Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy karrier?

Család vagy karrier?

Figyelt kérdés

Röviden leírva az eseményeket, mikor második gyerekünkkel voltam otthon szülési szabadságon (fél év, külföld), a cégemnél a helyettesemet kinevezték főnökömnek. Eszméletlen rosszul esett mert én már 5 éve csinálom ezt a munkát és a magasabb pozíció már félig be volt ígérve, ráadásul a munkát már kb csináltam is. Most a főnöknőm egyáltalán nem ért ehhez a területhez és eszméletlen nagy sz*rt hagyott maga mögött amit most én rakhatok helyre. Ráadásul találnék is munkát pár hónap alatt, mert már körbeérdeklődtem és van kereslet.

Az egyedüli ok amiért nem mondok fel, hogy itt 7-16-ig dolgozhatok, míg más helyeken 18-ig simán kell dolgozni. Hatalmas előny hogy már 4-kor lelépek és megyek haza a gyerekeimhez és nem csak estére látom őket.


Viszont a munkahelyem meg pokol, mosolyogva bámulom hogy 5 évi munkámat szétcseszték, mindenki tudja hogy milyen szépen átvertek, én meg szótlanul dolgozom míg a főnöknőm minden nap előáll valami hülyeséggel amit meg kellett volna csinálnia de nem csinált és majd én megcsinálom.


Szóval ha váltok, akkor jó eséllyel 6-ig kell majd dolgoznom. Ha maradok akkor igaz 4-kor már végzek, de vacak a munkám, elvágták a karrierem és le kell nyelnem a békát nap mint nap. Úgy érzem sz*ranya lennék ha váltanék mert ki hagyna ott egy ilyen jó munkabeosztást....de mégis...


Tudtok esetleg valami szempontot mondani amire én még nem gondoltam?


Úgy tervezem hogy kihúzom még pár hónapig, addig legalább nagyobbak lesznek a gyerekek és utána ha tényleg nem bírom akkor felmondok. De addig is minden nap mosolyognom kell ehhez az egészhez.


Köszi a véleményeteket.



2015. okt. 1. 15:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
Kérdéstől eltérve vagy rátérve annyi a véleményem hogy fontos a karrier de a család legyen az első.
2015. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Én is ilyen helyzetben voltam, én a családot választottam. Szakmailag rosszabb helyre mentem a 2. gyerekünk születése után. Nem volt kihívás, nem volt előrelépési lehetőség. Viszont minden délután felálltam és hazamentem, ha oviban volt program/munkadélután/anyámkínja akkor el tudtam menni, ha betegek voltak a gyerekek szintén. Mellette nyelvet tanultam.


Akkor váltottam, amikor a gyerekek 8 és 12 évesek voltak. A mostani munkahelyem imádom, érzem hogy jó helyen vagyok.


Viszont a régi helyemet nem utáltam, csak mindegy volt. Olyan "langyos víz". Ha rosszul éreztem volna magam, akkor előbb váltok.

2015. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
87%

A család az első!!!!


Ezért válaszd a karriert!


Akkor több pénzed és biztosabb állásod lesz ami a későbbiekben (fősuli,betegség,újabb gyerkőc,beteg szülő,...) nagyon jól fog jönni a családnak!

2015. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Akarmit is csinalsz... ne menj vissza a regi helyedre. A csaladnak sem tesz jot, ha 2 oraval elobb hazamesz, majd rajtuk vezeted le a streszt.
2015. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Váltanék. Az a két órával későbbi hazatérés semmi ahhoz képest, amennyi stressz felhalmozódik benned ettől a helyzettől és óhatatlanul is a családon csapódik le. A minőségi idő v. mennyiségi idő kérdése...

Mellesleg, nemcsak anya vagy, hanem egy ember, aki egyébként anya is. Ha tönkreteszik lelkileg az embert, akkor az anyát is...

2015. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%
Minden munkahelyen van stressz meg sz@rkavarás, meg lenyelnivaló. Én inkább a napi plusz két órát válaszanám. Gondolj bele, ha 6-kor lépsz le, mire hazaértek stb semmi idő nem marad rájuk. Ezt később nem lehet bepótolni. Viszont munkahelyet váltani később is tudsz.
2015. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ ki milyen természet. Van akinek benne van a vérében ez a nyomulás, meg előrelépés, meg karrier. Én tennék rá nagyívben, a család az első.
2015. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem a gyerekeknek ideális munkabeosztást válaszd, mert hiába leszel sikeres a karrieredben, ha közben állandó lelkifurdalásod van amiért elhanyagolod a gyerekeidet. A lelkifurdalással még együtt lehet élni, ha elhiszed az elméd locsogásának, hogy ezzel jót teszel, mert több pénzt keresel a családnak, meg a stb. maszlag, de eljön az a pont, amikor érzed majd a gyerekeiddel való kapcsolatodban az együtt töltött idő hiányát, és akkor már te is látod, hogy hiba volt a karrierre koncentrálni. A valódi értékek legyenek fontosak, ezek pedig az emberi kapcsolatok , mindenek előtt a gyerekeiddel. Nem lehet visszahozni azokat az elveszett órákat. Azt még soha senki nem bánta a halálos ágyán, hogy túl keveset áldozott a karrierjére, és túl sokat a családra. Az, hogy most szenvedsz a munkahelyeden, nem amiatt van, amilyen a kialakult helyzet. Amiatt szenvedsz, amit GONDOLSZ a kialakult helyzetről. És ez óriási különbség. Gondolj mást erről a helyzetről, és meglátod minden megváltozik tőle. Sok sikert!
2015. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem kizárt, hogy a munkahelyeden jobbra fordulnak a dolgok, bár fura húzás volt a főnöködtől, az tény.
2015. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Milyen érdekes, szerintem az apa ugyanolyan fontos, benne mégsem merült fel, hogy mennyi időt tölt a családjával? Nála normális, ha a karrier a fontosabb?
2015. okt. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!