Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsokra, segítségre lenne...

Tanácsokra, segítségre lenne szükségem. Remélem (vagyis jobb lenne, ha nem) de valaki jártas a témában?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy nemrég derült ki,hogy kisbabám lesz. A párommal(vagy mivel..) nagyon nem terveztük, védekezés mellett csúszott be, elvetetni már nem lehet. Fiatalok vagyunk, most fogok érettségizni. Szüleinél vagyok bejelentkezve állandóra,mert az enyémek kirúgtak(ez hosszú,lényegtelen, nem.. nem lehet javítani rajta) és most már elegem van,hogy a párom arról beszél, hogy vetéljek el, ő nem akarja, elhagy. Megmondtam, hagyjon el, ha úgy érzi,mintha ő ott sem lett volna. De hova mehetnék?(Albérletben vagyunk, egy másik nagyobb városba, de itt nem maradhatunk sokáig) Van valakinek tapasztalata anyaotthonokról, vagy esetleg hogyan lehet szociális lakást igényelni bármi ilyen dolog, ami átmenetileg megmentene engem és a babámat,ha úgy alakul. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni nekem.
2015. nov. 26. 20:29
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
68%
Semmit nem ér egy gyereknek az otthon a munka a pénz vagy a jó élet, bármi ha megtudja hogy az anyja eldobta a pénz miatt és feladta...higyjétek el...tudom...
2015. nov. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi jelenleg a fix havi bevételed?

1. Azonnal kezdj el munkát keresni, főleg, hogy meg se érezted a terhességet, szinte bármit elvállalhatsz.

2. Kérd magad magántanulónak.

3. Azonnal keresd fel a védőnőt. Mondd el neki, milyen nehéz helyzetben vagy, ő pont azért van, hogy segíthessen a nehéz helyzetben lévő anyáknak.

4. Orvosnál voltál már?

5. Akármilyen is a kapcsolatod anyáddal, mindenképp közöld vele a helyzetet.

6. A szülésig amennyit csak tudsz, spórolj, a szüléskor fogsz kapni még egyszeri 64 ezer forintot, aztán majd a GYES lesz 25 ezer forint körül havonta, az egyedülálló családi pótlék 13700 ft, tehát havi ~39000 ft havonta + árvaságid. Ezeken felül még az önkormányzatnál tudsz igényelni elég sokmindent, mivel te vélhetően mindenre rászorulsz.

Keress albérletet, akár csak egy minigarzon is elég lenne neked.


A TB-hez is mindenképp menj el, mert eszembe jutott, hogy a GYED-hez szükséges időbe már beleszámítanak a középfokú tanulmányok is, és ha még terhesen esetleg tudnál egy bejelentett munkahelyet találni, akkor akár még gyed-et is kaphatnál.


Ne add fel, emelt fővel próbálj meg mindent, hidd el sikerülni fog. A lényeg, hogy higgy benne. Érettségi körül fogsz szülni, jól gondolom? Már most kereshetsz neki bölcsődét, helyhiány van mindenhol, sok helyen már terhesen jelentkezni kell. FÉl évesen már viheted.


Minden jót kívánok!

2015. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pénz miatt hagyja el, de ha utcára jutnának, szerinted akkor is az lenne a normális, ha inkább fagyoskodik vele, minthogy biztosítaná neki a jobb életet?
2015. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Oszthatjuk a tanácsokat, de ilyen háttérre ki se adják a babát.Talán tényleg az lenne a legjobb, ha egy kis ideig otthonba lenne a pici, míg össze nem szeded magad.Drukkolok
2015. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ha a sok tanacs utan amellett dontenel hogy orokbeadod, akkor nyilvan elore el kell intezni. Viszont akkor - bar egyelore ugy tunik majd, hogy "elintezted" "minden ok"... De szamolj azzal, hogy ha megszülöd es ott lesz melletted, mar semmi penzert nem adnad majd oda, es baromira bant majd a lelkiismeret, hogy ilyen egyaltalan eszedbe jutott... S ha mar elintezted az orokbefogadast, akkor leszel jo nagy bajban, mert ragaszkodni fogsz hozza foggal korommel!!!
2015. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Üdv mindenki!:) Bocsi,hogy ilyen későn,de írok!:) Szerencsésnek mondhatom magam,ugyanisnmegoldódni látszik a dolog. Párom kiheverte a kezdeti sokkot, jövőhéten költözünk, kapott egy igen jó munkát,ahol valószínűleg én is tudok majd dolgozni. Nagyon várjuk mindketten a kisfiunkat, mindent próbálunk előteremteni neki,még ha nehéz is lesz,de párom szülei 100%-ban mellettünk állnak! Iletve az érettségi nem volt kérdés,mindenképp megcsinálom,mert utána szeretnék még legalabb egy szakmát,ovis,bölcsis területen.:) Köszönöm mindenkinek a hozzászólást,a kevésbé jóakaratúakat is!:)
2016. febr. 5. 07:37
 37/37 anonim ***** válasza:

Hát, ez egy nagyon szép fordulat! Gartulálok, és örülök!

Én is kisfiút várok áprilisra.

Vigyázz magatokra, sok boldogságot!

2016. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!