Mit tehetnék? 12/L

Figyelt kérdés

Édesanyukámmal, a nevelőapámmal és a féltetestvérkémmel élek egy családi házban. Anyukámat nagyon szeretem, ahogy a tesómat is, na de a nevelőapámmat.. fú, hát mondjuk úgy, hogy nem lopta be magár a szívembe. Három éve élünk együtt lassan, de a nevelőapám még mindog nem fogta fel, hogy hogyan kellene viselkednie egy 12 éves, és egy 2 és fél éves gyerek előtt. Folyamatosan káromkodik,lebeszéli a családtagjait (a SAJÁT gyerekeit is lep***ázzta) ha valami nem sikerül neki kidüllednek a szemei, izzad,mint egy idegbeteg és szegény anyámmal ordibál. Már sokszor "elköltözött" meg "elvállt" (persze csak fenyegetett minket vele), de valahogy mindig visszabotorkál hozzánk. Szegény anyumat idegileg tönkreteszi, látom rajta, hogy nagyon nehéz neki így élni, pedig ő egy igazán erős nő. Fogalmam sincs miért szereti azt a férfit

.Viszont azt sem akarom, hogy elmenjen a nevelőapám, ugyanis ő keresi a pénz nagyját, hiába jár anyukám is dolgozni, ha nem hozná haza havonta azt a pénzt, gyakorlatilag szegények lennénk. Nem akarok csak magamra gondolni, de szerintem érthető, hogy nem akarok vajas kenyeret reggelizni, ebédelni és vacsorázni is...

Szerintetek mit kéne tennem, hogy jobb.legyen?



2015. szept. 24. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sajnos te nem nagyon tudsz ellene tenni :S de viszont elég bölcs vagy ennyi idősen.
2015. szept. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem hinném, hogy te tehetnél bármi konkrét dolgot is. Nem is egy 12 éves feladata megoldani ezt. Az alapprobléma a neveloapád flusztráltsága, elégedetlensége, mive o fejezi ezt ki a legaggresszívabban. Ez fakadhat bármibol és sokmindenbol. Ti anyagilag ráutaltak vagytok, o pedig nyílván érzelmileg szukségesnek tartja, hogy társaságban legyen, de a legelso kiábrándító tényezo lehet a számára, ha úgy érzi, hogy csak a pénze miatt használják ki és nem látnak benne semmi emberit ami szeretheto. Az aggresszívitás mindíg a segítségre szoruló ember tulajdonsága, mert érzelmi vagy szellemi inteligenciával nem képes megoldani az élethelyzeteit és elkeseredésében csak erobol próbálja áttolni azokat. A nyitottság, kommunikáció és egyszeru emberi gesztusok, szeretet kinyílvánitása jó kezdet lehet a megoldásra.
2015. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Semmit nem tudsz tenni sajnos 12 évesen.
2015. szept. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Anyukád léphetne, hogy ezt az alakot meneszti. Nem is értem, hogy képes ezt elviselni.

Te meg tanulj ezerrel, hogy soha ne kerülj olyan helyzetbe, hogy egy ilyen alaktól függj.

2015. szept. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
...látod, aki buta eldobja, aki okos az megjavítja. Minden ember belulrol egy pejhes pihe-puha kiscsibe és minnél érzékenyebb, minnél sérulékenyebb ez a mag, annal tobb fájdalmat élt át és annál kérgesebb lett kivulrol.
2015. szept. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
most megtanulod, hogy milyen függni valakitől és felnőtten reméljük nem esel te is ebbe a hibába..
2015. szept. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
Velünk is ugyan ez a szitu ! Én azt találtam ki , hogy ha engem bánt ( szóban , a múltkor le K..va kölközött ! ) akkor ajándékot adok neki ! De csak látszatban ! Amúgy ha pl egy zoknit adok neki , akkor abba elrejtek valamit pl egy tűt
2015. szept. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Anmíg anyád olyan ostoba, hogy nem hagyja ott - én az első, gyerekemre mondott rossz szónál kibsztam volna -, addig semmit sem tehetsz.
2015. szept. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
5-öst amúgy nem kell lepontozni, igaza van, csak nem mindenkit lehet úgymond megjavítani.
2015. szept. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

Este 11-kor?

Alhatnál.

2015. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!