Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy karrier?

Család vagy karrier?

Figyelt kérdés

Röviden leírva az eseményeket, mikor második gyerekünkkel voltam otthon szülési szabadságon (fél év, külföld), a cégemnél a helyettesemet kinevezték főnökömnek. Eszméletlen rosszul esett mert én már 5 éve csinálom ezt a munkát és a magasabb pozíció már félig be volt ígérve, ráadásul a munkát már kb csináltam is. Most a főnöknőm egyáltalán nem ért ehhez a területhez és eszméletlen nagy sz*rt hagyott maga mögött amit most én rakhatok helyre. Ráadásul találnék is munkát pár hónap alatt, mert már körbeérdeklődtem és van kereslet.

Az egyedüli ok amiért nem mondok fel, hogy itt 7-16-ig dolgozhatok, míg más helyeken 18-ig simán kell dolgozni. Hatalmas előny hogy már 4-kor lelépek és megyek haza a gyerekeimhez és nem csak estére látom őket.


Viszont a munkahelyem meg pokol, mosolyogva bámulom hogy 5 évi munkámat szétcseszték, mindenki tudja hogy milyen szépen átvertek, én meg szótlanul dolgozom míg a főnöknőm minden nap előáll valami hülyeséggel amit meg kellett volna csinálnia de nem csinált és majd én megcsinálom.


Szóval ha váltok, akkor jó eséllyel 6-ig kell majd dolgoznom. Ha maradok akkor igaz 4-kor már végzek, de vacak a munkám, elvágták a karrierem és le kell nyelnem a békát nap mint nap. Úgy érzem sz*ranya lennék ha váltanék mert ki hagyna ott egy ilyen jó munkabeosztást....de mégis...


Tudtok esetleg valami szempontot mondani amire én még nem gondoltam?


Úgy tervezem hogy kihúzom még pár hónapig, addig legalább nagyobbak lesznek a gyerekek és utána ha tényleg nem bírom akkor felmondok. De addig is minden nap mosolyognom kell ehhez az egészhez.


Köszi a véleményeteket.



2015. okt. 1. 15:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%
Oda menj ahol többet fizetnek.
2015. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%
Hát nehéz döntés, de tényleg apuka időbeosztása milyen,mert igazából attól függően lehetne érdemi tanácsot adni. Mert ha ő 4 kor pl. tud végezni fixre, akkor ő amíg haza érsz elég sokat le tud venni rólad a házimunkából és te mire haza érsz érdemibb időt tudsz a gyerkőcökkel lenni.
2015. okt. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ott ezt a helyet, mert csak kikészít és az neked se jó meg a családnak se. Miért lennél rossz anya, ha egyszer már ennyi áldozatot hoztál a gyerekedért?
2015. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Addig keress amíg nem találsz olyat ami 4-5-ig van! Semmiképp se menj vissza a mostani munkhelyedre, mert egy idő után haza fogod vinni a sok stresszt
2015. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%
Akkor választottad a családot, amikor az első gyereked megszülted. Mondhat bárki bármit, a kettő egyszerre nem megy. Ezen a munkahelyen dolgozol 4-ig, délután 5-kor teljesen feszülten és nyúzottan nekiállsz foglalkozni a gyerekekkel, miközben az agyad már a holnapi melón kattog, és csak pihenni szeretnél. Más munkahelyről meg hazaérsz este 7kor, és hiába nem fog kattogni az agyad, mert olyankor már fektetheted le a gyerekeket, és mehetsz te is aludni. Két kisgyerek mellett egyáltalán nem jó ez az egész napos dolgozás. Egy jól nevelt kamasz már megérti, hogy mi az a munka, de egy kicsi gyerek csak azt érzékeli, hogy anyu alig van otthon, és olyankor is mérges vagy szomorú. Bár gondolom a férjed foglalkozik velük napközben, főz ebédet-vacsorát stb, de azért mégis kellene, hogy veled is legyenek. Ha nincs anyagi problémátok, akkor már teljesen felesleges a karrieredet ápolgatni.
2015. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Kicsit rossz volt az időzítés, várni kellett volna a második gyerekkel addig, amíg a félig beígért előléptetés megvalósul, de persze ezen már utólag nem lehet változtatni. Én a helyedben azt csinálnám amit leírtál, adnék pár hónap türelmi időt a helyzetnek és közben intenzíven keresnék másik állást. Hátha lesz olyan, ahol az időbeosztás is megfelelő.
2015. okt. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az új munkahelyeden is ugyanúgy szét fogják barmolni a dolgaidat. Minden munkahelyen úgy van, hogy az embernek sok fölösleges dolgot kell csinálnia, gyakran nem ért egyet a főnökével, de ezzel úgy vagyok, hogy ha fizetnek, nekem belefér az, hogy értlemetlen dolgokat csinálok. A napi 2 óra viszont pótolhatatlan. Ha kilépek a munkahelyemről, otthagyok mindent, amivel ott foglalkoztam. Minden munkahelyi problémát, kérdést, elvárást. Nem hagyom, hogy ezek nyomasszanak a nap hátralévő részében. A munka van értem, nem én a munkáért.

Szóval szerintem család.

2015. okt. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kommentet, mind nagyon hasznos volt.


A teljes történethez hozzátartozik, hogy ha 6-ig dolgoznék akkor reggel jóval később is kezdenék tehát akkor a reggel lenne meg a gyerekekkel, ami most ugye nincs egyáltalán.


A párom szintén 6-ig dolgozik, de mondta, talán tud egyezkedni, hogy heti 1 nap hamarabb végezzen, akkor anyóst is bevonnánk heti egyszer, talán én is az új munkahelyemen heti 1 napot ki tudok alkudni (többet nem igazán lehet, már próbáltam) és így a gyerekeknek is jobb lenne.


Így talán már nem annyira tisztán napi 2 óra elvesztegetett időről van szó, hanem inkább átcsoportosításról.

2015. okt. 2. 11:44
 19/24 anonim ***** válasza:
Karrier. Az valahogy többet ad az embernek.
2015. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

szerintem van egy pár lehetőséged:

aki kinevezte a hozzá nem értő kolléganőt: ahhoz fordulj a panaszaiddal, hiszen nyilván vannak még felettesek.

Ha süket fülekre találsz: semmiképp se takaríts más után, dolgozz rosszabbul, ne javítgasd a főnöknőd hibáit.

Közben keress folyamatosan olyan munkát, ami megfelel.

csöbörből vödörbe nem érdemes váltani.

2015. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!