Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját ház nélkül is megtartaná...

Saját ház nélkül is megtartanátok a gyereket?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt, szerettünk volna gyereket, de még nem most, inkább 2-3 év múlva, de most becsúszott mégis, ez már 100%! (orvos megerősítette)

Én dolgozok már 5 éve, van diplomám, jogsim, szóval már nem tanulok, a párom is dolgozik már nagyon régóta, az ő munkahelye szerencsére elég stabil (amúgy az enyém is az), autónk van szerencsére már hitelmentes, félretett pénzünk is van, de sajnos még albérletben lakunk. Pont ezért is terveztük volna a gyereket későbbre, mert 3 éven belül akartunk venni egy saját ingatlant. A párom nagyon örül neki, de engem most nagyon elbizonytalanított a dolog, tudom, hogy csak itt Magyarországon divat ez a saját ingatlan őrület, de én nem érzem magam biztonságban albérletben, bár már évek óta itt vagyunk, jó a kapcsolatunk a tulajjal, de fogalmam sincs mit szólna ő is a gyerek érkezéséhez, meg nem is túl jó ez a lakás itt, mert a 3. emeleten van, kb 200 lépcső vezet fel, és nincs lift, szóval nem gyerekbarát, jobb lenne másik lakás után nézni, de gyerekkel meg tudom, hogy nagyon nehéz találni. Én most nagyon félek a helyzettől, de persze szeretném én is nagyon a gyereket. Ti mit tennétek? Van itt valaki, aki albérletbe vállalt gyereket? Tapasztalat?


23N


2015. dec. 1. 17:09
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
19: Az a baj, hogy le van kötve a pénzünk 2018 januárig, szóval most semmiképp nem tudunk venni, csak akkor, direkt azért terveztünk úgy, hogy akkorra.
2015. dec. 1. 18:14
 22/39 anonim ***** válasza:
88%

A lehető legjobb hátteret kapja a baba :)

Másnak se munkája se egzisztenciája. Bármi is lesz, ti fel fogjátok találni magatokat. Érdemes lenne érdeklődni majd, hogy babával milyen kedvezményt tudtok igénybe venni, hogy ne 3 év múlva legyen saját otthonotok, hanem mondjuk 1.5.

A babáról le ne mondjatok azért, mert a körülmények nem 100%-osak, csak 90%.

Én főiskolát végeztem, 6 órában dolgoztam gyes mellett, volt vagy 80 ezer a bevételem, páromnak meg 120 körül, autónk nem volt, albérletben laktunk 2 évet. Csodálatos volt minden így is, nem szűkölködtünk, mindent meg lehet oldani. Aki lebeszél a babáról, annak vagy fele annyi egzisztenciája sincs mint nektek és irigy, vagy eleve nem tudja mit beszél. Boldog babavárást! :)

2015. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy vicces, nemrég volt egy kérdés, ahol vmi nő egy dél amerikai pasitó pár éjszakás kaland után terhes lett, a pasi meg visszament amerikába, és azóta se hallott róla. Őt kb mindenki arra biztatott, hogy igenis tartsa meg, egyedül is fel tudja nevelni.

Egy olyannak, aki meg szinte teljesen gyerekvállaláshoz illő körülmények közt él meg abortuszra sarkalltok sokan. Fura értékrend. De ezt csak megjegyeztem.

2015. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
95%

Én sem egészen értem a parát, nyilván van félretett pénzetek, ha lakásra gyűjtötök. Lehet, hogy amíg gyeden vagy, kevesebbet tudtok félrerakni, a gyerekre viszont kaptok szocpolt. Nézegessetek lakásokat, hátha találtok már most olyat, amit meg tudtok venni, beszéljetek a családdal is, tudnak-e segíteni. Ha ez nem megy, akkor meg a tulajjal, ha nem biztos a jelenlegi albérlet, keressetek másikat, bőven van még idő.

23 évesen, jó képesítéssel, jó fizetésekkel előttetek a világ, mindent el fogtok érni, amit akartok, ne izgulj! Örülj a babádnak és a párodnak, nem szabad fölöslegesen görcsölni a dolgokon, és ezzel elrontani azt, ami boldogságot kéne, hogy okozzon, amikor kifejezetten jó helyzetben vagytok.

2015. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
95%
Megtartanám, sőt meg is tartottuk. Én 23, férjem 25 volt, albérletben laktunk (lakunk). A tulaj velünk örült, de ebben mi biztosak is voltunk. Most vettük saját házat (2 éves a fiunk) és azt újítjuk fel. Esküszöm visszasírom, amikor csak albérlet volt. :-) Persze jó lesz, hogy saját otthon, meg nagyon szép lesz, de amit eddig nem hittem az igaz, egy pénznyelő egy saját ingatlan és nagyon nagy felelősség. Bennünk nem merült fel kérdésként, hogy szabad-e albérletbe gyereket vállalni, mert tudtuk, hogy a jég hátán is megélünk, valamit kitalálunk, legrosszabb esetben átmenetileg költözhetünk a szüleinkhez is bármikor. Én csak emiatt nem vetetném el a babát.
2015. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Szeretném amúgy én is nagyon a gyereket csak félek! De én minden új helyzettől félni szoktam, régen is így volt mindennel :)

De a párom nem engedné, hogy elvetessem, ebben biztos vagyok, ezt ő már meg is mondta, hogy egy lakás miatt nem fogom az ő gyerekét elvetetni, ezt felejtsem el, szóval ez tényleg nem opció, csak félek nagyon :(

Amúgy hajléktalanok biztosan sosem leszünk, mert ha még nem lesz saját lakásunk és el kéne az albérletből menni, akkor sem az utcára mennénk, hanem átmenetileg bármikor mehetnénk anyósomékhoz, 200 nm-es házuk van, bármikor tárt karokkal várnának minket, ha lenne egy átmeneti időszak, amíg nincs meg a saját. Persze ez már csak az xyz eshetőség, ha már tényleg minden kötél szakadna azért írtam, hogy olyan sosem lesz, hogy utcára menjünk!

De én azért még izgulok picit, de izgatott is vagyok jó értelemben:)

2015. dec. 1. 18:33
 27/39 anonim ***** válasza:
65%
23-as: mert aki az abortuszt gyilkosságnak gondolja, az nem fogja mérlegelni, hova születik a gyerek.
2015. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim válasza:
94%
Én 5 és fél hónapja szültem, hasonló körülményekkel, és egyáltalán nem bánom, a gyermek mosolyánál nincs nagyobb öröm. Az albérlettel pedig voltak-vannak gondjaink, terhesen 2x költöztünk, mert az egyikben a csatorna, a másikban a fűtés nem volt jó, a mostaniból is sajnos költöznünk kell, mert nagyon rossz tulajdonost fogtunk ki. Mi most úgy döntöttünk, hogy megpróbálunk lakást venni. Fundamentánk van, ami nekünk is csak 4 év múlva jár le, de áthidaló kölcsönt fogunk kérni. Ha minden igaz, egy hónapra még kevesebbet fogunk költeni, mint most a bérleti díjjal.
2015. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már!:) 2 barátnőm szült nemrég albérletbe (pedig mindketten jól keresnek és a férjeik is, de azért nem "Budapest Belvárosban 2 szobás lakást veszek" - szinten...)


Én is albérletbe fogok szülni, mert - bár a férjemnek van egy lakása, amit most kiadunk - az a lakás túl kicsi lenne, oda semmiképp sem mehetnénk még ketten sem. Laktunk ott egy ideig, sajnos tudom.:D És szeretünk is a belvárosban lakni, csak nagyon kinn tudnánk ingatlanhoz jutni és csak hitelre. Amíg nem muszáj, nem lépünk.


A tulajunk egy cég, de a képviselői nagyon örülnek a picinknek, szurkolnak, hogy minden rendben legyen. Szerintem szólj a tulajnak mindenképpen, és azért 2-3 év múlva még annyi víz lefolyik a...lehetetlen ennyire előre tervezni, majd akkor kell megnézni az albérlet/lakáspiacot, és dönteni. Nyilván van felmondási idő, azalatt találtok új lakást.


a lift hiánya nem probléma egyébként, ha van lenn babakocsinak tároló.


25 hkm

2015. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
25%
Ha hozzányúltok a lekötött pénzhez, kevesebbet buktok, mint amit albérletre kifizettek, de szerintem kifogásokat keresel, mert nem akarok megszülni.
2015. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!