Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a Halottak napjából...

Miért kell a Halottak napjából versenyt, bolondokházát csinálni?

Figyelt kérdés

Tágabb család jár a sírokhoz.

Az egyik annyi mécsest és akkorákat vásárol fel,hogy az országot fel lehetne égetni, a másik akkora saját készitéseű koszorúkat csinál,hogy a kocsiba bele sem férnek,mennek kismillió sirhoz,és még sorolhatnám.

Minket meg megszólnak,mert csak olyan sirhoz megyünk,akit ismerünk is,mindre 1 mécses,egy kisebb viágcsokor,és ennyi,nem ettől hiányoznak.


2013. okt. 31. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Mi is épp tegnap vettünk 100 db kicsi mécsest, pár olyan nagyobbat, sok virágot. Nem azért, hogy bárkivel is versenyezzünk, hanem, mert úgy érezzük, hogy ennyit megérnek a halottaink. Ki így, ki úgy fejezi ki. Nekem pl nagyon jó érzés látni, hogy szépen ki van világítva a sír, fel van díszítve, és arra gondolni, hogy hátha mamám is látja és örül neki.
2013. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem ezen az egy napon kéne elárasztani a sírokat virággal meg máglyányi mécsessel... Egész évben lehetne látogatni a sírokat heti egyszer...
2013. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk elég szegény a családunk.

Én úgy gondolom, hogy nem az számít, hogy mennyire rakjuk tele a sírt virágokkal, koszorúkkal, mécsesekkel, hanem az, hogy mennyit gondolunk a halottainkra. Szerintem nem csak most kell rájuk emlékezni, hanem év közben néha kivinni egy-egy szál virágot, elidőzni a sír mellett, rendben tartani, és felidézni az együtt töltött szép időket. Attól senkinek nem lesz jobb, ha befedjük az egész sírt mindenféle drága koszorúkkal.

(Ugyanez a véleményem a karácsonyfa-állításról is, azt sem értem, hogy miért kell plafonig érő fát venni.)

2013. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Mert ez is csak puszta üzlet, mint a Valentin nap, ami amúgy Magyarországon Bálint napja és a kereszténység felvétele óta a magyar hagyományok része.


Globalizélt ember bedől és megtartja a Valentin napot, a Halloween-t.


A Halottak Napja az más. Egy nap, amikor küllön megemlékezünk szeretteinkről, ha távol élünk a sírjátl, akkor legalább egy évben egyszer elzarándokolunk. Sok helyütt ilyenkor a nagy család is összejön, összehozza az elhunytak, szülők, nagyszülők, testvérek stb. iránti szeretet.


Nagyon szép ünnep. Erdélyben Halottak napján kis elemózsiát, bort, kis pálinkát is visznek magukkal az emberek, találkoznak rokonokkal, régi ismerősökkel, barátokkal, koccintanak is, elbeszélgetnek... :)

2013. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem azzal van baj, ha valaki ilyenkor elárasztja a sírt, hanem azzal, aki csak ilyenkor és megszólja azt, aki nem cselekszik hasonlóan.

Kérdező, megértelek, nálunk csak én járok apósom sírjához (férjem pont nem érdekli, van-e rajta virág, de hát szerintem a férfiak nagyobb része hasonló), anyós nehezen mozog, de tudom, fontos neki, hogy a sír rendben legyen, hát figyelek rá. Viszont van egy lánya is...

Abba a sírba van temetve apósom, és az ő szülei. Én viszek virágot anyák napjára a dédire, apósom névnapjára, születésnapjára, satöbbi, minden hónapra jut valami, és szép a sír. Ilyenkor nem veszek koszorút, két cserép szép krizantémot szoktam venni a két kővázába, és vágott virágot a másik két vázába. Sógornőm minden évben megjegyzi, hogy idén se futotta koszorúra? Ő, aki egész évben csak ilyenkor teszi tiszteletét az édesapja sírjánál. ÉS ott lakik fél óra sétára a temetőtől, szóval nem a világ végéről kéne benéznie.


NEkem is van olyan családtagom, ahova nem járok máskor, csak ilyenkor, de nem a mécsesek száma és a koszorú mérete mutatja, mennyire hiányzik.

2013. okt. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mindegyik sirhoz megyünk ki többen.

Igazából elsején este már nincs is hely ahova letegyem az egy mécseskét,amit viszünk,anyira tele vannak,csodálom,hogy nem gyullad ki.Akkora koszorú van rátéve,mint amit akkor szokás,amikor meghal valaki.

Soktizezret költenek erre.


Nem is lenne túlzott bajom ezzel,ha minket nem szólnának meg,mert nem utánozzuk őket,hanem csupán 1-1 virágot és mécsest viszünk,megállunk a sirnál kicsit és ennyi.

2013. okt. 31. 11:49
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Az én nagymamám biztos nem örülne a mécsesnek, maximum a virágoknak, de nem az ilyen hülye koszorúknak, azok olyan rondák. Nekem ez az egész olyan mesterkélt dolog. Meg az is hogy általában nem mennek ki, csak halottak napján. Egyáltalán nem vagyok megbékélve ezekkel a szokásokkal.


Lehet hogy az ilyen emberek, aki ezzel kérkednek, nem is a halottnak veszi a virágokat, hanem csak azért, hogy megmutathassák, ők mennyivel jobbak másoknál. Hülyék.

2013. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha már ez zavar, akkor mit szólsz a hallowen tökökhöz?
2013. okt. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7%

csak én érzem undoritonak hogy te ezen pattogsz? Nem mind1 neked hogy ki hogy disziti a sirt? Mi a franc közöd van hozzá? Arra nem gondoltál hogy sokan azért raknak rá sokat mert van néhány olyan embernek nevezett élőlény akik olyan gusztustalanok hogy lelopkodnak mindent a sirrol?:/

19l

2013. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Amíg nem akarják rámerőltetni,addig nem zavar,hogy ki mit csinál a tökökből.Én pl finom süteményt.
2013. okt. 31. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!