Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora bűn hogy én...

Tényleg ekkora bűn hogy én nem vagyok vallásos?

Figyelt kérdés

Októberben a párom családjában eskűvő lesz amire én is hivatalos vagyok.Tudni kell rólam,hogy nem vagyok vallásos,nem vagyok megkeresztelve sem,templomban sem jártam talán kétszer életem során.Meg van a véleményem a vallásokról-ezt nem negatív értelemben gondolom-de teljesen tiszteletben tartom ha valaki vallásos.Nekem is van hitem,én is hiszek "valakiben",ismerem a Bibliát is,de nem gondolom azt,hogy ehhez kell az egyház is bármilyen formában.

Ezzel ellentétben a párom családja vallásos. :) Mindenki meg van keresztelve,első áldozók is voltak,van olyan családtag aki minden vasárnap misén van.


Szóval lesz ez az esküvő.Persze templomi szertartás is lesz.Itt kezdődnek a gondok.Én kijelentettem,hogy ha belépek a templomba nem fogok keresztet vetni,mert hiteltelen lenne és nincs olyan mögöttes tartalom mint egy vallásos személyben.Gondolhatjátok hogy ezzel mekkora lavinát indítottam el.Most én vagyok a rossz,a gonosz,a "bunkó",amiért nem vetek keresztet sem,mert hogy azt illik mindenkinek stb.

Lassan már annyira elegem van ebből a vitából,ami miatt a párommal is össze vesztünk,hogy vetek én is keresztet.Bár iszonyat hülyén érzem már előre magam,ahogy elképzelem.


Mit gondoltok erről?Valóban jogos a vita,és én vagyok a rossz?Vagy engednem kellene az ő akaratuknak?


(Ha esetleg bárkit megsértettem volna a kérdésemmel,attól elnézést kérek.)


:)


2015. szept. 22. 21:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
81%
Ln sem vagyok vallásos, és keresztet sem vetek templomban, de ez az én magánügyem. Minek beszélsz róla? Észre sem vennék, ha nem hívnád rá fel a figyelmet :)
2015. szept. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
A lepontozásokból ítélve sok errefelé a katolikus. :)
2015. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagy rossz, csak kicsit gyerekes. Rómában tégy úgy, mint a rómaiak. Felfoghatod a keresztvetést, térdhajtást egyfajta köszönésnek. Itt így illik. Londonban azt mondjuk "good morning", Japánban meghajlunk egymás felé, a katolikus templomba belépve pedig keresztet vetünk és az oltár felé fordulva térdet hajtunk ha ott ég az örökmécses (az a kis piros lámpácska).

Ezzel nem azt fejed ki, hogy te miben hiszel, csak annyit, hogy tiszteletben tartod az ő hitüket.

De ha nem teszed meg, akkor se fog kikergetni senki.

2015. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
utolso, nagyon jol leirtad!
2015. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
46%

Én a helyedben nem mondtam volna el senkinek milyen szándékaid vannak, valószínűnek tartom, hogy nem vette volna észre senki, hogy vetsz keresztet vagy sem. Ha úgy vesszük ezzel a kijelentéseddel nem kicsit cukkoltad a vallásos rokonokat. Akkor min vagy meglepődve?

Egyébként én bár meg vagyok keresztelve, de nem mondanám magam vallásosnak. Idén volt az esküvőnk, nem volt templomi szertartás (a férjem is meg van keresztelve, de ő sem gyakorolja a vallását), mondanom sem kell anyós totál ki volt bukva, és 2 hónapig azt hajtotta, hogy milyen dolog ez, meg így nem lehet házasodni. Szépen elmondtam neki, hogy nem vagyok hajlandó senki kedvéért sem "eljátszani" a hit hű vallásos embert, amikor templom közelében sem jártam évek óta (kivéve esküvők alkalmával, vagy temetés). Felfogta, és többet szóba sem jött azóta sem.

2015. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom itt magával a kijelentéseddel volt gond hogy "te márpedig csak azért sem". De az egész tipikus bolhából elefántot probléma. Ennyit mondjuk éppen te is engedhettél volna, belehalni nem fogsz, másrészt ha ilyen kis szarságon ekkora vita kerekedik, akkor mi lesz veletek később?
2015. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Én is csak esküvők miatt voltam eddig templomban. Soha nem vetettem keresztet, kifejezetten nem szimpatizálok a kereszténységgel. Nem néztek ki, és nem is én voltam az egyetlen aki nem vetett keresztet.
2015. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 bruta válasza:

Csak a hívőknek kell keresztet vetni.

Neked nem muszáj

2015. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Vess keresztet, és közben gondolj Yog-Sothoth kapujára ;P

Viccen kívül ne csináld és kész, ha nem jelented be előre, valószínűleg senkinek nem tűnik föl.

2015. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ahogyan már írták páran. Jobb lett volna hallgatni róla.

Én sem vagyok vallásos. Megkereszteltek a szüleim, elsőáldozás is "muszáj" volt,mert hát ez anyai nagymamának fontos volt. Azóta csak turistaként voltam,mert a párom szereti megnézni őket. Ő keresztet vet,én nem és végig kellemetlenül érzem magam bent,mert ez a hívők helye. (lehet buta gondolat)


Nálunk az a gond,h párom templomi esküvőt szeretne. A kedvéért megtenném de ez szerintem csak a vég kezdete lenne,mert párom anyukája vallásos és világraszóló hiszti lenne keresztelőért,meg elsőáldozásért (mármint,hogy az unoka számára) szóval én ettől tartok előre :(

2015. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!