Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsokra, segítségre lenne...

Tanácsokra, segítségre lenne szükségem. Remélem (vagyis jobb lenne, ha nem) de valaki jártas a témában?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy nemrég derült ki,hogy kisbabám lesz. A párommal(vagy mivel..) nagyon nem terveztük, védekezés mellett csúszott be, elvetetni már nem lehet. Fiatalok vagyunk, most fogok érettségizni. Szüleinél vagyok bejelentkezve állandóra,mert az enyémek kirúgtak(ez hosszú,lényegtelen, nem.. nem lehet javítani rajta) és most már elegem van,hogy a párom arról beszél, hogy vetéljek el, ő nem akarja, elhagy. Megmondtam, hagyjon el, ha úgy érzi,mintha ő ott sem lett volna. De hova mehetnék?(Albérletben vagyunk, egy másik nagyobb városba, de itt nem maradhatunk sokáig) Van valakinek tapasztalata anyaotthonokról, vagy esetleg hogyan lehet szociális lakást igényelni bármi ilyen dolog, ami átmenetileg megmentene engem és a babámat,ha úgy alakul. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni nekem.
2015. nov. 26. 20:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
98%
"most már elegem van,hogy a párom arról beszél, hogy vetéljek el, ő nem akarja, elhagy. "és egy ilyen embert a párodnak nevezel? o.O
2015. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
33%

akik az örökbeadást javasolják: ti is megszabadulnátok a saját gyermekeitektől csak azert mert nem terveztétek???????

Ha lenne gyermeketek nem igy gondolnátok!

Azt javaslom olyanok ne adjanak tanácsot, akik nem érszték még mit jelent anyának lenni!

Van megoldás, nem te vagy az első ilyen, akinek ezzel a nehézséggel kell szembenéznie!

Mire megszuletik a baba, túl leszel az érettségin. Első korben erdeklodj a vedononel, aivel

2015. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
53%
(folyt.) ...akivel ugyis havonta talalkoznod kell majd. Ő tudni fogja, hova iranyitson, s hogy ilyenkor mi a teendő.
2015. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen,persze.De anyaotthonban is csak meghatározott ideig lehet.Kb.1 évig,nem pedig a végtelenségig.Utána dolgoznia kell,nem is keveset,hiszen mint írja,a családi segítség felejtős.A GYES+ családi nem lesz elég albérletre,rezsire,kajára,babadolgokra.Ha már most terhesen bemegy,mert nincs hová mennie,mire megszül már eltelik fél év,utána adhatja a babát bölcsibe.Egész nap ott lehet a gyerek,mert egy normális fizetésért 8-10 órát kell majd dolgoznia.Hát szép jövő...
2015. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
52%

Add örökbe. Ha nem akarod a kórházi processzt, akkor szüld meg, és tedd ki névtelen, nyílvános inkubátorba, ami a kórházak előtt is van. Tudtommal Debrecenben is van. De eszedbe se jusson megölni!


Ha a pasi nem vállal, a szüleid pedig kidobtak, akkor nagyon nehéz lesz egy kicsit felnevelni. Inkább adj neki egy esélyt azzal, hogy jó családhoz kerül, magadnak pedig egy tiszta lapot.


És ne hallgass semmiféle szentimentális vénasszonyra, hogy az örökebeadás micsoda nagy trauma! Sokkal nagyobb annál az, ha az ember nem megfelelő szülőkkel kénytelen felnőni.


Sok erőt!

2015. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
84%
nyílt örökbefogadást is választhatsz, ahol megismerheted a leendő szülőket - mindenesetre neked kell döntened, mit akarsz
2015. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
98%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A fenti linkek a segítségedre lehetnek. Az elsőn fel van sorolva az összes magyarországi anyaotthon, igaz, 2008-as a lista.

Igaz, hogy pont az érettségi időszakában fogsz szülni - ha most 13 hetes vagy, akkor június elejére lehetsz kiírva -, de igyekezz letenni a vizsgákat. Ez a te érdeked, és a babáé is.

Keresd fel a helyi családsegítőt, segélyszervezeteket (Caritas, Máltai Szeretetszolgálat), ők általában tudnak adni babaruhákat.

Jogosult leszel családi pótlékra, GYES-re és egyszeri anyasági támogatásra, valamint gyerektartásra. Ez utóbbit ne hagyd ki a számításból - ha a gyerek apja "nem tart igényt" a gyerekre, és nem akarja látni, attól még kötelezettségei keletkeznek. Ha nincs munkahelye, akkor lehet kérni állami megelőlegezést is.

Az örökbeadás is megoldás lehet, ezt neked kell eldönteni.

Én egy percig nem maradnék együtt egy olyan "emberrel", aki azt akarja, hogy vetéljek el... :(

2015. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, ha gondolod írj privit. Én 12 hetes vagyok, igaz nem ugyan ebben a cipőben, de én is egyedül fogom nevelni a babát.


Beszólásokból nem kérek, kössz.

2015. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
73%

Persze, egy igazi anya ne adja örökbe a gyermekét mondjuk egy jómódú, régóta gyermekre váró családnak, ahol boldog lehetne, inkább szülje meg érettségizés közben, és nevelje fel egyedül, apa nélkül, nagyszülők nélkül, lakás, munka és pénz nélkül. Legjobb esetben egyik otthonból a másikba küldik őket, végül kikötnek egy ingyenes családszállóban, 8 gyerekes, tolvaj cigányok között, esetleg egy hajléktalanszállón a csövesek között. Vagy éppen az utcára kerülnek, ahol vagy megfagynak, vagy összeszedik őket a románok.

Ez aztán tényleg sokkal jobb lenne a gyereknek, mintha örökbeadnák.

2015. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
68%

12-es: nem azért, mert nem tervezte, hanem mert nem áll rá sehogy készen. Ha tudnád, hogy nem tudod azt a színvonalat biztosítani a gyerekednek, amit megérdemel, inkább önző módon magadnál tartanád, és együtt csöveznétek?


(És a színvonal itt a minimum, mert már anyaotthonról is szó van.)

2015. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!