Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját ház nélkül is megtartaná...

Saját ház nélkül is megtartanátok a gyereket?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt, szerettünk volna gyereket, de még nem most, inkább 2-3 év múlva, de most becsúszott mégis, ez már 100%! (orvos megerősítette)

Én dolgozok már 5 éve, van diplomám, jogsim, szóval már nem tanulok, a párom is dolgozik már nagyon régóta, az ő munkahelye szerencsére elég stabil (amúgy az enyém is az), autónk van szerencsére már hitelmentes, félretett pénzünk is van, de sajnos még albérletben lakunk. Pont ezért is terveztük volna a gyereket későbbre, mert 3 éven belül akartunk venni egy saját ingatlant. A párom nagyon örül neki, de engem most nagyon elbizonytalanított a dolog, tudom, hogy csak itt Magyarországon divat ez a saját ingatlan őrület, de én nem érzem magam biztonságban albérletben, bár már évek óta itt vagyunk, jó a kapcsolatunk a tulajjal, de fogalmam sincs mit szólna ő is a gyerek érkezéséhez, meg nem is túl jó ez a lakás itt, mert a 3. emeleten van, kb 200 lépcső vezet fel, és nincs lift, szóval nem gyerekbarát, jobb lenne másik lakás után nézni, de gyerekkel meg tudom, hogy nagyon nehéz találni. Én most nagyon félek a helyzettől, de persze szeretném én is nagyon a gyereket. Ti mit tennétek? Van itt valaki, aki albérletbe vállalt gyereket? Tapasztalat?


23N


2015. dec. 1. 17:09
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
12%

Valóban, gyerekkel nagyon nehéz másik albérletet találni, mert nagyon sok helyen nem tűrik meg.


NYilván nem mi fogjuk megmondani mit tegyél, de vedd számításba:

-tudod, hogy eladásra fog kerülni a lakás.

-tudod, hogy nagyon nehéz másikat (mindegy hogy olcsóbb vagy drágább) találni gyerekkel.

- tudod, hogy KÖRÜLBELÜL nem lenne gond a pénzzel. Most nem a zsebetekben fogok turkálni, de a legrosszabb: Találtok egy drágább albérletet, ahol maradhattok. Oké, a lakhatást, élelmiszereket kifizetitek, de gondolj arra is, hogy mi van, ha valami nagyobb betegség felüti a fejét?

Ki tudjátok biztonságosan fizetni?


NEm eltántorítani akarlak, meg nem vagyok abortuszpárti (ésszel gyermekvállalás párton állok), de szerintem keress egy másik albérletet, ami biztosabb ennél, már most, vagy nézz utána az önkormányzati lakásoknak.


Szóval nem, így nem vállalnék gyereket, de egy másik, kedvezőbb kondíciójú lakásban lehet.

2015. dec. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
86%
Kegyetlenül meg fogod bánni, ha elveteted. Ennél jobb körülmények közé kevés gyerek születik ma Magyarországon.
2015. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
84%

Pont, hogy itt a legjobb kor a szülésre, nem értem mi az, hogy inkább a korod miatt nem szülnék..

Attól, hogy manapság 35 évesen szokás szülni, még nem jelenti azt, hogy az a normális...! De komolyan. Szülni a legjobb 20-26 éves kor között, bárki bármit is mondd.

Szerintem eszedbe ne jusson elvetetni. Olyan soha nem lesz, hogy tökéletes pillanat a gyereke, de nektek többé kevésbé az. Nem vagy már iskolás, van munkaviszonyod, van több éves párkapcsolatod, a párod is dolgozik, akarja a gyereket, van autótok, együtt életek, van pénzetek, akkor mi kéne még? Lakás meg majd lesz, meg lehet oldani. Ha pár év múlva akarja csak a tulaj eladni, ti meg akkor akartok úgyis venni, akkor mi a gond? Csak meg kell vele beszélni mindent, de ha jó a viszonyotok, akkor biztos menni fog, annyi emberség csak van benne, hogy ha el is adja, nem aznap szól, hogy költözzetek ki ma, hanem időben jelzi ő is. Ebből szerintem nagy baj nem lehet.

Gondolj arra, van akik évekig próbálkoznak a gyerekkel, és nem jön össze, te meg egy albérlet miatt elvetetnéd? ne is gondolj erre, a család meg ne szóljon bele, felnőtt emberek vagytok.

2015. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
96%

Maximálisan egyet értek az előzővel. Ha jó a kapcsolat a tulajjal, akkor

- gondolom, nem zavarna el a gyerek miatt

- 2-3 év még nagyon sok, nem is egy többé-kevésbé konkrét dátum, szóval lehet, hogy akkor sem adja el, és csak szól előre, hogy meg fogja hirdeti (ha meghirdeti, úgyis észre fogjátok venni, hogy jönnek az érdeklődők, hacsak nem egy havernak adja el)

- ha költöznötök kellene, azért biztos találnátok másik albérletet is, ami megfelel - rengeteg gyerekes család lakik albérletben.

Ha "csak" ez a "baj", simán megtartanám. Az előzőnek igaza van abban, hogy valószínűleg sosem lesz TELJESEN tökéletes a pillanat...

2015. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
87%

Az összes lepontozó elmehet a büdös francba. Gratulálok. Beszéljetek csak rá egy huszonéves, stabil párkapcsolatban, átlag feletti anyagi körülmények között élő nőt, hogy vetesse el a magzatát.


Na, ezért fogy a magyar. Mert ilyen gyáva, szar emberek lakják. Úristen, mi történik ha nem örül a főbérlő? Mi lesz, ha lelép a csávó? Nem kéne inkább a gyereket elvetetni?


Szégyelljétek magatokat.

2015. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ezek mind kifogások
2015. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
97%

Megtartanám. A helyzetetek abszolút nem kilátástalan. Millióan vállalnak albérletbe gyereket, vannak, akik saját lakásban is a sokadik emeleten laknak lift nélkül, mégis megoldják. Van munkátok, ha 3 éven belül saját ingatlant akartok, tehát nem állhattok anyagilag sem rosszul.

Ez mind, amit felsorolsz, üres kifogás.


Bármikor elcserélném veled a számodra nehéznek tűnő életkörülményeidet és a problémáidat, ha most babát várnék, nem pedig egy újabb vetélésen lennék túl.


Szép életet nektek!

2015. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk sincs saját házunk, mégis van gyerekünk és köszönjük szépen, jól megvagyunk.:)

Dolgozunk mindketten, mindenünk megvan, tudunk spórolni is.

2015. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
95%
Ha három éven belül tudtatok volna venni, akkor kicsit vegyetek vissza az igényből, nem 3 szoba, csak kettő, nem vadiúj lakóparki, hanem használt, és vegyetek olyant, amire most elég a pénzetek, aztán később lehet változtatni.
2015. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
97%

Jóhogy megtartanám, nem gondolkodnék.

Szerintem neked ez csak a kezdeti ijedtség.

Van ilyen.

Amikor kismama lettem én is nagyon berezeltem, 1-2 hétig úgy éreztem, hogy nem is akarom. Persze ez utána teljesen az ellentettje lett, és egy cseppet sem bánom azóta sem az anyaság egyetlen percét sem.Ű

Lehet te erre vetíted ki az aggodalmat, de ez nem akkora gond, amit ne lehetne megoldani 1 gyerekkel.

2015. dec. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!