Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne csinálni?

Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

Lehet hogy az év utolsó napjára nem a legjobb kérdés, de nem bírom tovább.

Tehát a baj:a családom, vagyis a szüleim.. Soha nem volt(szerintem)jó kapcsolatuk, nem is értem hogy miért jöttek össze anno, vagy az első nagyobb veszekedésnél miért mentek szét. Apám egy agresszív alkoholista, kötözködik is.. Anyum meg kb idegbeteg lett már tőle, mindenért leszólja, átkozza hangosan.. Nem egyszer volt olyan hogy anyum kórházba került miatta, elmentünk pár napra, de mindig visszament hozzá.. Karácsonykor is összeverekedtek,(akkor anyum volt bolond) én szedtem szét őket.. Meg mesélhetném még órákig hogy mik történtek,de nem ezt szeretném, hanem segítséget kérni!


El szeretné(n)k valahogy költözni anyummal de nem igazán tudunk.. Élelmiszer boltba dolgozik a faluba, nemtudom mennyit kereshet, de kb 90ezret..állandó kiadásai a telefonszámla, bankkártya, A-hitel vagy micsoda.. Meg ugye a többi számla, de abba apám is belead, meg ha csak ketten laknánk az jóval olcsóbb lenne.. Viszont anyumnak most bejöhetne egy plusz munka, amivel kereshetne mondjuk 100ezer forintot(itthon is elvégezhető) de azt mondja hogy nem lenne rá ideje, meg ilyesmi, de szerintem ez csak kifogás


Én sajnos középiskolába járok, ezért dolgozni nem tudok, diákmeló meg erre szerintem nem igazán van.


Mit lehetne csinálni? Felköltöznénk szívesen akár Pestre is, ha találna anyum valami (jó) munkát, és olcsó albérletet.. emellett dolgozhatná azt az itthoni munkát is.. Csak anyum nem igazán akarja bevállalni.. esetleg még az a lehetőség van, hogy visszamegyünk a szülőföldjére(másik ország)


Tulajdonképpen nem is tudom hogy ezzel mások hogy tudnának segíteni, de bármit szívesen meghallgatok :S


2013. dec. 31. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az a legnagyobb gond, hogy anyukádnak igazából jó így. Nem látni rajta, hogy bármilyen változást is szeretne, beletörődött ebbe. Szóval szerintem a megoldás az, hogy felnyitod a szemét, és megpróbálod meggyőzni arról, hogy el kell innen mennetek, mert így teljesen tönkremegy ő is, a te gyerekkorodról, személyiségedről, boldogságodról nem is beszélve... Ha majd ő is menni akar, sokkal könnyebb lesz munkát és albérletet találni Pesten. De neki egyelőre eléggé nem akaródzik, folyton keresi a kifogásokat...
2013. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már pedig meg lehetne oldani...vannak olcsó albérletek. Én a helyedben még egy olyannal is beérném, ahol csak kinti wécé van és két pici szobából áll az egész. Ismerősömék nagyon rossz körülmények között éltek és találtak egy ilyen lakást, pedig ők hárman voltak, plusz egy kisgyerek. Nem lehetetlen, csak akarni kell.
2013. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy Pest környékén nézelődjetek albérlet után, ott biztos találni fogtok valami jót.
2013. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt énis észrevettem hogy neki jó így.. csak nem tudom hogy mi a jó benne! Az én eddigi gyerekkorom teljesen tönkrement,itthon magamba vagyok zárkózva.. neki meg a felnőtt évei..

Ha hazajön fogok vele beszélni erről mindenképpen.

2013. dec. 31. 12:13
 5/9 A kérdező kommentje:

Először munkát kéne nézni, utána csak albérletet, nem?:S

Én szerintem még amit mondtam, abból a mellékállásból is megélhetnénk.. mert aki adná, az mondta, hogy valaki havi 300ezret is megkeresett vele..

2013. dec. 31. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:

"Élelmiszer boltba dolgozik a faluba, nemtudom mennyit kereshet, de kb 90ezret."


aham... max bruttóban, amit kézhez van az van kb 70 ezer.


Viszont anyumnak most bejöhetne egy plusz munka, amivel kereshetne mondjuk 100ezer forintot(itthon is elvégezhető) de azt mondja hogy nem lenne rá ideje, meg ilyesmi, de szerintem ez csak kifogás


ilyen munka nincs, az otthoni munkák 99%-a átverés, pénzlehúzás.

2013. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem, az a munka nem pénzlehúzás, nem átverés.. mivel a cég töltené fel a telefonunkat(vagy még 1 más programon lehet csinálni, nem tudom mi a neve) és orosz cégeket kell felhívni hogy valamit kössenek velük a cégek.. tehát tőlünk biztos nem csalnának ki pénzt.


nemtudom hogy nettóba mennyit kereshet, boltvezető helyettesként dolgozik.. vagy valami ilyesmi

2013. dec. 31. 12:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha elválik apukádtól, úgy egyedülálló szülő lesz és kapni fog egy kis segélyt. Annyi segélyt kell kiharcolni, amennyit tudtok és meneküljetek. Csak lehet, itt neked kell a sarkadra állni és vezetni anyukádat, mert ő egyedül tuti nem fogja meglépni ezeket.
2013. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nagyon naiv vagy...


és orosz cégeket kell felhívni hogy valamit kössenek velük a cégek.. tehát tőlünk biztos nem csalnának ki pénzt.


az azt jelenti, hogy anyudnak kell minden féle céget felhívni, jobbik esetben kap róla listát, és meggyőzni hogy kössenek szerződést az 'anya' céggel. ez két dolgot jelent: Anyud nem fix bért kapna, hanem a megkötött szerződések után kapna járadékot, plusz feltételezem egy vállalkozoit is ki kellene váltania (amivel egészen addig nem lesz baj amig van főállása)

és ha egy rosszabbik esetes a cég, akkor x idő után be kell szerveznie maga alá embereket...

2013. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!