Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden összeomlott körülöttem....

Minden összeomlott körülöttem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta szinte csak a legrosszabb dolgok történnek velem, nagyon nagyon sok lelki sérülést szereztem. Szeretnék végre véget vetni az egésznek, szeretném ha végre nem csak ilyenek történnének velem. Pszichológusnál egyszer voltam, de neki sem voltam képes elmondani az egész történetet.

De kezdem az elején. Iskolában nagyon sok megaláztatáson mentem keresztül. Annak ellenére is hogy mindenkivel normálisan viselkedtem, én voltam a célpont. Alapjáraton könnyen barátkozom, néhány ember szerint csak az a gond velem, hogy túl kedves vagyok másokkal. Mindig igyekszem mindenkinek segíteni, semmi szeretetet nem kaptam amikor kicsi voltam, szóval a volt barátnőmhöz is ezért ragaszkodtam nagyon, mert végre volt valaki, akit nem zavart ha megölelek vagy beszélek a gondjaimról, bár ez számára idegesítő volt, mert folyton rajta lógtam, pedig pontosan tudja, miken mentem keresztül.

Tehát suliban folyamatosan engem cs.szegettek, 12 évig azt éreztem, hogy a világ ellenem van. Megvertek, fojtogattak, eltapostak, széjjel aláztak. 17 évesen lett először barátnőm, de megcsalt, kiderült, hogy amikor velem volt, több más kapcsolata is volt, a legutóbbi barátnőm pedig más országban lakott. Neten ismertem meg, elmentem hozzá, a szülei azt hitték, hogy el is fogom jegyezni, erre bezártak egy szobába azzal hogy hát gondolkodjak el rajta, de nem fogok hazudni, csak azért, mert ők mást akarnak, ezért a válaszom még mindig nem volt. A lány pedig nekem esett, és azzal a lendülettel ott is hagytam. Innentől el is határoztam, hogy neten többet biztos nem ismerkedem, őt is nagyon félreismertem.

A családom pedig akkor segített, amikor tudott, gyakorlatilag ők tartották bennem a lelket. De sajnos most már nem olyan jó a kapcsolatunk. Már kezdtek vele úgy lenni, hogy teljesen szerencsétlen vagyok, semmi nem jön nekem össze, ezért állandóan csak a veszekedés ment.

Felvettek BME-re, mérnöknek tanulok, albérletben lakom még rajtam kívül 3 emberrel, akik szerencsére elfogadnak. Ők még nem tudják miken mentem keresztül, csak mindig megjegyzik, hogy én olyan csendes vagyok stb. Ez attól függ. Ha olyan témáról beszélünk, ami engem is érdekel, akkor ódákat tudok róla zengeni, de most nem is ez a lényeg. Annyit csalódtam az emberekben, barátom sem nagyon volt, ha ezek nem velem történtek volna, el sem hiszem, hogy ilyen van.

Most is majdnem összejöttem egy lánnyal, de anélkül, hogy konkrétan megmondaná, mi a baja, lekoptat, félszavakban válaszol, ha meg akartam fogni a kezét, elhúzta, szerinte is túl ragaszkodó vagyok, holott nem muszáj összejönnünk, barátok is lehetnénk, csak eddig sosem éreztem, hogy valaki törődik velem.

Most, hogy ezeket leírtam, megkönnyebbültem, lehet a lakótársaimat is bevonom, de még mindig aggaszt, hogy szüleimet ennyire nem érdeklem, mikor előtte még segítettek is.


20/f


2015. júl. 20. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

engem is sokat alaztak a suliban, bár csak szavak szintjen, hogy húzzák zacskot a fejemre és egyéb jol eso dolgokkal. amikor lett egy baratom akkor mire kezdtem beleszeretni és elfogadni magam, megcsalt es kidobott. utana megint visszaestem a depresszióba. de mar lassan 2 éve van barátom aki szeret és erezteti velem, hogy szépnek talál, anelkul, hogy tudna milyen onbizalom hiányos voltam.

szerintem már jo jel, hogy kijossz a szobatarsaiddal es uj, komolyabb kozegben mozogsz. neten ismerkedni szerintem nem gáz, de tény. hogy ne masik országból, eleg csak megyen belul. elobb utobb talalsz normális lanyt aki elfogad es megbecsül. en js neten ismertem meg a párom. a hibákért bocsi es sok sikert. az altalanosra es gimire meg ne is gondolj, annak mar vége

2015. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
25%
Állj a sarkadra.Menny el őrült partykra a lakó társaiddal és csapayd.Vagy lakás avatót is csinálhatnátok és egy csomó embert meghívnátok.Légy vagány.És sose add fel.! :) De bánatod miatt NE csinálj hülyeséget mert hiddel később az is tönkre tesz.(most itt a drogra gondoltam jobban)
2015. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Szia, én csak egy sztereótipikus válasszal szolgálhatok: ha idősebb leszel, rendeződnek a dolgaid. Most még fiatal vagy, nem látod át, nem érzed át úgy az életet és annak értelmét, később ez változik. Ez velem is így volt. Nekem még suicid dolgaim is akadtak, de már jól vagyok.
2015. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyet tudok tanácsolni, ha valakihez kicsit közelebb kerülsz, ne zúdítsd a nyakába hányattatott sorsod, ezt senki nem szereti. Nem szabad senkire ráakaszkodni, tudni kell az egyensúlyt tartani és észrevenni, mikortól vagy valakinek a terhére.

Minden változni fog, megoldod a problémáidat!Sok sikert

2015. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Nincsenek problémák, csak megoldások". ;-)
2015. júl. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!