kísérteni fog a gyermek vére, ha meggyilkolod...

2015. dec. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
79%

Emberek ,ez itt a vég...

A rohadt pénz ,meg minimális diszkomfort miatt már mennél is kapartatni a gyerekedet?Nehogy egy pár cipövel kevesebb jusson neked ,vagy mitöl félsz?Még ha a híd alatt laknál ,de így nem is èrtem a kérdést...és még büszkén mondogatod ,hogy amúgy minden milyen tökéletes lenne ,de te azért inkább elvetetnéd ,mert HÁTHA.

2015. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, stabil körülmények között élsz. A párkapcsolatod stabil. Anyagi helyzeted stabil. Attól, hogy valaki munkanélküli lesz nem kell tartani (ezen mindenki parázhatna nyugodtan). Saját lakás meg olyan dolog, hogy nálunk divat, de Németországban meg inkább albérlet. De szüleitektől külön éltek? Igen.

Az önálló egzisztencia nem feltétlenül jelent saját lakást, ha van albérleted.

De te is szeretnéd a gyereket, hisz írtad. Szerintem ez már nem is kérdés.

De legyen annyi elég zárszónak: ismerek egy párt, akik hasonló helyzetbe kerültek, mint te. Megtartották a babát, és most, hogy megszületett, egyáltalán nem bánták. Az olyan kis nehézségek, amiket leírtál, meg megoldódtak maguktól, ahogy kialakult egy újfajta rutin.

2015. dec. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
20%
Fú, néhányan annyira beleélték magukat, mintha ők csinálták volna fel a kérdezőt.
2015. dec. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyik válaszoló is írta: kevés gyerek születik ma Magyarországon (és a világ többi részén főleg, ha átlagot nézzük) ennél jobb körülmények közé. Nem vitás, hogy ideálisabb saját lakásba gyereket vállani, de nem adatik meg mindenkinek. Nekünk ugyan saját lakás van (örökölt), de a fizetésünk elég kevés, kb 200 ezer kettőnknek... Erre sokan azt mondják, hogy ennyiből meg sem lehet élni, nem hogy gyereket vállalni, de mi mégis belevágtunk, mire várjuk? Sosem lehet tudni, hogy alakul a jövő, lehet később még rosszabb lesz, vagy jobb, vagy ugyanilyen. És egy gyereknek elsősorban a szüleire és szeretetre van szüksége.

2018ig maradtok ott, azután a lekötött részből és hitelre vesztek egy saját lakást és probléma megoldva. Ha meg nem maradhattok ott akkor kerestek másikat, ami tudom, hogy gyerekkel nem könnyű, de biztos könnyebb, mint elvetetni a gyerekedet.

2015. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
90%
Röhej a köbön, most komolyan! Ha annyiért elvetetnéd, mert nincs lakás/ház a neveden, de közben mindened megvan, megtakarítás, kilátás pár éven belül saját lakásra, stabil párkapcsolat, biztos állás... akkor vetesd is el!
2015. dec. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
A kérdező Magyarország szír, eritreai stb sokgyerekes bevándorlók általi elfoglalását támogatja. Csak mondom, hogy átlag 3 gyerek kellene a népesség FENNTARTÁSÁHOZ (nem növekedéshez). Családonként 4-5 gyermek kellene a növekedéshez.
2015. dec. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!