Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk a bátyámmal?

Mit tegyünk a bátyámmal?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz. Próbáltunk a szüleimmel beszélni vele, de nem hallgat végig senkit (már 1× volt börtönbe). A szüleim kirakták, most nem lakik velünk. Mondtam neki, hogy nem értem miért csinálja ezeket, nincs barátnője se pedig jól néz ki (helyes arca van, jó teste csak ne értsétek félre:D). Szerintetek mit lehetne vele csinálni, hogy megjavuljon?

Amúgy ő mindig gonosz volt...egyszer volt egy olyan idő, hogy normálisabb volt, de már nem az.

21 éves, én pedig 17.


2010. márc. 17. 19:48
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Ne itt veszekedjetek. Aki továbbra is cigányozni akar az tartsa meg a véleményét. Amúgy is csak 2 és fél hónapig volt, és nem teljesen az ő hibájából került oda.

Ti is ugyanúgy kerülhettek oda...

2010. márc. 17. 21:22
 22/34 anonim ***** válasza:
83%

Olyan butaság ez, hiszen nem az a kérdés, cigány-e vagy sem, hanem, hogy miért viselkedik komiszul. A cigányért is éppúgy aggódhatnak, mint a magyarért, hiszen a húga aggódik a srácért.


A kérdésre válaszolva, szerintem addig nem is fog megváltozni, amíg nem lesz kellően motiválva.

Miért csinálja a stiklijeit? Talán rossz társaságban van? Esetleg drogozik? Nem fejezett be sulit, nincs munkája, és nem tud elhelyezkedni, ezért értelmetlennek találja a becsületes utat? Szerencsejátékozik, és adósságai vannak?

Olyan nincs, hogy mindig gonosz volt, senki sem születik annak. Valami nagyon elcsúszhatott kamaszkorában, általában akkor kezdenek lázadni a srácok.


Figyelj, ez nem a te döntésed volt, hogy a bátyád ezt az utat választotta. Neki kell belátnia a változás szükségességét, és nem gondolom, hogy túl jó döntés volna elutasítani, ha hozzátok megy, mert ti vagytok a rokonai, hol remélhetne megértést és támogatást, ha nem nálatok?

Pénzt ne adjatok neki (feltételezem, ez is lehet problémaforrás, és ne írjatok alá neki semmit - meg kell tanulnia magának felelősséget vállalni a tetteiért, és szerintem erre jó lecke volt a sitt), de ha munkát akar keresni, akkor segítsetek neki, és ha beszélgetni akar, hallgassátok meg, hátha kiderül, mi a probléma gyökere.


Ha úgy gondolod, neked jobban megnyílik, talán érdemes volna neked keresni vele a kapcsolatot (te kiskorú vagy, úgysem kérhet tőled pénzt), hátha te ki tudod nyomozni, mit is akar kezdeni az életével, mert azt egyértelműen tudatosítani kell vele, hogy ezt az életformát nem folytathatja a végtelenségig, mert sokat veszíthet vele, és tönkremehet az élete.

Csak próbáld meg éreztetni vele, hogy te elfogadod a problémáival együtt is, és attól még a testvéred, aki miatt aggódsz.


Sok sikert, ne add fel!

Egyébként, - bár nem vagyok cigány - de a cigány is éppolyan érzésekkel bíró élőlény, mint a magyar, és ha rendes ember, nem számít a bőrszin. Nem a bőrszín tesz valakit rosszá, és ha javulni akar vagy segítségre szorul, senkit sem szabad elutasítani. Felelősek vagyunk a többi emberért, színtől és fajtól függetlenül.

2010. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
30%

21.22:Tévedés.Mi nem kerülhettünk volna oda.Azért tenni is kell.

Látod egyébként itt a gond.Csinál amit akar,ti meg majd úgyis elnézitek neki...

2010. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Nem csinál semmi ilyesmit. Adóssága sincs.
2010. márc. 19. 18:11
 25/34 anonim válasza:
100%

Miért gondoljátok hogy csak cigányok kerülnek börtönbe?

egy egyszerű pl: nézzétek meg kik ülnek a parlamentbe...mégis lopnak,csalnak,hazudnak


ja és én nem vagyok cigány még mielőtt azt hinnétek hogy azért írtam

2010. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fel kellene nőnie!

Még fiatal,nem tudja,hogy mit kezdjen az életével...

majd lenyugszik és talán megkomolyodik...

Türelem!

2010. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
53%
shukár pujáró
2010. márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
58%

"Egyébként, - bár nem vagyok cigány - de a cigány is éppolyan érzésekkel bíró élőlény, mint a magyar, és ha rendes ember, nem számít a bőrszin. Nem a bőrszín tesz valakit rosszá, és ha javulni akar vagy segítségre szorul, senkit sem szabad elutasítani. Felelősek vagyunk a többi emberért, színtől és fajtól függetlenül."


Ez szép és jó, de...:

Akkor se számítson már a bőrszín, mikor a büntetéseket kiszabják. Legyen az cigány, fehér, fekete..... A bűnös az bűnhődjön, ha a bátyja bűnöző akkor börtönben a helye (ha már volt olyan ügyes és elkapják, vállalja a következményeket). Nem kell egyből mosdatni....

2010. márc. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
elkapják=elkapták
2010. márc. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Egy picit nem lehet, hogy a szüleid is hibáztak a nevelés során? Ilyenkor már nagyon nehéz kezelni a dolgokat, legegészségesebb ha nem boldogultok vele, hogy külön megy a családtól.
2010. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!