Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrít a férjem, mit tegyek?

Megőrít a férjem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én eléggé vezéregyéniség vagyok, mégsem szeretem, ha mindenki csendben meghunyászkodik előttem. Szeretem, ha valakinek van véleménye, és ki tud állni mellette.

Az én férjemnek sosincs véleménye, vagy legalábbis nem mondja. Mindenre nem tudom, mindegy és nekem nyolc a válasz bármiről legyen is szó. Már azt vettem észre magamon, hogy azért gerjesztek vitát, hogy valamiféle érzelmet kiváltsak belőle.

Egyszerűen már tönkre teszem a saját idegeimet ezzel, hogy neki mindig minden mindegy. Ilyen ember nincs is a világon másik szerintem.

Az a baj, hogy a lányunk folyamatosan azt látja, hogy anya mondja, apa vállat ránt vagy bólogat, és hiába nem veszekszek, a gyerek szemében is én vagyok a fekete bárány, mert nagyon apás.

Mégis mit csináljak? Egyszerűen nem tudok egy bábbal együtt élni. Arról nem is beszélve, hogy a kapcsolatunk is rámegy,mert ez így egyoldalú. Unom már, hogy egyedül kell döntéseket hoznom. Magamra vagyok utalva teljesen, mert ha nem mondom meg neki hogy mit csináljon,akkor nem csinál semmit. Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz, ha véletlenül leesek a lábamról, és neki kell ellátni a gyereket meg mindent.



2015. nov. 14. 21:36
1 2 3 4
 11/40 Andi80018 ***** válasza:
76%
Igen, csak attól még valaki lehet dominánsabb típus, hogy hagyja a másikat is érvényesülni. Lehet a palinak sincs már kedve az egészhez, ki tudja...
2015. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Nem volt ő ilyen, de sok rossz döntést hozott akkor, amikor nem voltam döntés képes ( sokat voltam kórházban) de már lassan én döntöm el azt is, hogy mit vegyen fel, vagy mikor vegyen levegőt. A kaja kérdés az egy dolog, mert az csak nekem meg a gyereknek nem mindegy.
2015. nov. 14. 21:54
 13/40 A kérdező kommentje:
Azért mentem hozzá, mert szeretem. Nincs se sok pénze,se kocsija, se lakása, és nincs fél lábbal a sírban sem. Nem vagyok egy számító no, és mint írtam is, nem szeretem, ha meghunyászkodik valaki. Nem volt ilyen, annak idején együtt hoztuk meg a döntéseket. Most meg végig sem hallgat, ha valamiről beszélnünk kellene, egyből rá vágja, hogy neki mindegy,ha meg mondom neki, hogy legalább beszéljük meg, akkor annyira nem figyel, hogy azt sem tudja miről beszéltem.
2015. nov. 14. 21:59
 14/40 anonim ***** válasza:
80%

Ő tudta, hogy ilyen vagy, és elfogadott így.


Arra nem gondolsz, hogy miattad és a gyerek miatt fogad el mindent így, mert csak jót akar? Azt akarja, hogy az legyen, amit te akarsz, mert nyilván neked az a jó, attól vagy boldog. Ő pedig nem fog ennek útjába állni. Ha te tudod, mit akarsz, akkor ő ebben partner és a segítségedre van.

Ha te magad tetted ilyenné, akkor a legnagyobb szemétség lenne lelépni mellőle.

Mint amikor a férfi könyörög a nőnek, hogy csináltasson szilikonmelleket, mert a nagy az jobb. A nő nem akarja, de a pasi miatt megcsináltatja. Aztán a pasi elhagyja, mert azt mondja, olyan természetellenes, nem tudja megszokni.

2015. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
82%

Ismertem egy ilyen családot. Anyuka domináns típus, apuka meg csak csöndben vonogatta a vállát.

Tudod mi lett a férfival mikor anyuka elment?

Döntéseke hozott, véleménye volt, boldog lett.

Sőt magán kívül még a gyerekeket, unokákat is képes volt ellátni.

Te tényleg úgy akarsz élni, hogy szándékosan veszekedést provokálsz? Miért nem keresel valami értelmesebb témát, ha beszélgetni támad kedved a férjeddel.

Szerintem tudja, hogy valójában nem is érdeklődsz a véleménye felöl, csak provokálsz. Ebbe meg nem megy bele.

2015. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
13%

"Nincs se sok pénze,se kocsija, se lakása,"

Úgy látom itt te vagy a balek. Ha egy felnőtt embernek ennyire nincs semmije, ott azért valami nagyon nem oké.

2015. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Andi80018 ***** válasza:
96%

Akkor depressziós, esetleg megkeseredett.

Úgy bírom, hogy a kérdező elmond egy töredéket az életéből, az ember próbál reagálni, ahogy lejön a történetből, és lepontozzák. Nem mintha annyira megrázna, csak nem értem. Ha konkrétan ismerném az illetőket, lehet még át is lehetne látni.

2015. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
94%

Vagy egyszerűen elvesztette az önbizalmát, pont a sorozatos rossz döntései miatt. Elkönyvelte magát lúzernek, egyszerűbb, ha rád hagyja a dolgokat, annyira, hogy tényleg nem is érdekli az egész.

Nem tudom, mi zajlott le köztetek a rossz döntései után, te hogyan reagáltad le, esetleg mennyire döngölted a földbe. Ha ilyen gáz a helyzet, menjetek el párterápiára, keressétek meg az okokat, ha azt mondod, nem volt mindig ilyen, és szereted. Készülj fel rá, hogy valószínűleg fájdalmas lesz, és hallani fogsz olyasmiket, amik nem tetszenek - mélyre temetett sebeket muszáj felszakítani, hogy gyógyítani lehessen.

2015. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
94%
Te elnyomod a férjed ő meg tűri. Miből gondolod, hogy mindig jó döntéseket hozol? Sohasem tévedtél még?
2015. nov. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
16%
Bolhabol elefant.
2015. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!