Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora bűn hogy én...

Tényleg ekkora bűn hogy én nem vagyok vallásos?

Figyelt kérdés

Októberben a párom családjában eskűvő lesz amire én is hivatalos vagyok.Tudni kell rólam,hogy nem vagyok vallásos,nem vagyok megkeresztelve sem,templomban sem jártam talán kétszer életem során.Meg van a véleményem a vallásokról-ezt nem negatív értelemben gondolom-de teljesen tiszteletben tartom ha valaki vallásos.Nekem is van hitem,én is hiszek "valakiben",ismerem a Bibliát is,de nem gondolom azt,hogy ehhez kell az egyház is bármilyen formában.

Ezzel ellentétben a párom családja vallásos. :) Mindenki meg van keresztelve,első áldozók is voltak,van olyan családtag aki minden vasárnap misén van.


Szóval lesz ez az esküvő.Persze templomi szertartás is lesz.Itt kezdődnek a gondok.Én kijelentettem,hogy ha belépek a templomba nem fogok keresztet vetni,mert hiteltelen lenne és nincs olyan mögöttes tartalom mint egy vallásos személyben.Gondolhatjátok hogy ezzel mekkora lavinát indítottam el.Most én vagyok a rossz,a gonosz,a "bunkó",amiért nem vetek keresztet sem,mert hogy azt illik mindenkinek stb.

Lassan már annyira elegem van ebből a vitából,ami miatt a párommal is össze vesztünk,hogy vetek én is keresztet.Bár iszonyat hülyén érzem már előre magam,ahogy elképzelem.


Mit gondoltok erről?Valóban jogos a vita,és én vagyok a rossz?Vagy engednem kellene az ő akaratuknak?


(Ha esetleg bárkit megsértettem volna a kérdésemmel,attól elnézést kérek.)


:)


2015. szept. 22. 21:31
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Minek bejelenteni? Soha nem vetettem még keresztet egy esküvőn se, a kutyának nem tűnt fel o.O
2015. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ha valaki tiszteletben tartja más vallását, az annyit jelent, hogy nem kezdi el pocskondizni az adott vallást, nem mondogatja róla a véleményét, nem szól bele a szertartásaikba. Viszont az, hogy nem vesz részt a színjátékban, mert ő nem hisz benne az még nem tiszteletlenség.

Nem azt mondta, hogy nem fogja betenni a lábát a templom ajtaján, csak annyit, hogy nem vet keresztet. Nem kötelezhetik rá. Ne akarják ráerőltetni a saját hülyeségeiket. Ezen megsértődni a részükről számomra felfoghatatlanul nagy butaság.

Ha egy beszélgetésben szóba kerülne, én is elmondtam volna, hogy nem fogok keresztet vetni. Nem magától előre bejelentette a kérdező sem, csak szóba került és elmondta az igazat.

Én még karácsonyfát sem állítok. Nem közlöm senkivel, csak ha megkérdezik, hogy milyen a fa stb. akkor megmondom, hogy semmilyen. Persze erre jön egy csomó kérdés, amire szintén igazat szoktam mondani, ők meg ettől kikészülnek.

Sajnálom, ha nem tudják tolerálni azt aki más mint ők. Én nem kérdezem őket miért állítanak fát és miért mennek templomba. Ő dolguk.

2015. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!