Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell egy vásárlásból...

Miért kell egy vásárlásból ekkora cirkuszt csinálni? Miért fáj nekik, hogy végre jól érzem magam?

Figyelt kérdés

1 hetet mamánál voltam, akivel csak most lett jó a kapcsolatom, ezelőtt szinte nem is beszéltünk. Neki elég sok pénze van és elvitt vásárolni. Tudom, hogy sok pénzt elköltöttem, de végre nem turkálókba, vagy kínaiba kellett vásárolnom, hanem normális, márkás üzletekben.

Vasárnap jöttem haza és anya kérdezte, hogy mi az a sok táska, szatyor és mondtam, hogy az új dolgaim. A mostohaapám is megnézte és mondta, hogy ezek nagyon drága boltok, mégis mennyit költöttem én el.

Tegnap felvettem az egyik új ruhámat, elkezdett velem veszekedni anya, hogy úgy nem enged ki a házból, öltözzek át. Veszekedtünk, aztán otthagytam.

Délután hazajöttem és mondtam, hogy mama kérdezte, nem akarok-e elmenni vele külföldre és azt mondta, hogy nem enged sehova, mert amíg 'az' nem volt az életünkben, nem volt semmi gond. Nem hagytam magam és elmondtam, hogy engem igenis zavart, hogy egy normális cuccom sem volt, a telefonommal semmit nem lehetett csinálni és nem tilthatja meg, hogy találkozzak a nagymamámmal.

Este a mostohaapám is piszkált, hogy 'na mi van, ma egy családi ház árát se költöttem el?', meg hogy 'nézzenek oda, még képes vagyok egy asztalhoz ülni velük'. Mikor meg visszaszóltam, elkezdte, hogy milyen neveletlen és szemtelen vagyok, nem új ruha kéne nekem, hanem 2 hatalmas pofon...

Tegnap este óta anya nem szól hozzám, mert szerinte elárultam és ha kérdezem, mi a baja, akkor rám se néz.


2014. márc. 11. 13:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
87%

A nagyi kompenzál. Van is mit. Az édesanyád meg attól fél, hogy a nagyi a pénzével beleszólást kér a nevelésedbe ezentúl.

Nem az a hiba, hogy most találkoztatok, hanem az, hogy eddig nem.

2014. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
29%

"Oké, sok mindent vettem. De végre nem csak olyan ruháim vannak, amiket mások már hordtak előttem, vagy nem a kínaiba vettem."


Tudod, ameddig a takarod er...


"Úgy vehettem meg bármit, hogy nem az árát kellett néznem, hanem azt, hogy jól áll-e rajtam."


Meg egyszer: ameddig a takarod er...


"Most őszintén, melyik kamasz (vagy akár felnőtt) mondaná azt, hogy elég volt ebben a 2 boltban vásárolni, nincs kedvem a többihez, hogyha amit szeretne, azt megkapja?"


Ezert mondtam, hogy kisse alszent volt az a mondatod, hogy te tulajdonkeppen nem is akartal vasarolni.

2014. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
71%

Emberek ne bántsuk már a kérdezőt. Tudunk bármit a háttérről? Mi van ha anyuka tiltotta el az unokától a nagyit, mikor apuka elhagyta őket? Mi van, ha a nagyi tehet róla, egy vita miatt. Egyikről sem tehet az unoka, akinek igenis joga van megismerni a család apai vonalát.


Az meg hogy a nagyi meg akarja vásárolni, nem a gyereket kell azért szapulni mert végre megkaphatja azt amire vágyik, és el s fogadja. Most ment először vele vásárolni, neki is kell idő, hogy rájöjjön ésszel vásárolni, hogy rájöjjön, "hogyan kell pénzt költeni". ÉS ne egyszerre akarjon mindent.


Anyukának meg ha nyomós oka van, hogy a nagyit utálja, akkor szépen mondja el a lányának és akkor el tudja dönteni, hogy az neki megbocsájtható e vagy sem. De ne legyen már elég annyi, hogy utálom és kész.


Mostohaapukának meg végképp nincs beleszólása. Tudjuk, hogy mióta mostohaapuci? Nem. Még ha ő nevelte is fel, akkor inkább beszéljen anyuka fejével, hogy teregesse ki a családi szennyest. De hergeli a gyereket és még utána ő a bunkó, hogy megvédi magát?

2014. márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
54%

Én ara gyanakszom, anyuka azért dühös, mert ezidáig nem támogatták a lányát (gyerektartás vagy egyéb) holott megtehették volna és akkor jobb életszínvonalat tudtak volna biztosítani a gyereknek. Most meg előjön a semmiből és elvarázsolja a pénzével a kamaszt, holott a fia is tehet róla, ahogy eddig nevelték, hisz kötelessége lett volna anyagilag támogatni.

Nálunk hasonló a szitu, apuka nevetséges gyerektartás fizet, annak ellenére hogy ennek többszörösére kötelezte a bíróság. évek óta próbálok jogi úton kicsikarni tőle pénzt sikertelenül. Pár hónapja (három éve vett utoljára cipőt a gyereknek, akinek egyébként negyedévente kell új garnitúra) vett egy márkás cipőt a gyereknek és leszólt engem a gyereknek, hogy milyen sz.r kínai cipőt vettem neki. (erre tellett) A gyerekem három méterre a föld felett járt mikor haza jött a láthatásról és előadta gúnyos stílusban mit mondott az apja.. Hát mit mondjak az agyvérzés kerülgetett, mondtam a gyereknek, ha a drágalátos apja fizetné amire kötelezte a bíróság, minden hónapban tudnék neki ilyen cipőt venni.

2014. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
94%

Értelek téged is... Én is kamasz vagyok. Nem állunk rosszul anyagilag, de az apukám nagyon anyagias és skót. Neki egy ruha max 500 ft. Turkálóban vásárolok (amivel amúgy semmi bajom, tök jó ruhák vannak), és még így is számolgatnom kell folyamatosan mindent.

Viszont anyukád helyzetébe is gondolj bele.. Apukád elhagyott titeket. Anyukádnak ez biztosan fáj, nem hiszem, hogy pont az apai nagymamáddal szeretne beszélni, vagy kapcsolatot tartani.

Másrészt ők nem engedhetik meg maguknak azt, amit a mamád. Egy szülőnek nagyon rossz, ha nem adhat meg mindent a gyerekének...

2014. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, én teljesen megértelek. Nem értem, miért lenne pénztől elvarázsolt az, aki örül, ha végre minőségi, új, jó ruhákat kap. Ráadásul a nagyanyjától, aki a rokona. Most mondja azt, hogy nagyi, nem kell nekem a pénzed? Akkor meg ő lenne a neveletlen taknyos.

Nekem is hasonló sztorim volt, csak én saját pénzből vásároltam be egyszer, és akkor volt óriási balhé. Addig járhattam az unokatesóim 5-10 évvel ezelőtti, lejárt divatú, agyonhordott cuccaiban meg a leggagyibb kínai cuccokban, mert szüleim ennyire sóherek voltak. Nem tetszett, nem állt jól (erre persze megkaptam azt, hogy azért, mert kövér vagyok, és semmi nem állna jól, pedig azóta tudom, mennyivel jobb egy jó szabású ruha). 5e Ft-ot költöttem el ruhára plázán leértékelésen olyan 5-6 éve, na, akkor jött az ordítozás, hogy hogy szórom a pénzt, meg a csinos ruha felesleges, miért nem jó, ami otthon van... Mondhat bárki bármit, a legtöbb nő szeret adni magára, és ez természetes dolog... és azért senkit nem kellene megkövezni, hogy nem akar agyonhordott, nagyon divatjamúlt, rossz minőségű holmikban járni. Egy minőségi alap ruhatár nem két fillér, akkor sem, ha turiban vásárol az ember... és nem kell irigykedni, ha vkinek megvan a lehetősége arra, hogy végre csinos ruhákban járjon.


Egyébként meg ülj le a szüleiddel beszélni. Magyarázd el nekik, hogy neked fontos, hogy csinosan nézz ki, de ettl még nem szereted őket kevésbé.

2014. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!