Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki elköltözött...

Van itt olyan aki elköltözött egy másik városba munka nélkül?

Figyelt kérdés
El szeretnék költözni végre itthonról, kivenni egy szobát, és munkát keresni. A szobabérlés kb 2 hónapon belül kimeríti az összes keretem, így ha nem találok munkát, lenullázva kell újra haza jönnöm, ahol semmi esély az elhelyezkedésre. Ti ezt bevállalnátok? Vagy volt már valaki ilyen helyzetben?
2015. szept. 20. 17:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
De epp azert en a helyedben mar kabe egy hettel az indulas elott kuldozgetnek oneletrajzokat mert lehet, hogy ha keresnek, egy hettel kesobbi idopontot adnak meg, hogy menj interjura (vagy van, hogy tavolabbit) de ha meg korabbit, legalabb egy kozeli idopontot tudsz neki mondani, hogy mikor lenne alkalmas.
2015. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Persze, az önéletrajz küldését elkezdem kb másfél héttel hamarabb.
2015. szept. 20. 17:45
 23/28 anonim ***** válasza:

Necces. Én leszek itt most a fő negatív, de néhány háznyira tőlünk egész család ment valahova Dunántúlra, mert ott jobbak a lehetőségek. Két hónap alatt felélték a pénzüket, addig nem találtak munkát, vissza kellett jönniük, még szerencse, hogy volt hova.


Viszont annyira nem ismerem őket, nem tudom, pontosan hol voltak, meg azt sem, hogy mennyire elszántan keresték a munkát, hogy esetleg nem-e az ő hozzáállásukban volt a hiba.


Én azt mondom, legyél a lehető legelőrelátóbb, mielőtt költöznél nézz utána, milyen munkalehetőségek vannak a környéken, érdeklődj több helyen, van-e felvétel.

Addig is próbáld meg a lehető legtöbb pénzt tartalékolni, vállalj esetleg valami mellékállást.


Ha van hova hazajönnöd, akkor is, ha nem sikerül, egy próbát megér. Mint írod, ahol most laksz, úgysincs nagy esélyed az elhelyezkedésre.

2015. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy netes oldal ez, és nagy a bizalmatlanság, érthető, de tényleg szeretnék segíteni. Ha gondolod, küldj egy önéletrajzot, priviben is kereshetsz és ha bármit látok, hallok ismerősi körben, ami segíthet neked, akkor szólok, illetve keresnek az elérhetőségeiden.


A szivesseg.net - en is sokan igyekeznek segíteni egymásnak, nem munkakeresésben, de néha abban is. Ahogy olcsó (néha ingyenes) szállás is előfordul, akár alkalmilag is. Sokat tud segíteni.

2015. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Amit tudnék ajánlani:

-próbálj meg olyan munkát keresni, ahol megoldott a lakhatás

-keress neten szobatársakat, és máris nem kell annyi pénzt költened az albérletre

-ha tudod, hova akarsz költözni, kezdj minél hamarabb állást keresni azon a környéken (önéletrajzba beleírhatod, hogy költözés XY városba folyamatban), és ha tényleg sürgős, akkor ne válogass (nyilván nem úgy értem, hogy pl. erotikus munkákat vállalj el, hanem pl. bolti eladó, gyár, fizikai munka)

2015. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2015. szept. 20. 18:40
 27/28 anonim válasza:

Kedves kérdező..

Milyen sok idő telt el azóta..

Mi lett veled?

2020. máj. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Összejött minden és férjhez is mentem 2 hónapja. :) Köszönöm a kérdést!
2020. júl. 27. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!