Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora bűn hogy én...

Tényleg ekkora bűn hogy én nem vagyok vallásos?

Figyelt kérdés

Októberben a párom családjában eskűvő lesz amire én is hivatalos vagyok.Tudni kell rólam,hogy nem vagyok vallásos,nem vagyok megkeresztelve sem,templomban sem jártam talán kétszer életem során.Meg van a véleményem a vallásokról-ezt nem negatív értelemben gondolom-de teljesen tiszteletben tartom ha valaki vallásos.Nekem is van hitem,én is hiszek "valakiben",ismerem a Bibliát is,de nem gondolom azt,hogy ehhez kell az egyház is bármilyen formában.

Ezzel ellentétben a párom családja vallásos. :) Mindenki meg van keresztelve,első áldozók is voltak,van olyan családtag aki minden vasárnap misén van.


Szóval lesz ez az esküvő.Persze templomi szertartás is lesz.Itt kezdődnek a gondok.Én kijelentettem,hogy ha belépek a templomba nem fogok keresztet vetni,mert hiteltelen lenne és nincs olyan mögöttes tartalom mint egy vallásos személyben.Gondolhatjátok hogy ezzel mekkora lavinát indítottam el.Most én vagyok a rossz,a gonosz,a "bunkó",amiért nem vetek keresztet sem,mert hogy azt illik mindenkinek stb.

Lassan már annyira elegem van ebből a vitából,ami miatt a párommal is össze vesztünk,hogy vetek én is keresztet.Bár iszonyat hülyén érzem már előre magam,ahogy elképzelem.


Mit gondoltok erről?Valóban jogos a vita,és én vagyok a rossz?Vagy engednem kellene az ő akaratuknak?


(Ha esetleg bárkit megsértettem volna a kérdésemmel,attól elnézést kérek.)


:)


2015. szept. 22. 21:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%

Még nem késő, - de lassan ideje a szakításnak. Egy ez elég távoli esemény volt, ekkor a balhésorral... mi lesz, ha a ti esküvőtök, a gyereketek keresztelője, valamelyik rokon temetése..


Ezek nagy választóvonalak, attól, hogy egy darabig el tudtok hetyegni egymással, nem lesztek egy pár.


Ha ezen összevesztetek, mi lesz majd a gyerek keresztelésével?

2015. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Mi gyakorló katolikusok vagyunk a párommal, és az egyik tanú az esküvőn egy gyakorló református barátunk volt. Természetesen nem vetett keresztet, de ebből nem is volt semmi probléma. Talán nem is térdelt le a szertartás megfelelő részeinél, talán fölállt, amikor mi térdeltünk, vagy ilyesmi (ebben nem vagyok biztos). Nem volt ezzel semmi probléma. A papnak is meg kell majd mondanotok a jegyesokatáson, gondolom már tudja is, meg kell valami püspöki engedély, de ennyi. Legyetek boldogok!
2015. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
95%

Én hívő vagyok, de őszintén szólva sose figyelem, hogy ki vet keresztet a templomban és ki nem. Szerintem mondanod se kellett volna nekik, akkor észre se venné senki, hogy nem vetsz keresztet, így viszont direkt figyelni fogják :D

Amúgy meg szerintem pont hogy nem illik, ha nem vagy hívő. Minek? Ez olyan, mint csak hagyományból templomban házasodni vagy megkereszteltetni egy gyereket, miközben tudod, hogy csak színjáték az egész, mert nem is vagy vallásos.

2015. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem vagy katolikus, nem is kell keresztet vetned. De ezt bejelenteni sem kellett volna, egyrészt mert itt megdől az az állításod, hogy tiszteletben tartod mások hitét, másrészt mert nem közérdekű információ. És persze mert megelőzhetted volna a vitát. (Amúgy meg, ha a családnak ez ennyire fontos, nyugodtan vethetsz keresztet, azért mert nem a katolikus hitben hiszel, nem fog lángra lobbanni a karod.)
2015. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%

teljesen egyetértek a 12-es válaszoloval!


mi lesz, ha osszeházasodtok,- templom? nem templom? késobb, gyerek keresztelése...?

2015. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
58%

Jól van az, így jártál!!! De, ne aggódj szerintem ez nem szakító ok!


Egyébként én meg pont fordított szituációban voltam. Egy református és muszlim barátommal látogattunk meg egy templomot, én keresztet vetettem, ők nem, de mégis ők jegyezték meg, hogy én keresztet vetek. Nem volt bennük elítélés, csak szerintem kicsit furcsának tartották, hogy én így betartom ezt a szokást. Egyébként meg nem az számít, hogy ki hogyan tartja a kereszt vetést, én betartom a többi meg nem érdekel....

2015. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
61%
Nem bűn.
2015. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
84%

Mi a frászért jutott eszedbe ezt előre bejelenteni?

Ha szép diszkréten bemész és nem csinálsz semmit, senki észre nem vette volna, hogy vetsz-e keresztet vagy sem. Nem a násznép százhuszonhetedrangú tagját - téged - fogják sasolni, hanem a menyasszonyt meg a vőlegényt. De mostmár megcsináltad magadnak.

2015. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%
mi a francnak kellett ezt előre bejelenteni? fel se tűnt volna senkinek
2015. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
23%
Kíváncsi vagyok, hányan borulnának imára Mekka fele, csak mert a család ezt csinálja. Nem kap lángra a térdetek, nem is hisztek benne, akkor miért ne?
2015. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!