Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válasszak: a munkalehetősé...

Mit válasszak: a munkalehetőséget vagy a családi karácsonyt?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy most nagy nehezen lehetne munkám (egyetemista vagyok és szükségem lenne munkatapasztalatra és pénzre, de eddig nem sikerült munkát találni) viszont a munkáltató nem tudna hazaengedni karácsonykor. Nagyon messze lakom otthontól, ezért csak visszaugrani egy-két napra nem lenne lehetőség és körülötte se tudnék hazamenni. Tehát legjobb esetben januárban tudnék hazamenni. Nagyon nagy dilemmában vagyok, kellene a munka is, de szeretnék haza is menni és a családdal lenni, mert ritkán tudok menni. Ti melyik mellett döntenétek? Ha a munka mellett döntök, akkor karácsonykor is dolgozni fogok és egyedül leszek, ha pedig a családi karácsony mellett, akkor lehet nem kapok munkát ezután. Mit gondoltok?
2015. nov. 4. 21:05
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

"

Megmondom neked miért dolgoznak az ünnepek alatt, mert a féleszű honatyáink bevezették a vasárnapi nyitva tartást.

Azóta szívás a szupermarketekben dolgozók élete."



Te mit szívtál? :)))))))

2015. nov. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez a munka nem éri meg.
2015. nov. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

#21 ma még semmit,lehet az a baj :D

Lehet nincs teljesen igazam ebben a konkrét esetben,de nem rémlik,hogy a szupermarketek nyitva lettek volna korábban az ünnepek alatt.

"Konspiráltam" ebben az esetben.

Elhiheted nekem,amit látok,hogy sokkal rosszabb a helyzete a szupermarketekben dolgozóknak, mióta bevezették ezt az agyrémet.

Hosszabb nyitva tartás, leépítések,a maradóknak több munka...stb.

Mindegy is,nem akartam ebbe belekeverni a politikát.


Egyébként jól mondták itt előttem,egy szupermarketes melóért nem biztos, hogy érdemes bevállalni a dolgot,azt találni szerintem lehet bármikor.

2015. nov. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
65%
Családot, de én gondolkodás nélkül, számomra nagyon fontos a karácsony és hálás vagyok, hogy együtt a csalàd. Ki tudja, meddig tudunk még mind együtt lenni? Dolgozni meg dolgozhatsz még egész életedben.
2015. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
70%
Mindenképpen a családot választanám egy szupermarketes munkával szemben. Nagyon jó és fontos melónak kéne lennie ahhoz,hogy lemondjak a családdal töltött időről.
2015. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
48%
A munkát a te esetedben. A családodnak szerintem meg ezt meg kell értenie.
2015. nov. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
39%

Ebben az esetben a családot.


Elég sokat járok mostanában vásárolni (babát várunk és emiatt a karácsonyi ajándékokat is előbb szerzem be), minden 3. boltban, étteremben ki van írva hogy munkaerőt keresnek. Plázákban, gyorséttermekben, mindenhol. Biztos fogsz találni munkát karácsony után i.s

2015. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
80%

Én 3 éve minden karácsonykor melózok, idén is fogok, olyan munkahelyem van, ahol karácsonykor is elég sok ember kell, és azokat engedik el szabira, akinek kisgyereke van stb.

Szóval én mindig megyek 22 évesen dolgozni karácsonykor, de engem annyira nem zavar, mert tök jó pénz, duplán fizetik a napokat, meg még ünnepi bérpótlék is jár ugye meg a munkahely is ad rá egy kis plusz juttatást amiért ünnepnap megyünk, szóval a 2 nap karácsonyra majdnem megkapom egy félhavi fizetésem.

Amúgy szeretem a karácsonyt, de nem vagyok meghalva, ha nem a tv-ben nézek egy filmet bejglit zabálva. Karácsony után pár nappal szoktam a 2 ünnep között hazautazni hétvégére amúgy ilyenkor ajándékokat átadom, megkapom én is, és még kaja is van ugyanúgy :)

2015. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
56%
Ja és előző vagyok: egy gyárban dolgozok, haha, vicces, de itt is kell dolgozni nálunk pl karácsonykor, és ha a gyári dolgozók dolgoznak nekem is ott kell lennem, mert én meg karbantartó technikus vagyok, szóval csomóan bemegyünk dolgozni. De sokan örülnek neki, mert nagyon sok pénzt kapunk érte.
2015. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
51%
Munkát! Írod,hogy nagy nehezen lenne munkád...lehet ha nem vállalod el, még sok időbe telik ismét melot találni és lehet később megbánnád
2015. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!