Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek! Suli és...

Nem tudom mit tegyek! Suli és munka? (Tudom nem ide tartozik a kérdés, de hiába tettem fel egy másik témánál nem kaptam rá választ, talán itt többen vannak és kapok választ is. )

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem,de akkor nem tudtam eldönteni,hogy hova jelentkezzek.Gondoltam,majd idén,de a változások miatt(keretszámok,stb.)nem valószínű,hogy bejutnék államilag támogatott helyre.Szóval volt egy évem,megcsináltam a jogsit és arra gondoltam,hogy hamarosan el kezdek egy angol nyelvtanfolyamot.Szeptemberben pedig beiratkozom egy esti suliba és el végzek egy felsőfokú képzést,ami 2-éves.Itt szombatonként lesz tanítás.Közben pedig szeretnék elmenni dolgozni is.De mi van ha nem megy majd a kettő együtt?Hogy dolgozok egész héten szombaton pedig suliba menjek.És mikor fogok így tanulni?Nem tudom,hogy mit tegyek.Szeretném elvégezni ezt a képzést,de néha úgy gondolom,hogy nem csinálom meg csak a nyelvtanfolyamot és utána el megyek dolgozni.Szívesen ki mennék külföldre is,de a barátom nem szeretne kijönni,mert neki viszonylag jól fizető munkája van az itteni viszonyokhoz képest,bár napi 10-14-órát is dolgozik.Soha nem tudni mikor ér haza.Szóval nem tudom mit tegyek!Tanuljak vagy dolgozzak?Vagy felesleges elvégezni a felsőfokú képzést és inkább 2 nyelvből nyelvvizsgázzak majd?Nem tudom,hogy mit kellene csinálni!
2012. febr. 27. 22:43
 1/6 rajcziz válasza:
100%
Az embernek van egy nagyon erőteljes eszköze, mégpedig az intuíció. Tedd, amit a szíved diktál és amit szeretnél és bízz benne, hogy ez az előnyödre válik majd. A helyedben megpróbálnám azt a képzést. Elvégre ha meg sem próbálod, talán bánni fogod egész életedben. Így meg, ha teljesen más irányt vesz is majd az életed, a tapasztalataidat biztosan ki tudod majd használni.
2012. febr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Munka utána ha 1-2 órát rászánsz a tanulásra, és jó "fejed" van akkor nem lesz gondod a tanulással. Ha pedig külföldre használható nyelvtudást akarsz akkor egy nyelvet tanulj, mert még a felsőfokú megszerzése után is ha kimész, nagyjából semmit nem fogsz megérteni a kinti beszédből(tapasztalat).

Egyéni vélemény, de ha nekem lehetőségem lenne egy jó kinti állásra nem és a csajom nem lenne hajlandó jönni, akkor is kimennék, ez olyan lehetőség amit nem szabad kihagyni. Kint is találsz annyi pasit magadnak amennyit akarsz, viszont megalapozhatod vele az életed, az itthoni helyzettel szemben.

2012. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"De mi van ha nem megy majd a kettő együtt?"


Menni fog. Van aki ezt család mellett csinálja. Nem könnyű, de most van lehetőséged, használd ki.

Barátnőm egyetemre járt, mellette dolgozott. Amikor terhes lett, megijedt, hogy ezt hogy bírja majd a babával. Megszületett a gyerkőc, és csinálta. Aztán megint teherbe esett, azon gondolkozott, hogy hogy is lesz ez... tanul, dolgozik, ott egy gyerek... és most még egy. Aztán amikor mentem hozzájuk, mutatta mit gobleinezett... Szóval ügyes beosztással és nem síránkozva, de menni fog, csak higgy magadban!

2012. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pechemre szakmunkásba mentem, és mire elvégeztem megtörtént a rendszerváltás és innentől kezdve csak a papír számított. Munka mellett jártam még 3 évet így tettem le az érettségit. Hetente kétszer jártam jó messzire a lakhelyemtől és a munkahelyemtől. Hajnalban keltem késő este feküdtem le, a többi napon munka után tanultam. Utáltam, sírni tudtam volna, életem legszebb napja volt amikor kijöttem a suliból az érettségi bizonyítvánnyal a kezemben. Azt mondtam, hogy soha az életben nem ülök vissza egyetlen iskola padba sem inkább lőjenek le.

Na persze!

Utána még kismillió elég komoly tanfolyamot tettem le munka mellett. Nem fogsz beleszakadni, pláne ha olyan dolgot tanulsz, ami érdekel vagy pedig ha könnyen tanulsz.

Barátnőm munka és két kicsi gyerek mellett járt OKJ-s-ra ráadásul pár várossal odébb, úgyhogy hetente többször kocsikázott el a suliba. Sikerült neki.

Na szóval nem kell drámázni menni fog csak kellő elszántság és motiváció, szorgalom kell hozzá.

Először is mindenképp munkát keresnék, hogy legyen egy kis pénzmag aztán a munka mellé igazítanám a sulit. A munkahelyen ezt már az elején tisztáznám nehogy befogjanak túlórázni sulinapon.

Vagy félállást keresnék.

Egyébként ha elfogadsz egy jó tanácsot egy tapasztalt nőcitől akkor azt mondom addig kell tanulni, amíg fiatal vagy ezt tapasztalatból mondom.

Később teljesen felesleges. Ha most kitanulsz egy szakmát vagy szerzel egy diplomát azzal sokkal könnyebben elindulsz az életben és tapasztalatot szerezhetsz az adott munkakörben esetleg még be is betonozhatod magad, előre juthatsz a ranglétrán még ha kicsi is az ilyesmi esélye kis hazánkban.

Ha ezt elmulasztod és nem rakod most le az alapokat később már nem fog menni mert nem lesz értelme. Tízen akárhány év múlva már tényleg csak magadnak fogsz tanulni nem az előre jutásért. Én közel a negyvenhez még mindig egy jó eszű, tanulékony, fogékony ember vagyok, kitűnőre tettem le egy majdnem egy éves OKJ-s tanfolyamot másfél éve. Van egy raklap bizonyítványom, oklevelem. Munkanélküli vagyok azt hiszed szóba állnak velem ennek ellenére? Bizonyos kor után nem számít a papír, pláne ha nincs szakmai gyakorlat mögötte.

Egyszóval az én élettapasztalatom azt mondatja velem, hogy minél előbb elkezdeni tanulni és utána elindulni és hasznosítani, profivá válni benne. Munka mellett még tovább tanulhatsz, szakmailag tovább képezheted magad más tanfolyamokon.

2012. febr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Sokat segítettek.Mert itthon akárhányszor felhozom ezt a témát általában azt mondják,hogy neked kell tudni mit szeretnél.De éppen azért kérek tanácsot,hogy valami hasznosat mondjanak.

A lényeg,hogy végig kell csinálnom azt amit szeretnék és nem a könnyebbik utat választani.

2012. febr. 28. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én barátom is hasonló helyzetben van, azzal a kivétellel, hogy most is dolgozik. Távoktatásos képzésre jelentkezett, és majd a munkájából szerzett pénzből fogja finanszírozni a tandíjat. Én aggódok miatta, hogy nagyon ki fog fáradni, mert csak a munka mellett is sokszor hulla szegény, de ő nagyon akarja (más választása nem nagyon volt sajnos). Ő bízik magában és nagyon elszánt. Szerintem is ez a titka, hogy akarni kell.
2012. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!