Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem le róla...

Hogyan beszéljem le róla szüleimet?

Figyelt kérdés

Németországban élünk családommal, 12 éve költöztünk oda, anyanyelvi szinten beszélek magyarul és németül is. Most jöttünk 1 hétre Magyarországra és szüleim felhozták azt a témát, hogy vissza szeretnének ide költözni.

Most őszinte leszek. Tetszik ez az ország, de nem élnék itt, sok dolgot hallottam, tapasztaltam, ami miatt nem szívesen lennék itt.

Ráadásul Németországban van az összes barátom, és barátnőm is van, őt sem szeretném beleszoktatni egy teljesen más helyzetbe, kultúrába, és nem is szeretne távol lenni a családjától,


Szüleim még az év végéig tervezik ezt a költözést, a baj csak az, hogy tavasszal leszek 18 éves így sajnos nincs túl sok beleszólásom ebbe a dologba. Állítólag szeptemberben össze fog jönni nekem egy diákmunka, de sajnos ez még egyáltalán nem biztos.


Nem azeretnék velük összeveszni, de eddig akárhogy próbáltam, mindig ez lett a vége.


17/f


2015. aug. 22. 01:50
 1/6 anonim ***** válasza:
mondd el nekik az egészet így ahogy leírtad
2015. aug. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Nézd hamarosan nagy korú leszel, szóval mi lenne ha vissza költöznél, eltöltenél itt egy évet aztán majd meglátod. Vannak olyan fiatal hazatelepültek, akik nagyszerű karriert tudtak felépíteni, olyat amire Németországban nem lett volna esélyük (az anyanyelvi szintű német nyelvtudás miatt).


Ha meg nem tetszik, akkor egy év után visszamész önállóan. Fogd fel ezt egy lehetőségként. Amúgy is egy olyan korban van, amikor sok a változás és ilyenkor a barátokban lenne lemorzsolódás, akkor is ha otthon maradnál.

2015. aug. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy azt a par honapot nem tudnad kibirni. Amugy meg kiderulne kik az igazi barataid... Ne legyel ennyire gyerekes!
2015. aug. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Szüleiddel beszéld meg hogy mmaradjatok még nagykorú leszel,utána saját lábadra állsz,és ők meg eljöhetnek.Sorold fel az indokaid,ha normálisak megvárnak.
2015. aug. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tudnád beszélni a szüleiddel, hogy mivel már nincs sok hátra az érettségiig, találjatok megoldást arra, hogy kinn fejezd be az iskolát. Aztán meg már tényleg azt csinálsz, amit akarsz. Légy velük őszinte. Elég nagy vagy már, hogy ilyen jellegű döntést hozz, és érthető, ha a jelenlegi környezetedből nem akarsz kiszakadni - egy-két évre váltani meg tényleg nincs értelme. (De szerintem lebeszélni őket a saját hazaköltözésükről elég esélytelen, meg hát az az ő életük.)
2015. aug. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

ne aggódj, ha hazajöttök, a szüleid rájönnek milyen élet van itt és fél éven belül hajtépés közepette rohannak majd vissza németországba.

csak arra beszéld rá őket, hogy ne égessetek fel mindent magatok mögött, vissza tudjatok gyorsan menni ha gáz lesz... és lesz...

2015. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!