Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell egy vásárlásból...

Miért kell egy vásárlásból ekkora cirkuszt csinálni? Miért fáj nekik, hogy végre jól érzem magam?

Figyelt kérdés

1 hetet mamánál voltam, akivel csak most lett jó a kapcsolatom, ezelőtt szinte nem is beszéltünk. Neki elég sok pénze van és elvitt vásárolni. Tudom, hogy sok pénzt elköltöttem, de végre nem turkálókba, vagy kínaiba kellett vásárolnom, hanem normális, márkás üzletekben.

Vasárnap jöttem haza és anya kérdezte, hogy mi az a sok táska, szatyor és mondtam, hogy az új dolgaim. A mostohaapám is megnézte és mondta, hogy ezek nagyon drága boltok, mégis mennyit költöttem én el.

Tegnap felvettem az egyik új ruhámat, elkezdett velem veszekedni anya, hogy úgy nem enged ki a házból, öltözzek át. Veszekedtünk, aztán otthagytam.

Délután hazajöttem és mondtam, hogy mama kérdezte, nem akarok-e elmenni vele külföldre és azt mondta, hogy nem enged sehova, mert amíg 'az' nem volt az életünkben, nem volt semmi gond. Nem hagytam magam és elmondtam, hogy engem igenis zavart, hogy egy normális cuccom sem volt, a telefonommal semmit nem lehetett csinálni és nem tilthatja meg, hogy találkozzak a nagymamámmal.

Este a mostohaapám is piszkált, hogy 'na mi van, ma egy családi ház árát se költöttem el?', meg hogy 'nézzenek oda, még képes vagyok egy asztalhoz ülni velük'. Mikor meg visszaszóltam, elkezdte, hogy milyen neveletlen és szemtelen vagyok, nem új ruha kéne nekem, hanem 2 hatalmas pofon...

Tegnap este óta anya nem szól hozzám, mert szerinte elárultam és ha kérdezem, mi a baja, akkor rám se néz.


2014. márc. 11. 13:14
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
66%
Időre van szükségük, hogy hozzászokjanak a nagymamád jelenlétére. Néhány nap és minden megoldódik :*
2014. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem valószínűleg ott van a probléma, hogy anyukád és mostohaapád nem engedhetik meg maguknak, hogy drága márkás ruhákat vegyenek, akár maguknak, akár neked. Gondolom keményen megküzdenek a pénzért és rosszul esik nekik, hogy a hirtelen "felbukkant" mamával pedig elmész és rengeteg pénzt "kidobsz" az ablakon. Elég lett volna 1-2 ruha max a mamával, plusz előtte felhívod őket, hogy ugye nem haragszanak meg érte... és nincs gond.
2014. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem attól félnek, hogy megszokod ezt a színvonalat, utána meg fájhat a fejed ha ők nem tudják ezeket biztosítani neked.
2014. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

# 1/2

De anya utálja mamát (nem tudom miért, nem mondja meg)... Szóval nem hiszem, hogy túl könnyen hozzászokna.


# 2/2

Én akár anyával is elmennék vásárolni, de soha semmire nincs pénzünk, vagy pedig a tesóm után kellene rohangálni végig, így jó hogy nem akarok velük menni sehova.

Mamának ez az összeg nem volt nagy, ő hurcolt boltról boltra, pedig én már 2 üzlet után is abba akartam hagyni. Tudtam, hogyha anyáékon múlna, akkor egy nyakláncot nem vehettem volna egy boltban sem, mert "minek az". Szerintem normális, hogy lassan 17 évesen nem hívom fel őket, hogy megvehetek-e egy ruhát, vagy egy cipőt.


# 3/3

Tudom, hogy nem tudják soha azt a szintet biztosítani és nem is várom el tőlük.

2014. márc. 11. 13:25
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is az a legnagyobb gondjuk (főleg anyukádnak), hogy ő a lehetőségeihez képest nevelt, öltöztetett, etetett és most jön valaki aki megadja neked azt amit ő soha sem tudott.

Valószínűleg azt érzi, hogy a nagymama "meg akarja vásárolni" a szereteted és ha belegondolsz lehet, hogy van is benne valami (azok alapján amit elmondtál). Nem azt mondom, hogy a nagymama ne adjon ajándékot, ha megteheti, de azért ez már a lónak az a bizonyos másik oldal.

Nem is az a fontos, hogy miket kapsz tőle, hanem az, hogy ezt hogyan kommunikáljátok le otthon.

2014. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Most mondtad ki a kulcs mondatot: "Én akár anyával is elmennék vásárolni, de soha semmire nincs pénzünk, vagy pedig a tesóm után kellene rohangálni végig, így jó hogy nem akarok velük menni sehova." Szóval nincs pénzük, plusz még a tesódra is vigyázniuk kell, hát akkor persze, hogy rosszul esik nekik, hogy hirtelen a pénzes mama kedvence lettél... ez nekem is xarul esne.
2014. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Andizsuzsi ***** válasza:
92%
A szüleid valamiért neheztelnek a nagymamára, ennek biztosan oka van, hiszen a mamád nem kereste eddig veled a kapcsolatot. Most úgy érzik, hogy a mama megvásárolja az elmúlt időket, és hát lássuk be, igazuk van. Felbukkan, és azt adja meg neked, amire a szüleid nem képesek, és máris egymásnak ugrasztott benneteket. Hogy ez volt-e a szándéka, nem tudom, de nem jó úton jár, az biztos.
2014. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

Anyukádnak lehet, hogy van valami oka, hogy nincs jóban a mamáddal. Ahogy írod, nem tudod, hogy miért. Tehát, lehet olyan dolog, amiről te nem is tudsz, de ha tudnál, anyukádnak adnál igazat.

Gondolom, az sem véletlen, hogy te sem voltál jóban a mamáddal.

Nem írtad, hogy miért jó vele? Miért szereted? Sikerült-e megismerned? Csak arról írtál, hogy mennyit költött rád. Csúnyán mondva a mama tudja, hogy anyukádék nem engedhetnek meg mindent, ezért "megvette" a szereteted. Elég könnyen sikerült neki.

Azzal nem lenne gond, ha vett volna egy szép ruhát, amire vágysz meg egy új telót, ha a régi nem jó. De nem kell összevásárolni az egész üzletet. A nagyid megvett téged kilóra.

Anyukádékat szerintem ez zavarja, hogy téged ennyire elvakított a pénz.

2014. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg nem az a probléma, hogy megszokhatod esetleg a jót.

Neked, nektek nem fura a helyzet?

Nagyon gazdag nagymama, szinte tengődő gyermeke, és egy unoka, akivel eddig szinte nem is beszélt.

Azért elég súlyos dolgok lehetnek a háttérben anyu és a nagyi előéletében.


Szerintem anyukád meg akar kímélni a részletektől, nem akarja mamádat szapulni előtted, viszont biztos hogy tett a mamád annyi rosszat, hogy anyud elforduljon tőle.

Valamint a sok cuccal kapcsolatban az lehet a baja, hogy megvásárolja ennyi év után a szeretetedet, amit ahogy látom meg is tud tenni, mert nem öntesz te se tiszta vizet a pohárba, nem érdekel az, hogy eddig miért nem beszélgettetek, csak a dollárjel lebeg a szemed előtt.


Anyaként én se szorgalmaznám a kapcsolatotokat. Addig legalábbis nem, amíg nem tudjuk a múltat lezárni, amíg a köztünk fennálló problémákat nem tudjuk megbeszélni. Utána felőlem a világ túlsó felébe is elutazhatnál vele, de addig nem.

Beszélgess el anyukáddal, mert nem a "két pár cipő" a baja.

2014. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
azt még nem tudjuk, hogy a mama anyukád, vagy apukád anyja
2014. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!