Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek/barátnők! Titeket...

Feleségek/barátnők! Titeket zavar az ilyen szitu?

Figyelt kérdés

Nem merem bevallani senkinek, mert szerintem hülyének nézne a környezetem, meg kicsit szégyellem is, hogy féltékeny vagyok.

A férjem ötvenes, csendesebb fazon, nem egy nőfaló típus. 21 éve vagyunk házasok, gyerekeink vannak.Ismerősi körben van egy nő, aki szerintem tetszik neki. Ha találkozunk, nem feltűnően, de figyeli a csajt, nem ilyen nyálcsorgató módon, de elég intenzíven. Meg is dicsérte már előttem egyszer a belső tulajdonságai miatt.

Bevallom, elég féltékeny vagyok, bár szégyellem. Elég sok házasság szétment körülöttünk, lehet azért látok rémeket. Eddig mindig oké volt minden, más nő nem zavart be, vagy nem vettem észre. Megcsalás biztos nem történt. Mindig ezen kattog az agyam.

Ti reagálnátok egyáltalán? Igyekszem legyőzni a féltékenységet, de nehéz. 40/n


2015. okt. 26. 21:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%
Kedves Feleség! Jogos a féltékenységed! Ebben a helyzetben nem szabad kimutatni hogy milyen féltékeny vagy, mert akkor hatalmat adsz a nőnek. Érted? Ha egy csúnya nő elkezdene riszálni magad a párod előtt ugye csak mosolyognál, és nem reagálnád le féltékenyen? Ha a nőt szépnek, vetélytársnak gondolod és ezt ki is mutatod a férjed szemében fölértékelődik. Tehát úgy kell csinálni mintha egy kis berepülő legyecske lenne a szobában, aminek nincs jelentőssége. Ezzel párhuzamosan kezdjetek el közös élményeket gyűjteni a pároddal. Ezeknek a kitalálása a te feladatod lesz. Olyanok amikre ha visszagondoltok kedves emlék marad számotokra. Nem csak ágybeli, hanem egyéb kettesben töltött programokra gondolok. Ha a párterápiás oldalakon olvasgatsz, látni fogod hogy ezeknek nagyon nagy jelentősége van. A hölgyről ha hallasz valami negatívat, ami unalmassá, vagy érdektelenné tenné a férjed szemében, jó ha azt valami más közös ismerősötök osztaná meg veletek a férjed társaságában. De akár telefonba mondhatod egy barátnődnek is a férjed jelenlétében, csak ne kezdd el úgy szapulni őt mint egy féltékeny nő.
2015. okt. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
49%

Van okod félni, nagynénémet szintén egy korabeli nő miatt hagyta el a férje se szó, se beszéd.

És egy másik ffi ismerősöm is dugott 1-2 évig egy hasonló korú nőcit.


Mindkettő csendes, "idilli(nek kinéző) házasságban élt, szereti(?) a feleségét.

Nyilván - nem is, BIZTOS - van oka a kikacsintgatásnak!

2015. okt. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

Én még nem vagyok 20 éve házas, de volt egy helyzet, amikor észrevettem, hogy egy közös hölgy ismerősünkkel túl közvetlen a kapcsolat. Nem volt semmi köztük, ebben 100%-ig biztos vagyok, de éreztem, tudtam, hogy ha ez így megy tovább, akkor ebből baj lehet.

Kedves kérdező, Te tudod, hogy nektek mennyire bensőséges a kapcsolatotok és mennyire tudtok a dolgokról beszélni. Mi a férjemmel mindent megbeszélünk, a legjobb barátom, és én is neki. Úgy voltam vele, egy életem, egy halálom, valahogy megmondom neki, mert az volt bennem, hogy rosszat érzek ezzel kapcsolatban, és ha nem szólok, és ebből mégis valami lesz és netán rámegy a házasságunk, magamat fogom hibáztatni, hogy miért nem szóltam pont most. Én akkor nem rendeztem jelenetet, de szóltam, hogy nekem ez így nem jó, és nem szeretném, ha ez a barátság csorbát szenvedne, és nem akarom őt kalitkába zárni, vagy azt várni, hogy senkivel ne poénkodjon, csak kicsit vegyen vissza, valahogy oldjuk meg, hogy mindannyian jól érezzük magunkat, ha együtt vagyunk.

Folyamatosan az volt bennem, hogy pont az ilyen ártatlannak tűnő közös nevetgélésekből lesz egy "olyan" összenézés, aztán hoppá elcsattan egy csók és aztán borul minden. A dolgokat nem akkor kell elkapni, mikor már egy megcsalás után ott ülnek az ágy szélén azon gondolkodva, hogy hol rontottuk el, hanem ott, amikor ezek a zavaró dolgok előjönnek.

A legtöbb nő megérzi az igazi vetélytársakat, szerintem is járj nyitott szemmel.

És!! legyél igazi nő, legyél csinos(abb), de ne erőlködj ezen, próbálj meg természetesen ragyogó lenni. Legyél egyszerűen érdekesebb a férjed számára. Legyél jókedvű, akivel jó időt tölteni, készíts finom ételeket és adj lehetőséget sok jó beszélgetésre, közös programokra. És ha megkérdezi, miért? Csak pusztán azért, mert szereted :)

2015. okt. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%
Pedig a ronda nők a legveszélyesebbek, mert bizonyosságot akarnak kapni hogy ők bizony szépek, és rámennek a foglalt férfiakra. Hány ilyet láttam már és éltem át! Ezért nem vagyok már igényes, minek? :(
2015. okt. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

Én nem vagyok féltékeny típus, bár lehet az sem egészséges ahogy én gondolkodom. Megbízok a férjemben, és nem zavar, ha szimpatikus neki valaki. Tudom, hogy jól esik neki, ha tetszeleghet másnak is, önbizalmat ad neki, ugyanez fordítva. Mondta is egyszer, hogy el sem vett volna, ha rajta kívül a kutyának sem tetszenék :-D Főleg a férjed most abban a korban van, amikor szüksége van egy kis megerősítésre, mert 50 felé a pasik már eléggé kezdenek pánikolni.

mindettől független, hogy én így gondolkodom, nem szégyen ,hogy kicsit féltékeny vagy, mert ez azt jelenti, hogy 21 év után sem hagy hidegen. A féltékenység néha önbizalom hiány is, de ugyanúgy a hódítási vágy is. Lehet, hogy nem merészkedik tovább, csak megerősítésre van szüksége.

2015. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Bar, mi meg nem vagyunk huszoneve egyutt, de en is feltekeny lennek a helyedben es teljesen megertem az aggodalmad. En megprobalnam feldobni valamivel a kapcsolatot, amit nehany elottem szolo is irt, h pl kozos utazas, wellness hetvege stb.

Ilyenkor nem az a lenyeg, h egy no fiatalabb es szebb legyen, hanem az ujdonsag varazsa vonzza a ferfiakat. ezert van az, h a legtobb ferfi rondabb, oregebb, vagy eppen agyilag zokni nokkel csalja meg a feleseget, m nem az szaamit nekik.

Szerintem a noiessegeddel probalj hatni ra, semmikeppen se szoritsd sarokba szamonkeressel, m az meg rosszabb lenne.

Az en szuleim 33 eve vannak egyutt, appam az a tipikus noaflo volt fiatalon, anyukam meg a csendes, visszahuzodo. Viszont azt latom, h a kemia nagyon mukodik kozottuk, es apam ezert nem lepett felre sosem. Pedig voltak nok, akik meg az ocsem es az en szemem lattara is nyomultak apamra. Anyam se az a kifejezett szepseg, de a noiessegevel nagyon tud apamra hatni es ok szoktak kozos programokat is csinalni.

Kitartas! Ne az erzelmeid, hanem az eszed es a noi mivoltod iranyitson ;)

2015. okt. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Csak urban legend az, hogy a pasik csak a párjuknál szebb/csinosabb/szexibb nővel csalnak.
2015. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönök minden választ. 14 év van köztem és a férjem közt, mindig az volt, azt hallgattuk rokonoktól, ismerősöktől, mióta összejöttünk, hogy ő vigyázzon, hogy megtartson, mert fiatalabb és csinos vagyok, stb.

Én mindig hűséges voltam, még flörtökbe se mentem bele, pedig a húszéves fiam lüke haverjaitól kezdve munkatársakig sokan nyomultak. Most egy kicsit rossz belegondolni, hogy még én teperjek a kapcsolatunkért. Most egy kicsit duzzogok, meg szomorkodok, ő meg puncsol, meg kérdezgeti, hogy mi van.

Jókat írtatok, megfogadom, ígérem, és köszönöm, de most olyan csalódott vagyok, mintha tényleg megcsalt volna. Na jó, annyira nem. Köszönöm, hogy ilyen sokan írtatok, és mindenki segíteni akar.

2015. okt. 27. 19:49
 19/24 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy vagyok vele, hogy mindent meg lehet beszélni. Mondd el neki, hogy kicsit féltékeny vagy a nőre, mert szimpatikus személyiség, jó fej, csíped, stb. A lényeg, hogy ne pocskondiázd a nőt, ne szidd, szépen beszélj róla. Ha nem szidod, nem rendeled magad fölé a nőt azzal, hogy úgy tűnhet, irigykedsz rá. Közben mosolyogj, puszild meg a férjed, stb., így számára dicséret lesz, hogy féltékeny vagy, mert jó pasinak tartod. Szerintem ha nyugodt vagy, meg lehet ezt beszélni.
2015. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
44%

Ha egy férfit otthon vár egy nő, aki szereti őt, ezt kimutatja a férj felé kellőképpen, akivel békességben el, akivel páratlan a házassága, nem nézne rá más nőkre. Minek, ha egyszer neki úgy jó, ahogy van? Persze ez általánosítás, mindenesetre meggondolandó.

Helyes, hogy féltékeny vagy, itt az ideje a reformoknak a házasságotokban! 21 év ide vagy oda. 30 év után is válnak el emberek.

2015. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!