Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a Halottak napjából...

Miért kell a Halottak napjából versenyt, bolondokházát csinálni?

Figyelt kérdés

Tágabb család jár a sírokhoz.

Az egyik annyi mécsest és akkorákat vásárol fel,hogy az országot fel lehetne égetni, a másik akkora saját készitéseű koszorúkat csinál,hogy a kocsiba bele sem férnek,mennek kismillió sirhoz,és még sorolhatnám.

Minket meg megszólnak,mert csak olyan sirhoz megyünk,akit ismerünk is,mindre 1 mécses,egy kisebb viágcsokor,és ennyi,nem ettől hiányoznak.


2013. okt. 31. 11:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám azt mondta"hogy az élőkkel kell foglalkozni, ha meghalok nekem csak egy szál virágot hozzatok, de azt sem muszáj". Nagymamám halálától minden mindenszentekkor csak a kedven virágából csináltatunk egy csokrot ugyan úgy mint a többi hétvégén. Nem mintha nem tehetnénk meg hogy a sírt telepakoljuk mécsesekkel, de semmi értelme másnap meg ledobálod róla.
2013. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az semmi, hogy üzletet csinálnak sokan ebből, de az még rosszabb, hogy az emberek elég nagy hányada azt hiszi, hogy nov. 1-je a Halottak Napja. Pedig nem, az Mindenszenteké :D 2-a a Halottak Napja :D


De ez csak egy kis kitérő volt, Kérdező lehet van aki így próbálja kompenzálni, hogy nem járt ki egész évben.

Meg van akinek ez számít, hogy hová mennyi mécses meg virág meg neki legyen a legtarkább sír a környéken, ennyi.

Ne foglalkozz velük, te pontosan tudod, hogy nem kötelességből rakod oda azt a picit, hanem szívből jön.

2013. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én sem értek egyet azzal, hogy minél drágább legyen amit viszünk. Az a lényeg azt szeretettből tegyük. És mi ugyan nem csak ez a nap megyünk ki, de a mai napot teljesen nekik szánjuk. Én úgy gondolom..mindennap, minden hétvégén mehetünk bulizni, szórakozhatunk..mégis megünnepeljük a saját szülinapunkat. Kijárhatunk oda is minden héten, ettől még a mai nap a halottaké. De mindenki magának dönti el mit visz.
2013. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azt bírom, hogy kimennek halottak napján, annyi virággal, meg mécsessel, hogy az egész sír nem látszik a virág tengertől, de máskor meg ki nem mennek a sírhoz, csak halottak napján mennek a temetőbe rahedli virággal és mécsessel.
2013. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!