Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját ház nélkül is megtartaná...

Saját ház nélkül is megtartanátok a gyereket?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt, szerettünk volna gyereket, de még nem most, inkább 2-3 év múlva, de most becsúszott mégis, ez már 100%! (orvos megerősítette)

Én dolgozok már 5 éve, van diplomám, jogsim, szóval már nem tanulok, a párom is dolgozik már nagyon régóta, az ő munkahelye szerencsére elég stabil (amúgy az enyém is az), autónk van szerencsére már hitelmentes, félretett pénzünk is van, de sajnos még albérletben lakunk. Pont ezért is terveztük volna a gyereket későbbre, mert 3 éven belül akartunk venni egy saját ingatlant. A párom nagyon örül neki, de engem most nagyon elbizonytalanított a dolog, tudom, hogy csak itt Magyarországon divat ez a saját ingatlan őrület, de én nem érzem magam biztonságban albérletben, bár már évek óta itt vagyunk, jó a kapcsolatunk a tulajjal, de fogalmam sincs mit szólna ő is a gyerek érkezéséhez, meg nem is túl jó ez a lakás itt, mert a 3. emeleten van, kb 200 lépcső vezet fel, és nincs lift, szóval nem gyerekbarát, jobb lenne másik lakás után nézni, de gyerekkel meg tudom, hogy nagyon nehéz találni. Én most nagyon félek a helyzettől, de persze szeretném én is nagyon a gyereket. Ti mit tennétek? Van itt valaki, aki albérletbe vállalt gyereket? Tapasztalat?


23N


2015. dec. 1. 17:09
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy alapból nem lennék tele kétséggel, de a családban is a nagy öröm után ez volt az első kérdés, hogy nem lesz belőle gond a lakhatásnál?
2015. dec. 1. 17:14
 2/39 anonim ***** válasza:
81%
Milyen a tulaj?
2015. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Rendes, baráti a viszonyunk, nagyon jó kapcsolatba vagyunk, de az a baj, hogy tudom, hogy előbb utóbb el akarja adni ezt a lakást, nem azonnal de 2-3 év múlva szeretné, szóval ez is zavar.
2015. dec. 1. 17:15
 4/39 anonim válasza:
55%

Attól függ,hogy mennyi a fizu azaz,hogy telne-e BÁRMIKOR* egy albérletre.


* Akkor is ha lelép a párom. Persze tudom,ő nem olyan és szeret téged és...

2015. dec. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
67%

HA tudod hogy eladósorba fog kerülni a lakás, akkor ha megszületik a gyermek, hová mentek?

Ha kiesik a te kereseted, fenn tudtok tartani egy albérletet? (akár egy másikat, egy drágábbat?)

2015. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
75%
tenyleg osszevetheto az alberlet okozta kenyelmetlenseg azzal hogy megölöd a gyereked?
2015. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Hát pont ez a probléma, hogy nem tudom, hogy albérletbe van e értelme szülni...

Mert másikat keresni nem olyan egyszerű azonnal.

Amúgy a pénzzel nem lenne szerintem olyan nagy baj, nekem nagyon magas bruttóm van, max CSED-et, GYED-et kapnék, ott a párom fizetése, szóval a pénzzel szerintem alapból nem lenne gond.

2015. dec. 1. 17:19
 8/39 A kérdező kommentje:

6-os: Pontosan ez az, hogy nem!

De a családom is egyből úgy reagált, mint itt a válaszadók, és már én magam is félek az egésztől.

2015. dec. 1. 17:20
 9/39 anonim ***** válasza:
98%
Én egy saját ingatlan miatt nem vetetném el a gyereket. És a következőt meg megtartanád? Ez elég embertelen megoldásnak tűnik. Én inkább a korod miatt nem vállalnék babát. De el ne vetesd emiatt az "indok" miatt. Anyagilag függetlenek vagytok, ez a legfontosabb. 22/f
2015. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
92%

szeretnetek gyereket, stabil a kapcsolatotok, megvan az anyagi hatter, akkor ne gorcsolj.


A legjobb korban vagy a szuleshez.

2015. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!