Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két munka: nem tudok dönteni?

Két munka: nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Ma kaptam telefont, és tipródok rendesen.



A. munka

Gyári meló, semmi stressz, hosszú távra nyugodtan tervezhetek, átlagos fizetés, juttatások, stb. A gyerekek felügyelete mindig megoldott, mindig van itthon velük valaki, több a szabadidőm, de vagy nincs, vagy csak sokára lesz lehetőség kicsit előre lépni, és hát ugye három szak. Ez nem zavar. Az előrelépés se, jelenleg úgy érzem, minden ambíciót kiöltek belőlem.


B. munka

Messze van, napi egy óra az út oda-vissza, vagy több, tömegközlekedéstől függ. Reggel a gyerekek együtt mennek oviba és suliba (tehát nélkülem/nélkülünk), de kis település, sokan így csinálják. Este(felé) érek haza, csak a hétvége marad a családra.

Mondhatni karrierlehetőségnek is... szakmámba vág.

Viszont egyrészt még van másik jelölt, tehát mondhatják, hogy mégse én. Másrészt kicsit félek is, mert stressz is van, idegen nyelven régen kommunikáltam, és a többi. A fizetéstől nem vagyok elájulva, kicsit több, mint A helyen, és több a bejárás költsége, kellenek a puccos ruhák, stb.

Tudom, hogy előbb-utóbb többre fogok vágyni, mint egy operátor állás.


Az nem érdekel, hogy "mit szólnak a szomszédok", ha egy gyárban fogok dolgozni, és letojom, mit szólnak, ha XY multicég irodájában. A saját hiúságomat természetesen az utóbbi legyezgetné.


A helyen hétfőn megyek eü alkalmasságira, és BIZTOSAN kezdek a jövő héten, B helyen hétfőn jön az utolsó kör, ketten maradtunk.


Szívem szerint A munka, mert nyugodtabb, nem kell kikészülni idegileg (mostanában eléggé megtiportak ilyen téren a régi munkahelyemen), több ismerősöm évek (évtizedek) óta ott húzza az igát, és félek, mi lesz a gyerekkel. 5 és 10 évesek, annyira nem kicsik, hogy egy órát ne élnének túl kettesben, de ha egyszer nem muszáj... Nagymamát napi szinten kellene bevonni a felügyeletbe, amit megint csak nem akarok.

A fizetés kevesebb, de meg lehet élni, és annyival nem rosszabb, hogy bármit bevállaljak helyette.


B munka: karrierépítésre jó, önéletrajzban remekül mutatna, szakmám, és hát bennem is van hiúság. Meg félelem, hogy megint csak kiidegelnek, túlórázhatok, és fényképről lát a családom.


Most úgy érzem, hogy találok én még közelebb is hasonló munkát, csak időbe fog telleni.


Jahhh, és hát a fizetésre azonnal szükség van, tehát valami munka kell.



Kényelem vagy karrier?

Nyugalom vagy sikerélmény?


Nagyon gáz lenne, ha egy-két évig "elfekvőben" hagynám a karriert, és egy gyárban robotolnék?

Addig nőnek a gyerekek, tanulhatok, kipihenem magam, egyenesbe jövünk anyagilag, az önéletrajzom meg kikozmetikázom.



2014. ápr. 10. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyugisat vàlaszd most mèg.A gyereket nèzve az idealisabb.
2014. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MrPifta ***** válasza:
75%
én az A-t választanám
2014. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el a napi 1órás utazást nagyon meg lehet idegileg szenvedni,...


Én A-t választanám.

2014. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem döntöttél, a kérdésedet olvasva úgy vettem ki, az A felé húz a szíved. Én is azt választanám egy ideig, aztán mellette ha van időm tanulnám/ismételném a nyelveket, egyéb tanfolyamok. Aztán utána még mindig válthatsz. Mondjuk nem tudom, mennyire dolgoztál eddig 3 műszakban, de belerázódni abba sem könnyű.
2014. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján szerintem is az A, neked is és a családnak is most ideálisabb lenne.
2014. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt a gyerekek szempontjából megoldós részt nem igazán értem, hogy miért nehezebb napi egy órát megoldani mint a 3 műszakot ahol 1 hétig egész éjszaka nem vagy otthon, egyszer este 10-kor jössz el, egyszer meg 6-ra mész. A délutáninál akkor nem vagy otthon mikor a gyerekek hazajönnek az oviból/iskolából, a délelőttinél meg hamarabb el kell menned mint nekik és ez a jobban megoldható?

Mondjuk én a gyárit azért nem választanám, mert onnan azért nem lesz egyszerű visszajönni ha meggondolod magad. Évek eshetnek ki a szakmai fejlődésedből, hamar bele lehet tunyulni és az önéletrajzban se mutat túl jól. Nem mondom, hogy ne, de vedd figyelembe ezt is.

2014. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az A munkát vállald el most, és ha közben megkapod a B-t, akkor szerintem mondj fel A-ban, és vállald el a B-t. Hosszú távon mindenképpen szerencsésebb lesz. Mennyivel jobb lesz egy következő állásinterjún ezekről a tapasztalatokról beszélni, mint kényszeredetten kimagyarázni a szakmába nem vágó, "alacsonyabb státuszú" munkát. Sajnos, túl nagy a verseny ahhoz, hogy megengedjünk magunknak egy olyat, hogy "majd később is biztos fogok találni ilyet". Az sem mindegy, hogy 5 év múlva majd úgy váltasz, hogy a következő helyen már egy középvezetői pozícióért indulsz jó eséllyel és tapasztalatokkal, vagy magyarázkodsz egy alacsonyabb beosztásért, hogy mi is volt az az elmúlt pár év szakmán kívül (sokszor megértők a mutliknál is persze, hogy nehéz munkát találni, stb, szóval nem feltétlenül veszett fejsze nyele, de előnyből indulnak majd veled szembe azok, akik addig is a szakmában voltak). 5 és 10 éves gyerekek pedig az apjukkal is elég jól el tudnak lenni, és ha minden este közösen vacsoráztok, együtt vagytok kicsit, a hétvége pedig végképp az övék, akkor meg sem fogják érezni.

Ja, és 1-2 vagy 3 hónap, esetleg egy év lesz maximum, amit egy olyan munkában tudsz tölteni, ami nem vág szakmába, és kevesebb megbecsültséggel, előre lépési lehetőséggel jár, és bizony ez rá fogja nyomni ugyanúgy a bélyegét a lelkiállapotodra, mint ahogy rányomná a multi. Szóval ez a lelki tényező nem dönthet az A mellett, mert másként, más irányból (szerintem sokkal rosszabb alacsonyabb státuszú munkát végezni, annál, mint amire hivatott vagy)ugyanúgy jelen lesz abban is.

2014. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a B-t választanám alap esetben, mert a jövődre is kell gondolnod. Arról nem is beszélve, hogy akármennyit is lát a gyereked, ennie meg tanulnia kell valamiből.


De ha a fizu ugyanannyi, akkor mindegy. Általában úgy szokott lenni, hogy a B állás 2-3-4-szer annyit fizet mint az A. Ha csak pár 10 ezer forint különbség van, akkor nem annyira vonzó a B állás.

2014. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsóval szemben nekem más a véleményem. Nem szabad azt nézni, hogy ma mennyi a pénz. Azt kell ilyenkor számításba venni, hogy 5 vagy 10 év múlva mik lehetnek a kilátások. Például, ha ma az A többet fizetne, de tudom azt, hogy 10 év múlva is ugyanennyi maradna itt a fizetésem és előre sem léphetek, ezzel szemben a B most ugyan kevesebb, de 2-5 éven belül előre tudok lépni, és nő is majd jelentősen a fizetésem, majd 7-10 év múlva újra, és majd megint, akkor természetesen a B-t választanám. Én minden szempontot figyelembe véve abszolút a B mellett vagyok.
2014. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy. Ami meg végérvényesen a B felé kellene, hogy lökjön.

"jelenleg úgy érzem, minden ambíciót kiöltek belőlem." - Ha az A-t választod, akkor ki is hal majd benned szépen az a maradék ambíció is, ami most van. Ezzel szemben, ha megküzdesz vele és nekimész a B-nek, akkor vissza fognak jönni az ambíciók, lesznek célok, vágyak. Az A nem fog arra késztetni, hogy fejlődj, küzdj, többet akarj... Nagyon "leépülnél" valószínűleg... (Meg biztosan nagyon csúnyán hangzik, de a légkör sem ugyanaz lesz egy gyárban, mint egy multinál... Nem ugyanolyan témákról fogtok majd beszélgetni, nem olyan módon [nem mondom, hogy bármelyik is jobb vagy rosszabb, csak nyilván egészen más]. Ezt is fontos számításba venni.)

2014. ápr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!