Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell egy vásárlásból...

Miért kell egy vásárlásból ekkora cirkuszt csinálni? Miért fáj nekik, hogy végre jól érzem magam?

Figyelt kérdés

1 hetet mamánál voltam, akivel csak most lett jó a kapcsolatom, ezelőtt szinte nem is beszéltünk. Neki elég sok pénze van és elvitt vásárolni. Tudom, hogy sok pénzt elköltöttem, de végre nem turkálókba, vagy kínaiba kellett vásárolnom, hanem normális, márkás üzletekben.

Vasárnap jöttem haza és anya kérdezte, hogy mi az a sok táska, szatyor és mondtam, hogy az új dolgaim. A mostohaapám is megnézte és mondta, hogy ezek nagyon drága boltok, mégis mennyit költöttem én el.

Tegnap felvettem az egyik új ruhámat, elkezdett velem veszekedni anya, hogy úgy nem enged ki a házból, öltözzek át. Veszekedtünk, aztán otthagytam.

Délután hazajöttem és mondtam, hogy mama kérdezte, nem akarok-e elmenni vele külföldre és azt mondta, hogy nem enged sehova, mert amíg 'az' nem volt az életünkben, nem volt semmi gond. Nem hagytam magam és elmondtam, hogy engem igenis zavart, hogy egy normális cuccom sem volt, a telefonommal semmit nem lehetett csinálni és nem tilthatja meg, hogy találkozzak a nagymamámmal.

Este a mostohaapám is piszkált, hogy 'na mi van, ma egy családi ház árát se költöttem el?', meg hogy 'nézzenek oda, még képes vagyok egy asztalhoz ülni velük'. Mikor meg visszaszóltam, elkezdte, hogy milyen neveletlen és szemtelen vagyok, nem új ruha kéne nekem, hanem 2 hatalmas pofon...

Tegnap este óta anya nem szól hozzám, mert szerinte elárultam és ha kérdezem, mi a baja, akkor rám se néz.


2014. márc. 11. 13:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%

Mert feltételezem, nem arra neveltek, hogy a pénztől, a vásárlástól érezd jól magad, hanem próbáltak neked egyéb értékeket megtanítani. De úgy tűnik, nem sikerült.

Egyébként nincs baj a vásárlással, pénzzel, csak nem kell ennyire elszállni tőle. És nem kell nagyit jobban szeretni a szüleidnél azért, mert neki több a pénze.

2014. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

# 5/9

De úgy mégis hogy kommunikáljunk, ha nem is szólnak már hozzám? Úgy viselkednek lassan, mintha megöltem volna valakit...


# 6/9

Nem éreztetem velük, hogy ettől ők kevesebbek lennének. Egyszerűen csak örültem, hogy végre nem azt kellett hallgatnom, hogy milyen drága minden, vagy hogy minek kell az a felső, vagy ez a kabát.


# 8/9

Én azért nem beszéltem mamával eddig, mert nem ismertem. Utoljára 5 éves koromban láttam, Karácsonykor.

Nem vakított el a pénz, csak örülök, hogy végre nem ősrégi ruhákban, meg több éves cipőkben kell járnom.


# 9/9

Mamának anya nem a lánya, ő apa anyukája.

Kérdeztem tőle is, hogy miért nem beszélnek anyával és akkor csak azt mondta, hogy már nem is emlékszik, biztos valami hülyeségen összevesztek, felesleges ezen gondolkozzak, a múlt már úgysem változik meg, bármennyit is beszélünk róla. Utána már nem kérdeztem erről inkább.

2014. márc. 11. 13:49
 13/26 anonim ***** válasza:
1%
Ha nevelőapám lenne és pofonnal fenyegetne, hülyére verném.
2014. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

# 10/13

Apa anyukája, de apával még kevesebb a kapcsolatom, mint mamával volt a múlt hétig... Még azelőtt elhagyta anyát, hogy én megszülettem volna.

2014. márc. 11. 13:50
 15/26 anonim ***** válasza:
59%

Már bocsánat, de mégis mi köze egy 17 éves kamasznak ahhoz, hogy évekkel ezelőtt az anyukája és a nagyanyja összevesztek? A nagymamája, szeresse, látogassa.

Anyagi dolgoktól függetlenül.

2014. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
67%

Nem egy vasarlasbol lett cirkusz, hanem abbol, hogy tul sok mindent vettel. Tudom,a te korodban meg az a meno, akinek jj cuccai vannak, felnottkent mashogy fogod latni.


"Mamának ez az összeg nem volt nagy, ő hurcolt boltról boltra, pedig én már 2 üzlet után is abba akartam hagyni. "


Ezt inkabb nem mondtad volna. Ha tenyleg nem akartal volna venni semmit, akkor nem veszel.


Tenyleg elvakitott a penz.

2014. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
61%
Ez biztosan valami régi ügy anyukád,és a mamád között,olyan amit nem akar elmesélni.Lehet,hogy túl jónak tartotta a fiacskáját a csóró anyukádhoz.Vagy kitudja.
2014. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%

a kérdező kiegészítéseit is olvassátok:

a kérdező apukája otthagyta anyukát a születendő gyerekkel ... a mama a kérdező apukájának anyja ... innentől kezdve mama bármit tesz, anyuka valamint a nevelő apa semmit nem fog jónak találni

2014. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
80%

Azt írod, hogy a múlt hétig nem volt semmilyen kapcsolatod a Mamával, utána meg elvisz vásárolni és rád költ egy csomó pénzt.


Én azt nem értem, hogy téged ez miért nem zavar? Nem érzed azt, hogy meg lettél vásárolva pár tízezerért?


Lehet, hogy én vagyok az elvont gondolkodású, de ha én tegnap ismertem volna meg a nagymamám, akkor nem vásárolgatni szeretnék menni vele, hanem megismerni!

2014. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

cheeky_bugger

Anya ezeket viszont nem akarja.


# 16/19

Oké, sok mindent vettem. De végre nem csak olyan ruháim vannak, amiket mások már hordtak előttem, vagy nem a kínaiba vettem. Úgy vehettem meg bármit, hogy nem az árát kellett néznem, hanem azt, hogy jól áll-e rajtam.

Most őszintén, melyik kamasz (vagy akár felnőtt) mondaná azt, hogy elég volt ebben a 2 boltban vásárolni, nincs kedvem a többihez, hogyha amit szeretne, azt megkapja?


# 19/19

Nem tudom, nem zavar. Nem csak úgy lehet megismerni a másikat, ha ülünk a szobában. Így is rengeteget beszélgettünk, nem síri csendben jártuk a boltokat...

2014. márc. 11. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!