Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan tanácstalan vagyok,...

Olyan tanácstalan vagyok, milyen sorrendbe kellene csinálni?

Figyelt kérdés
párommal pár hónap múlva összeköltözünk. (szüleinél) szeretnénk összeházasodni, saját lakást/házat, szeretnénk gyerekeket (minél előbb) de olyan tanácstalan vagyok. hogy mit hogyan kellene, hogy 5 éven belül baba lehessen.
2013. nov. 23. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is ezek lesznek a jövőben, nálunk ez a sorrend:

1. házasság

2. összeköltözés a szüleinél

3. saját lakás berendezése

4. baba

2013. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nálunk a te általad felsorolt pontok közül az első 2 fordítva lesz. de vajon ennyi minden belefér 5 évbe?
2013. nov. 23. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a munkahelyetek, keresetetek. Pl. én nem szeretnék nagy esküvőt, de a szüleink igen, így azt mondták, ők állják a költségeit.

Nem szeretnék sokáig nála lenni, így amint be tudjuk minimálisan rendezni a lakásunkat (egy ágy) :) már költözünk.

Új lakást vennétek vagy van már csak azzal van még munka? Hány évesek vagyok?

2013. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
na hát igen a lakás az megint egy külön téma, építsünk vagy vegyünk? lakás vagy ház? közelebb vagy távolabb.. stb. én már dolgozom, párom még nem mert egyetemre jár (pár hónap van neki már csak hátra) én 20 ő 25
2013. nov. 23. 21:42
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy pénzetek lesz rá, de ahogy látom nálatok nincs gond az anyagiakkal, 20 évesen már dolgozol, tehát felsőfokú végzettséged nincs, a barátod 25 éves, de még nem dolgozott, de 5 éven belül saját házatok/lakásotok lesz gyerekkel.

Nekem az jön le, hogy nem a pénz miatt nem tudod, hogy hol lakjatok, csak válogatsz.

Szegény, jó dolgodban nem tudod melyik jöjjön előbb?

Inkább legyen jó sok gyereketek.

2013. nov. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Türelmesnek kell lenned. Nem számíthatod az 5éves tervet a mai naptól... Ha összeköltöztetek és mindketten dolgoztok, meglátod, mennyi a megtakarításotok. Abból telne-e albérletre vagy törlesztőre, az önerőt mennyi idő lenne összeszedni. Akkor ki tudod számolni, mennyi időn belül költöztök külön és vállalhattok gyereket.


Nem akarok vészmadár lenni, de még csak együtt sem éltek. Mi van, ha nem jön be? Vagy mi van, ha a barátod lediplomázik és nem talál munkát fél évig, nem tudtok pénzt félretenni? Akkor ott fogsz ülni az 5éves terved romjaival. Szerintem várd meg, hogy legalább az összbevételetekkel tisztában legyél, meg nagyjából a kiadásaitokkal.


Én is ebben a cipőben járok. A barátom külföldön dolgozik, nemsokára összeköltözünk. Nem tudom, mennyi idő alatt találok munkát, mennyi lesz a fizetésem... Viszont már költöznénk is tovább, társbérletből albérletbe. Szeretnénk még tovább tanulni, ő meg lehetőleg akár már tegnap esküdne. Hónapok óta arra várok, hogy mehessek végre utána, szóval meg kellett tanulnom türelmesnek lenni. Sok sikert neked is.

2013. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én csak ebben a sorrendben vállalnám:

- összeköltözés először albérletben, szülőknél semmiképp

- váltás saját lakásra

- házasság

- gyerek


Bár nekem és a páromnak is van külön-külön lakásunk, az övőben élünk együtt. Ezeket akarjuk eladni, hogy vehessünk egy nagyot, ami már közös lenne. Ha ezt letudtuk, utána fogjuk szervezni az esküvőt, és utána egyszer valamikor a gyereket, bár mi nem akarunk 5 éven belül, de még talán 10 éven belül sem.

2013. nov. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

le akarsz körözni valakit? netán hajt a tatár? az élet nem így működik. miért akarsz mindenáron gyereket?

előbb legyen meg a közös egzisztencia, közös élmények, utána ráér. 28 évesen sem leszel elkésve vele.

inkább élvezd a jelent és tegyél meg mindent a jövőért, de ne a terveken és a határidőkön görcsölj.

2013. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én a szülőkhöz való költözést eleve kihagynám.

1., házasság

2., spórolás albérletben

3., közben/utána baba

2013. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi így csináljuk:

-összeköltözés szülőknél

-házasság

-albérlet, spórolás

-saját ház

-baba

5 éves projekt elején vagyunk, túl a házasságon.

2013. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!