Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrít a férjem, mit tegyek?

Megőrít a férjem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én eléggé vezéregyéniség vagyok, mégsem szeretem, ha mindenki csendben meghunyászkodik előttem. Szeretem, ha valakinek van véleménye, és ki tud állni mellette.

Az én férjemnek sosincs véleménye, vagy legalábbis nem mondja. Mindenre nem tudom, mindegy és nekem nyolc a válasz bármiről legyen is szó. Már azt vettem észre magamon, hogy azért gerjesztek vitát, hogy valamiféle érzelmet kiváltsak belőle.

Egyszerűen már tönkre teszem a saját idegeimet ezzel, hogy neki mindig minden mindegy. Ilyen ember nincs is a világon másik szerintem.

Az a baj, hogy a lányunk folyamatosan azt látja, hogy anya mondja, apa vállat ránt vagy bólogat, és hiába nem veszekszek, a gyerek szemében is én vagyok a fekete bárány, mert nagyon apás.

Mégis mit csináljak? Egyszerűen nem tudok egy bábbal együtt élni. Arról nem is beszélve, hogy a kapcsolatunk is rámegy,mert ez így egyoldalú. Unom már, hogy egyedül kell döntéseket hoznom. Magamra vagyok utalva teljesen, mert ha nem mondom meg neki hogy mit csináljon,akkor nem csinál semmit. Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz, ha véletlenül leesek a lábamról, és neki kell ellátni a gyereket meg mindent.



2015. nov. 14. 21:36
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
63%

ha ez mindig igaz, amit leirtál, akkor az a legkisebb gondod, hogy nnincs véleménye...

válj el!!! beteg ember, hazudozik, szenvedélybeteg...ki tudka még mik vannak a tarsolyában..te meg ántyom-pántyomozol egy ilyen alakot..

2015. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
69%
Bennem tuti meghalna minden szeretet aziránt a férfi iránt aki elmegy bulizni miközben félhullán fekszem vagy aki eljátsza/elissza/eldrogozza a gyerekünk elől a tápszerre valö pénzt.
2015. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
57%
Keress egy pszichológust magadnak... és tedd rendbe az életed... ezt úgy hívják, hogy társfüggőség-kodependencia... olvass utána. Te csak azt hiszed, hogy nélküled nem kel fel a nap, és képtelen élni a férjed... sajnos néha hagyni kell az embert elsüllyedni a trutyiban, és ha már fuldoklik, abban amit ő cseszett el, akkor talán észhez tér. Te tudod mit csinálsz? Ha ő fejjel belemegy a falba, te oda tartasz egy kispárnát, hogy ne üsse be a fejét... ebből senki nem tanul semmit, hagyd, hogy fájjon neki, majd akkor változtat. Ahhoz, hogy ne gyerekként kezeld, és ne kontrolláld minden mozdulatát, elsősorban neked kell változtatni!
2015. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ez már az a kategória, mikor valaki mentegeti magát, és olyan új infókat ad, amik az ő malmára hajtják a vizet.

A kérdésben szó sem volt játékfüggőségről, pénzről, titkolózásról, hazudozásról. A problémád annyi volt, hogy ő egy muja ember. Érdekes módon mikor mindenki azt írta, hogy ebben te vagy a hibás, és neked kéne változtatni, elkezdtek jönni olyan infók, amik sokkal súlyosabban a kiírt kérdésnél, de ezek már őt állítják be rossznak, és téged az önfeláldozó szentnek.


Tudod, ha van egy férjem, aki szenvedélybeteg, ellopja a közös családi pénzt a tápszerre, hazudozik, titkolózik, és nem száll be a közös életünket érintő döntésekbe, akkor én nem úgy írok ki kérdést, hogy a döntésképtelensége miatt haldoklik a kapcsolatunk, mert ez a legeslegeslegkisebb probléma. Minden más százszor keményebb.

Szerintem ha itt lenne a férjed, és őt is meghallgatnánk, ő is tudna érdekes dolgokat mondani. Mindig meg kell hallgatni a másik oldalt, csak itt most nincs erre lehetőség.

Persze hogy a testvérét küldi, tudja jól, hogy úgyis leordítanád a fejét, ha mást akarna csinálni, mint amit te parancsba adsz neki. Én nem szeretnék egy ilyen emberrel együtt élni, mint te.

2015. nov. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Én se nagyon értem miként lehet a 23-as kiegészítésben leírt pasi azonos ugyanazzal, mint akiről a kérdés szólt?

(egy férjed van?)

2015. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
illúzió, amiben élsz kedves Kérdező! választottál egy irányítható, tutyimutyi alakot, aki neked semmiben nem felel meg, és most orrvérzésig küzdesz azon, hogy olyan legyen amilyet látni szeretnél...DE ő nem olyan! Ezt hívják rossz választásnak...így lehet a férjedet egy életen át hibáztatni, így téged sajnál a világ...tudod ez egy jó játék, addig amíg bele nem rokkansz!
2015. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Andi80018 ***** válasza:
46%
Kizárt dolog, hogy amikor született a gyerek, és 9 hónappal előtte olyan marha nagy különbség lett volna a férjed jellemét illetően. Tuti egyébként, hogy depressziós, vedd rá, hogy menjen el dokihoz, ha nem, akkor válás.
2015. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

A férjeddel igazából annyi a gond, hogy nem jó helyen keresi az ő boldogságát. Ami NEM nálad van.


Merthogy nem vezéregyéniség vagy, hanem csak egy zsarnok.

Játszmázol, vitát provokálsz, döntögetsz mindenben... a lényeg, hogy te győzz, neki meg szava se legyen.

Oszt most nincs.

És ezt a lányod is látja, EZÉRT apás.


Nem a fickót kellene orvoshoz küldeni, hanem téged. Ő ugyanis nem azért ment hozzád, hogy veled harcoljon, hanem hogy szeressen, ellentétben veled.

2015. nov. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Leírtad, hogy megőrjít a férjed. Vitákat gerjesztesz, csak hogy valami érzelmet kiválts belőle. De persze nem jön be sosem. A 24. hozzászólásodban leírtad, hogy miket csinált. Unod, magadra vagy utalva, fekete báránynak érzed magad, utálod az egészet, ráadásul sokmindent tett a férjed, amire nincs magyarázat, az őrületbe kerget, satöbbi, satöbbi.


Nem akarlak megbántani, de én nem értem, hogy ezek után mi a gond. Ha nem tetszik ez a sok negatív dolog a férjedtől, akkor el kell válni és kész. Persze írtad, hogy nem akarsz válni, de egy ilyen érdekes háttérrel miért is nem?

2015. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még lemaradt:


Vagy annyira ledózeroltad az idők folyamán a vezéregyéniségeddel, hogy idáig fajult, elvesztette az egyéniségét a férjed, neki már minden mindegy. Ez esetben akár te is felelős vagy a kialakult helyzetért. Persze ettől függetlenül nem szép dolgokat tett.


Javaslataim: beszélgetés (már megvolt), párterápia (kétlem, hogy egy idegennek megnyílna, ha veled sem beszél), ultimátum.


És vigyázz a gyerek lelkivilágára.

2015. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!