Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válasszak: a munkalehetősé...

Mit válasszak: a munkalehetőséget vagy a családi karácsonyt?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy most nagy nehezen lehetne munkám (egyetemista vagyok és szükségem lenne munkatapasztalatra és pénzre, de eddig nem sikerült munkát találni) viszont a munkáltató nem tudna hazaengedni karácsonykor. Nagyon messze lakom otthontól, ezért csak visszaugrani egy-két napra nem lenne lehetőség és körülötte se tudnék hazamenni. Tehát legjobb esetben januárban tudnék hazamenni. Nagyon nagy dilemmában vagyok, kellene a munka is, de szeretnék haza is menni és a családdal lenni, mert ritkán tudok menni. Ti melyik mellett döntenétek? Ha a munka mellett döntök, akkor karácsonykor is dolgozni fogok és egyedül leszek, ha pedig a családi karácsony mellett, akkor lehet nem kapok munkát ezután. Mit gondoltok?
2015. nov. 4. 21:05
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
66%
Anyám szinte minden évben ügyeletes vagy karácsonykor vagy újévkor, szóval én azt már megszoktam, hogy nem mindig volt velünk. Szerintem a munkát, mi ebből semmi negatívumot sem éreztünk, nem aznap volt karácsonyi ebéd hanem másnap stb. szóval ez csak egy nap, bármikor meg lehet ünnepelni.
2015. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
44%
A munkát. Egyértelmű. Bármikor haza utazhatsz utána, a szeretet, az együttlét öröme nem fog változni. :)
2015. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Szupermarketben csak dec. 24-én dolgozhatsz, de szinte mindenhol bezárnak a boltok 14:00 v. 16:00 órakor. Dec.25-26-án nem nyithat ki, csak ha a tulaj v. családtag dolgozhat. Te nem!! Ha nem vagy családtag. Dec.24-én este hazamész, gondolom Magyarországon belül vagytok, IC-vel meg lehet járni. Dec.26-án este meg visszamész, mert 27-én már dolgozhatsz. Azért nem rúghat ki, mert 25-26-án nem dolgozol. Ha igen, akkor munkaügyi bíróságon feljelentés, aztán próba szerencse.
2015. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
40%

egyértelmű, hogy a munkát válaszd..a család is fontos, de kibírják nélküled.

általában úgy szokott lenni, hogy a család a fontosabb, aztán már a vacsora előtt összevesznek valamin...a vacsora, ajándékozás már kész horror...


a jövőd sokkal fontosabb.. ha szeretnek, akkor büszkén mesélik a hiányolóknak, hogy azért nincs itt a Pistike, mert fontos ember lett, és kapott egy jó megbízást. máris nélkülözhetetlen a lelkem...

2015. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
36%
A családos karácsonyt. Nem értem, akik azt írják, hogy karácsony máskor is lesz - miért, gagyi, minimálbéres melót nem talál? Dehogynem. Ráadásul a szupermarketes munkatapasztalat egy nagy nullát ér, főleg ha az ember diplomás lesz.
2015. nov. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
54%
Én azt nem értem, hogy ez a sok-sok ember, aki a munkát választaná, hol van, amikor a decemberi beosztást írjuk? Akkor mindenkinek fontos lesz, hogy Micikét ne csak 611, hanem 612 ember vegye körül?
2015. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a meglátásait, sokat segítettetek. Úgy döntöttem, hogy most inkább a családommal leszek karácsonykor és remélem, hogy valami munkalehetőség feljön majd később.
2015. nov. 5. 23:34
 38/42 anonim ***** válasza:
34%
A munkat, mert gondolom a karacsonyi hajtas miatt van most felvetel, az unnepek utan megint nagyon nehez lesz talalni. Raadasul lesz penzed, hogy utolag megajandekozd a szeretteidet.
2015. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Milyen szupermarket lehet ez? És mit csinálnak vajon karacsonykor ott a dolgozok? Mert hogy minden bezar az tuti..

Csaladot valasztanam, hacsak nem viyszautasithatatlan ajanlat lenne, de ez nem az...

2015. nov. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
100%
Látom már döntöttél, hát én is a családot választanám, mert ez a munka nem éri meg
2015. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!