Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora bűn hogy én...

Tényleg ekkora bűn hogy én nem vagyok vallásos?

Figyelt kérdés

Októberben a párom családjában eskűvő lesz amire én is hivatalos vagyok.Tudni kell rólam,hogy nem vagyok vallásos,nem vagyok megkeresztelve sem,templomban sem jártam talán kétszer életem során.Meg van a véleményem a vallásokról-ezt nem negatív értelemben gondolom-de teljesen tiszteletben tartom ha valaki vallásos.Nekem is van hitem,én is hiszek "valakiben",ismerem a Bibliát is,de nem gondolom azt,hogy ehhez kell az egyház is bármilyen formában.

Ezzel ellentétben a párom családja vallásos. :) Mindenki meg van keresztelve,első áldozók is voltak,van olyan családtag aki minden vasárnap misén van.


Szóval lesz ez az esküvő.Persze templomi szertartás is lesz.Itt kezdődnek a gondok.Én kijelentettem,hogy ha belépek a templomba nem fogok keresztet vetni,mert hiteltelen lenne és nincs olyan mögöttes tartalom mint egy vallásos személyben.Gondolhatjátok hogy ezzel mekkora lavinát indítottam el.Most én vagyok a rossz,a gonosz,a "bunkó",amiért nem vetek keresztet sem,mert hogy azt illik mindenkinek stb.

Lassan már annyira elegem van ebből a vitából,ami miatt a párommal is össze vesztünk,hogy vetek én is keresztet.Bár iszonyat hülyén érzem már előre magam,ahogy elképzelem.


Mit gondoltok erről?Valóban jogos a vita,és én vagyok a rossz?Vagy engednem kellene az ő akaratuknak?


(Ha esetleg bárkit megsértettem volna a kérdésemmel,attól elnézést kérek.)


:)


2015. szept. 22. 21:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

Már voltam templomi szertartáson, eszembe sem jutott keresztet vetni, csak végigálltam az egészet Nem érdekelt senkit, mit csinálok meg mit nem csinálok, észre sem vette senki.


Mondjuk nekem nem jutott eszembe nagy hangon bejelenteni, hogy márpedig én nem vagyok hajlandó keresztet vetni. Lehet, hogy annak azért nem örültek volna.

2015. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 acelsziv ***** válasza:
27%
Én nem értelek. Neked attól rosszabb nem lesz de még vallásosabb sem leszel általa. Viszont megelőzhettél volna egy nagy vihart. Most jobb ez így? Több órányi idegfeszültség, harag egy egész családdal egy két másodperces mozdulatsor miatt...
2015. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
:) Lehet félre érthető voltam.Nem nagy hangon kijelentettem,hanem beszélgettünk,szóba került az esküvő,a templom,én pedig mondtam hogy nem áll szándékomban,mivel ugye szinte majdnem mindenki ezt teszi.
2015. szept. 22. 21:40
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Hallgatni arany!!!

Nem szóltál volna semmit, a kutyának fel nem tűnt volna a tömegben hogy vetsz e keresztet, most meg mindenki téegd fog figyelni.

2015. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Azóta én is elgondolkoztam már ezen,hogy inkább csendben kellett volna maradnom és most nem lenne ez :) De már késő.
2015. szept. 22. 21:41
 6/32 anonim ***** válasza:
79%
Ha apukám engedett volna papám nyomására (anyai papa) akkor most mi jehovák lennénk és kopogtatnék hozzád is :D anyám se akart jehováskodni. Az a baj a világgal, hogy ha valamit rád akarnak eröltetni, azt megutálod. Lehet az egy bolti eladó aki rád akarja eröltetni az áruját, vagy esetünkben a vallás. Mi is voltunk a nyáron lagzin, meg vagyunk keresztelkedve de Sosem járunk templomba. Párom vetett keresztet, kérdeztem is, hogy minek, hisz nem is jár be nem is érdekli. Azt mondta h csak úgy. Mert a többi ember is vetett akkor neki is kell ugy volt vele gondolom én. Én a helyedben azt mondanám, hogy jo akkor vetek keresztet, de ott meg nem fogsz. Csak nem balhéznak már. Én református vagyok, van a városban ref. Templom, de hittanon a katolikusba jártunk. Egy vallás, egy hit miatt képesek veszekedni, az már elég gáz. De remélem mindenki náluk betartja a 10 parancsolatot ha már erőszakoskodni tudnak -.-
2015. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
2015. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%
Nem hívőnek nem kell keresztet vetnie.
2015. szept. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
97%

nem egyszer voltam templomokban turistaként. Voltam halott

búcsúztatón és esküvőn is. Nem én voltam az egyetlen, aki nem vetett keresztet. Álságosnak is tartom, ha csak a szokás miatt tenném azt, amiben más emberek valóban hisznek és az életük része.

2015. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
62%
Írtad, hogy "teljesen tiszteletben" tartod ha valaki vallásos. Ha ez így lenne, akkor a jelenlétében nem mondanál olyat, hogy te márpedig nem fogsz keresztet vetni, mert ezzel lehet, hogy megbántod. Egyszerűen nem kellett volna mondanod semmit, aztán a templomba meg nem vetsz keresztet és kész, senki nem vette volna észre vagy figyelt volna fel rá.
2015. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!