Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsokra, segítségre lenne...

Tanácsokra, segítségre lenne szükségem. Remélem (vagyis jobb lenne, ha nem) de valaki jártas a témában?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy nemrég derült ki,hogy kisbabám lesz. A párommal(vagy mivel..) nagyon nem terveztük, védekezés mellett csúszott be, elvetetni már nem lehet. Fiatalok vagyunk, most fogok érettségizni. Szüleinél vagyok bejelentkezve állandóra,mert az enyémek kirúgtak(ez hosszú,lényegtelen, nem.. nem lehet javítani rajta) és most már elegem van,hogy a párom arról beszél, hogy vetéljek el, ő nem akarja, elhagy. Megmondtam, hagyjon el, ha úgy érzi,mintha ő ott sem lett volna. De hova mehetnék?(Albérletben vagyunk, egy másik nagyobb városba, de itt nem maradhatunk sokáig) Van valakinek tapasztalata anyaotthonokról, vagy esetleg hogyan lehet szociális lakást igényelni bármi ilyen dolog, ami átmenetileg megmentene engem és a babámat,ha úgy alakul. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni nekem.
2015. nov. 26. 20:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%

ha kiskorú vagy fordulj a gyámügyhöz de sok jót ne várj ott szoc lakásról ne is álmodj, ha az anya otthon összejön az is csak pár hónapig tart

a gyerek felé nagy szemétsség lenne az utcára szülni

2015. nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz?

Itt egy budapesti lista: [link]


Ha viszont még kiskorú vagy, akkor ez így nem fog működni.

2015. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Természetesen nagykorú vagyok, érettségi előtt és Debrecenben..
2015. nov. 26. 20:46
 4/37 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a listát, Budapest sincs kizárva, ahova menni tudunk igazából..
2015. nov. 26. 20:47
 5/37 anonim ***** válasza:
63%
Én tudom mi mentene meg téged és főleg a babát.Az örökbeadás.Mert az anyaotthon sincs ám ingyen.A baba dolgait is meg kell venni.Mellesleg nem értem.Hogyhogy nem vetted észre?Jópár menzeszed kimaradt,ha már nincs idő az abortuszra.
2015. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
82%

Hányadik hétben vagy? Komolyan nem "tűnt fel" hogy terhes vagy? A 12. hétig elvetetheted, ha akarod.

[link]

2015. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Ez már teljesen lényegtelen, itt van és kész. A párom anyja hallani se akar róla, viszont ha örökbe adjuk akkor sem biztos, hogy együtt maradunk sőt.. akkor maradok én meg a kisujjam.
2015. nov. 26. 20:52
 8/37 A kérdező kommentje:
Egyébként 13.. és 12 volt mikor megtudtuk. Nem, nem volt előjele és még most sincs,ez volt a baj..
2015. nov. 26. 20:53
 9/37 anonim ***** válasza:
78%

javaslom én is az örökbeadást, amúgy, ha érettségi előtt állsz, akkor jár a családi pótlék neked, ha nem te kapod, kérd a nevedre


emellett rokontartást is igényelhetsz a szüleidtől a bíróságon keresztül, az nem sok pénz, de talán megítélik

2015. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Na igen, jár.. csak 3 hónapja nem küldik a határozatot.. na, de ez lényegtelen itt. Igazából, anyám él csak, édesapám elhunyt, tehát árvaságit is kapok,amíg tanulok.
2015. nov. 26. 20:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!