Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek/barátnők! Titeket...

Feleségek/barátnők! Titeket zavar az ilyen szitu?

Figyelt kérdés

Nem merem bevallani senkinek, mert szerintem hülyének nézne a környezetem, meg kicsit szégyellem is, hogy féltékeny vagyok.

A férjem ötvenes, csendesebb fazon, nem egy nőfaló típus. 21 éve vagyunk házasok, gyerekeink vannak.Ismerősi körben van egy nő, aki szerintem tetszik neki. Ha találkozunk, nem feltűnően, de figyeli a csajt, nem ilyen nyálcsorgató módon, de elég intenzíven. Meg is dicsérte már előttem egyszer a belső tulajdonságai miatt.

Bevallom, elég féltékeny vagyok, bár szégyellem. Elég sok házasság szétment körülöttünk, lehet azért látok rémeket. Eddig mindig oké volt minden, más nő nem zavart be, vagy nem vettem észre. Megcsalás biztos nem történt. Mindig ezen kattog az agyam.

Ti reagálnátok egyáltalán? Igyekszem legyőzni a féltékenységet, de nehéz. 40/n


2015. okt. 26. 21:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen természetes, ha féltékeny vagy.

A kérdésedre válaszolva engem is zavarna az ilyen helyzet, de ne aggódj 21 év az szép hosszú idő valószínűleg szeret téged tehát nem kell félned ilyenektől. :)

2015. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Én már voltam fordított helyzetben: egy nap rájöttem, hogy a társaságunkból egyik távolabbi barátnőm férjének nagyon tetszek. Nagyon óvatosan közeledett, szerintem ő sem tudta eldönteni, mi tévő legyen. Úgy tettem, mintha nem vettem volna észre, de azóta kerülöm őket. Közös ismerősöktől tudom, hogy bár kifele nem mutatják, eléggé mélyponton van a házasságuk.

Szerintem frissítsd fel a kapcsolatotokat, és keress alkalmat, hogy együtt kikapcsolódjatok (pl. egy hosszú hétvége kettesben) és beszélgessetek sokat.

2015. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is dobjátok fel valamivel a kapcsolatotokat, esetleg beszéld meg ezt vele. :)
2015. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Én még tizenévesen, egy friss kapcsolatban botlottam egy ilyen "ismerősbe", én is féltékeny voltam, de miután igyekeztem higgadtan végiggondolni a dolgot, és arra jutottam, amire te, hogy bízom a kapcsolatunkban és a párom hűségében, semmit sem éreztettem belőle. Nagyon nehéz volt, de sikerült:) - és erre azóta is büszke vagyok:), mert tényleg nagyon nehéz volt, de jó döntésnek bizonyult, az idő engem igazolt, és sokat tanultam a helyzetből.

Évekkel később a párom régi fényképnézegetés közben emlegette fel a nőt egy "emlékszel rá?" kérdéssel, na akkor "vallottam be", milyen iszonyúan féltékeny voltam. Nagyon meglepődött, és láthatóan értékelte, hogy megbíztam benne.

Szóval szerintem igyekezz nem reagálni rá. (Ezzel nem azt mondom, hogy légy vak!)

2015. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Kicsit magam alatt vagyok, de jól esnek a szavaitok.

A hölgy egyébként idősebb nálam, külsőre-szerintem-egyáltalán nem vonzó, nagyon elhízott is, de nagyon jó lélek, művelt, intelligens, és zárkózott, csendes típus. Nem tudom, miért van ez, de azt hiszem, egy húszas-harmincas szépség feszes alkattal sokkal kevésbé "izgatna" mint vetélytársnő.

Férjem viselkedésében-felém-semmiféle változást nem tapasztalok.

2015. okt. 26. 22:10
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

Nos, pont az ilyen csendes pasik tudnak megőrülni.


Menj elébe, és dobd fel a kapcsolatotokat. persze csak egy bizonyos szintig. Lehet, vevő lesz rá.


Nem arra gondolok, hogy új fehérneműben terülj el az ágyon, hanem kis fantáziára. Aktívan, de nem tolakodóan. Menjetek el valahova, és ott kicsit!!! udvarold körül, csábítsd el. Ne nyomulósan, te érzed, mi fér bele.


Minimum 10 évvel fiatalabb vagy nála, teperjen ő is érted.

A legrosszabb, ha jelenetet rendezel, és elárulod, mennyire féltékeny vagy, mert akkor nyeregben érzi magát, és azt hiszi, mindent megbocsájtasz, csak hogy maradjon.


Nagy levegő, és éld az életed. Aki repülni akar, azt nem lehet visszatartani. Te vagy előnyösebb helyzetben. Sokkal fiatalabb vagy.


Amúgy 20 év házasság alatt természetes, hogy valamelyik félnek megtetszik valaki.

Ha a fárjed intelligens, családszerető ember, akkor túl lép ezen.

2015. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen "jogos" a féltékenységed, viszont mint írtad teljesen alaptalan :)

Szerintem minden nő féltékeny lenne ilyen szituban viszont az együtt töltött évek mellettetek szólnak.A pasik ilyenek, megnéznek, megdicsérnek más nőt esetleg álmodoznak is róluk, viszont nem mindenkivel tudják elképzelni az életüket. Ameddig nem hatalmasodik el rajtad a féltékenység, nincs semmi baj.Mindenkiben van egy ilyen "egészséges féltékenység".

Azonban ennyi év után is mindig de tényleg mindig figyelj arra, hogy legyenek a férjeddel közös programok és fenntartsd az érdeklődését irántad! :)

2015. okt. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
1%

– 1Korinthus 7:12-15


“A többieknek pedig én mondom, nem az Úr: ha egy testvérnek hitetlen felesége van, aki kész vele élni, ne bocsássa el. És ha egy asszonynak hitetlen férje van, és ez kész vele élni, ne hagyja el a férjét. Mert a hitetlen férj meg van szentelve hívő felesége által, a hitetlen feleség pedig hívő férje által; különben gyermekeitek is tisztátalanok volnának, így azonban szentek. Ha pedig a hitetlen házastárs válni akar, váljék el, nincs szolgaság alá vetve a hívő férj vagy a hívő feleség az ilyen esetekben. Mert arra hívott el minket az Isten, hogy békességben éljünk.”


56/Nagyné Ica

2015. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
Van az a mondás, hogy állott tóban lakik a béka, meg az ötvenes férfiak kapuzárásos pánikja is kötudott, úgyhogy figyelj oda rá, mert meglehet hogy kikezdene a nővel a férjed. Azzal meg kár nyugtatnod magadat, hogy a nő elhízott, és úgy sem kellene a férjednek, mert ezt nem tudhatod. Családunkban volt egy ilyen eset, ötvenes férfi, pont egy "elhízott" nőért hagyta el a fiatalabb normál alakú feleségét. Amikor később egyszer szóba jött, azt mondta a férfi, hogy a nőnek olyan kisugárzása volt/van, hogy nem érdeklik a plusz kilói!
2015. okt. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

Nos, tudom mit fogtok írni, de azért leírom.

Én pont egy ilyen ötvenes, csendes, kedves, nem nőfalő pasival jöttem össze több mint egy éve. Ő nős, és független. Én kb. a feleségével vagyok egyidős, negyvenen felül. Tehát nem lehet azt mondani, hogy a kis 20 éves csitri elvette az eszét...

Mikor találkoztunk szinte első látásra szerelem lett, azóta együt vagyunk. Előtte 20 évig egyszer sem csalta meg a feleségét, sőt azt mondja, el sem tudta volna képzelni hogy ez vele is megtörténhet.

Kérdező, nem tudok mást mondani, járj nyitott szemmel.

Az a veszélyesebb szitu, amikor egy nem nőfalő pasi szerelmes lesz....

2015. okt. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!