Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsokra, segítségre lenne...

Tanácsokra, segítségre lenne szükségem. Remélem (vagyis jobb lenne, ha nem) de valaki jártas a témában?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy nemrég derült ki,hogy kisbabám lesz. A párommal(vagy mivel..) nagyon nem terveztük, védekezés mellett csúszott be, elvetetni már nem lehet. Fiatalok vagyunk, most fogok érettségizni. Szüleinél vagyok bejelentkezve állandóra,mert az enyémek kirúgtak(ez hosszú,lényegtelen, nem.. nem lehet javítani rajta) és most már elegem van,hogy a párom arról beszél, hogy vetéljek el, ő nem akarja, elhagy. Megmondtam, hagyjon el, ha úgy érzi,mintha ő ott sem lett volna. De hova mehetnék?(Albérletben vagyunk, egy másik nagyobb városba, de itt nem maradhatunk sokáig) Van valakinek tapasztalata anyaotthonokról, vagy esetleg hogyan lehet szociális lakást igényelni bármi ilyen dolog, ami átmenetileg megmentene engem és a babámat,ha úgy alakul. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni nekem.
2015. nov. 26. 20:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

hát ez tényleg egy nehéz élethelyzet. egyedül is nyilván nehéz lenne megoldanod a dolgokat, ha nincs fedél a fejed fölött. hogy örökbe adod-e a gyermeket, azt nagyon gondold át. nagyon sok erő kell ahhoz, hogy fel tudd nevelni. ugyanakkor, ha nincs hol laknod, akkor gyermekkel talán még jobban találsz valami állami segítséget (anyaotthont). szerintem az anyaotthonok (egy része) a távozás után is segíti az utat.

Egyébként erre vannak szakosodott emberek, tényleg kezdj el utánajárni. van még időd, hogy átgondold, mit szeretnél, és mire van lehetőség. nem most rögtön kell döntened. meg fogod látni, mihez lenne erőd.

az örökbeadás is szép dolog, de át kell gondolnod, hogy valóban a te döntésed legyen.

2015. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem azt kérdezte a kérdező, hogy adja-e örökbe a gyereket, úgyhogy föl lehet függeszteni az agresszív térítést.

Kérdező, a párod nem szimpi, de szurkolok neked, a gyereknek, hogy jó helyet találj, leérettségizz és boldogulj, hidd el, megvan rá az esélyed! És írd majd meg, hogy mi lett veled...akár privátban. Minden jót!

2015. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
50%

Ha az örökbeadas nem opcio neked, akkor az jutott eszembe, hogy Ausztriaban, Nemetorszagban van olyan, hogy "gondozo szülök".

(Nem tudom otthon van -e es ha igen hogy müködik, de nekem ez jutott eszembe). Ilyenkor egy csalad magahoz veszi egy meghatarozott idöre a gyereket, amig a szülök egyenesbe nem jönnek. Ez pl. szerintem lehetne egy opcio, amig lesz egy kis egzisztenciad. Ha nincs olyan, en nem örökbe adnam, hanem allami gondozasba ( tehat nem mondanek le rola), es nagyon kemenyen dolgoznek rajta, hogy annyit összegyüjtsek amennyit csak lehet, hogy minel elöbb magamhoz tudjam venni megint.

Sajnos ebben a helyzetben csak rossz es kevesbe rossz döntes van... :(

Nagyon sajnallak, es remelem sikerül megoldast talalni (mi öt eve varjuk a babat. Persze erröl nem te tehetsz, csak ha lenne igazsag, akkor inkbb jött volna oda ahol varjak, mindenki boldogabb lenne)

2015. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg mondd el a szüleidnek. Azért ez nagy dolog, és lehet, hogy enyhítene a köztetek lévő viszályon. Tudom, leírtad, hogy nem lehet javítani, de ez nem egy hétköznapi történés, és ha igazán szeretnek, nem nézhetik végig, amint alig 20 évesen hajléktalanná válsz egy újszülöttel...
2015. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
51%

Szüld meg és add örökbe, válaszhatod akár az inkubátoros megoldást is de az állami procedúrának is alávetheted magad.

Ne öld meg, ne bánsd a babát!!!!


Éretségizz le még ha 2-es sikerül is!

Nagyon fiatal vagy még, lehet minden megoldodik a késöbbiekben az életetedben!

2015. nov. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerűen nem értem, honnan szedik egyesek, hogy nem fogja tudni rendesen felnevelni a gyereket a kérdező.

Most valóban nehéz helyzetben van átmenetelig, de 6 hónapos babát már lehet bölcsibe adni, és tud a kérdező dolgozni. Lehet, hogy érettségizni tud tavasszal, ha a szülés miatt halasztani kell, akkor pótérettségi ősszel.

Legalább az érettségije meglesz, és utána tud szakmát tanulni.

Ismerek olyan fiatal nőt, aki egyedül neveli a gyerekét és tanul közben.

Ráadásul előbb-utóbb majd megismerkedik egy normális alakkal.

Mi lenne, ha minden szülő, ha valami gond van, lepasszolja a gyereket?

Ha ügyes a kérdező és akar, akkor bármit elérhet.

2015. nov. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
29%
A #25 nem én vagyok, csak a % azonos.
2015. nov. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
29%

én debreceni vagyok.iratkozz be iskolaszövetkezetekhez és keress diákmunkát.az év ezen szakaszán több van .lehetőleg valami irodait,hiszen ezt tovább tudod csinalni.október vègèig lesz diákod,ha sikerül rugalmas munkát találni.ezenfelul kapod a csaladit,az arvasagit..ha megszuletik koveteld a gyerektartast..

nyilván nem fogsz úszni a pénzben,de ha turiban veszel neki ruhákat meg mosható pelust hasznalsz,meg sporolsz,valahogy kijossz majd . lakhatast probald megoldani(anyukaddal vedd fel a kapcsolatot?,ha vannak nagyszuleuid velük)

a barátod nem lehet egy iq bajnok,ha nem fogja fel,hogy màr nem lehet elvetetni.

én megfenyegetném,hogy ha most nem segít a legnehezebb időoben,akkor később ha akarja se hagyod hogy részt vegyen a gyerek êletêben(nyilvan nem igy megy,de hatha hat ra ès segit amig bolcsibe nem tudod adni)

amúgy en se értem, hogy nemi eletet elsz,nem jön meg 2-3x és semmi reakcio?az elso kimaradt utan kellett volna 200forintos tesztet csinalni.akkor most nem lenne ez

2015. nov. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
12%
A #23 valaszolo vagyok, megtudhatnam, hogy miert lettem lepontozva? A kerdezö valaszt kert, hogy ilyenkor mit lehet tenni. Ez is egy opcio, amit en irtam. Miert kevesbe hasznos, mint amikor valaki azt irja, add örökbe vagy azt, hogy majd csak lesz valahogy??
2015. nov. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
34%

szóval

-párod nincs

-nincs hol laknod

-nincs munkád

-nincs pénzed

semmid nincs.

add örökre, hogy legyen esélye normális életre.

amúgy nem volt jó ötlet, hogy gyerekkel fogd meg a kedves párod

2015. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!