Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szedjem rá a szüleimet,...

Hogyan szedjem rá a szüleimet, hogy rendelhessek?

Figyelt kérdés
Már rég szeretnék megrendelni magamnak egy dolgot, és igaz, hogy egy kicsit drága is, de a saját pénzemből szeretném. a szüleim nem engedik, mert hogy az hülyeség és nincs rá szükségem. lehet, hogy igazuk van, de a saját pénzemet költeném rá. csak a beleegyezésük kellene, hogy megrendelhessem. eddig is segítettem a háztartásban, 5-ös tanuló vagyok, próbálok jókislány lenni, de eddig semmi nem használt. kérlek segítsetek!

2015. okt. 11. 20:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Minek kell rászedni őket? Ha mindenképpen meg akarod rendelni, akkor rendeld. Az engedetlenség még mindig jobb a te lelkiismeretednek is, meg nekik is, mintha hazudnál. Egyébként milyen ruha az, amihez a belegyezésük kell? Nem tudok rájönni.
2015. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen egypár trikót szeretnék meg egy nadrágot. van saját pénzem is, mert dolgoztam a nyáron. de nem engedik...
2015. nov. 28. 11:13
 13/15 anonim ***** válasza:
Hogyan lehetne az engedélyt megszerezni? Talán elmondhatnád nekik, hogy lassan felnőttél, és szeretnél önáló döntéseket hozni. Először kis dolgokban, aztán majd az élet nagyobb dolgaiban is. Engedjék, hogy bizonyos területeken az ő megkérdezésük nélkül tehesd, amit jónak látsz.
2016. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk, nem véletlen vesz az ember boltban ruhát, ahol fel tudja próbálni. Esetek többségében nem úgy jön össze, ahogy kéne. Persze meg van adva a méret, amiből vagy nagyobb, vagy kisebb kell, mint általában.. meg lehet, hogy simán csak nem áll úgy, mint a képen illetve más anyagból van más a mintája stb. Ezt tapasztalatból mondom, ami ugye azt jelenti, hogy többször beugrottam én is. Ha leküzdhetetlen vágyat érzel rá, akkor kérj meg valakit, hogy vegye át, rendeld az ő címére. Viszont gondold át a dolgot, csak van bolt a környékeden is. :)

Természetesen az is lehet kellemetlen, ha eladod hogy ezt vettem a plázában... de nem jó méret :D vagy ha összefutnak szüleid annak a barátnődnek a szüleivel, akik átvették.

Amúgy persze nem éri meg rendelni, mert nagy a kockázat, hogy nem lesz jó, de szüleidet se értem, hogy ha már ennyire fontos neked miért nem engedik, hogy megcsináld. Ha átvernek 10k-val, vagy csak simán bukod a szállítási díjat, postát vagy visszaküldést kell fizetned, az egy tök jó lecke.

2016. ápr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha ebayrol van szo, tudok neked segiteni abban ,hogyan gyozd meg a szuleid, hogy ez jo. Rendszeresen onnan rendelek mar egy eve ruhakat - talan 3x fordult elo, hogy nem jott meg a cucc, de maradektalanul visszakaptam az arat es a meretek is tokeletesen rendben vannak.


Ha nem errol van szo, akkor bocsi a zavarasert. :)


23L

2016. ápr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!