Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszer megüt, máskor pedig...

Egyszer megüt, máskor pedig aranyos? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az élettársam, (2 éve vagyunk azok) úgy kb. fél éve eleresztett egy pofont. Nagyon megbánta akkor és napokig könyörgött, hogy menjek haza (mert a szüleimhez mentem). Én megbocsájtottam. De addig fajultak a dolgok, hogy már akármikor meg mer ütni, rúgni stb. De annyira, annyira szeretem, nem csak szerelemből, hanem mint barátot, hogy egyszerűen nem tudom elhagyni. Próbáltam rengetegszer, mindig sírógörcs jön rám, remegek stb. Nagyon rossz lett a kapcsolatunk, főleg most, hogy az anyja is mindenbe beleszól, és nem tudom mit tegyek. Tudom, a legtöbben azt fogják írni, hogy hagyjam el... De én azt szeretném ha lenne valami, amivel megváltoztathatnám a helyzetet. Amivel megfoghatnám és rájönne arra, hogy többet ne csinálja... Nagyon kérlek segítsetek!! Nem akarom, hogy vége legyen, de azt sem, hogy így menjen tovább!!!
2010. márc. 12. 23:32
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az összes megütött nő úgy gondolja, hogy az ő este nem átlag eset, és az ő esetében el lehet fogadni. Aztán kikerülve a helyzetből már csak verik a fejüket a falba, hogy miért áltatták magukat ezzel, ahelyett, hogy rögtön beismerik le kell lépni.


Aki szerint meg a szex és a hastánc megoldja a megverős pasi problémáját arra nem is tudok mit mondani.

2010. márc. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező amit írt elolvastam,de egy hozzászólást nem olvastam el,mert biztos vagyok benne,hogy mindenki azt írta,hogy hagyd el a pasast,hisz megütött.Ilyen emberrel együtt élni nem szabad! Kérted,hogy ne írják ezt a tanácsot,mert te vele akarsz maradni,és meg akarod változtatni..Akkor én a további jó tanácsot meghagyom másoknak(kár,hogy nem fogsz rájuk hallgatni,mert tuti hasznos tanácsok lesznek)én csak 1 dolgot írok!

NE PANASZKODJ!

HA ANNYIRA HÜLYE VAGY,HOGY ENGEDED,HOGY MEGVERJEN,RUGDOSSON AKKOR MEG IS ÉRDEMLED!!

NYUGODTAN DUGD A FEJEDET A HOMOKBA,ÉS HIDD AZT,HOGY MINDEN JÓRA FORDUL!(BILIBE LÓG A KEZED!)

A végére hagyom a lényeget.Nemrég olvastam egy hozzászólást mást témában.De a mondata ide való aki írta.

"AMIT FŐZTÉL AZT ESZED!" Ugye érted?

2010. márc. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
95%
01:05: nagyon félre értettél. én nem állítottam olyat hogy ezek megoldják a problémát, csupán azt csináltam amire az oldal is hivatott: a kérdésre válaszoltam. azt kérdezte h ő mit tehetne.. ha nem olvastad volna.
2010. márc. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
96%
jah és a hastáncot ettől függetlenül írtam. nem értem: ha már kommentálsz vmit akkor legalább olvasd el normálisan. vagy inkább ne is írj ugyanis nem látod át: nyilvánvaló h a kérdezőnek önértékelési problémái vannak és a nőiességével sincs rendben. a hastánc nagyon jó önkifejezési mód és segít neki ebben is. + a mozgás amúgy is jó, neki is segítene kikapcsolni kis időre ha már nem akar kilépni. szóval én őszinte segítséget adtam a te felesleges kötekedésed helyett.
2010. márc. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más megoldás, azt kell tenned, amit magad is mondtál, mert csak igy lehet jobb az életed.


Másrészről, tanuld meg azt, hogy az ember soha nem változik meg! pl.: ha valaki akar megváltozhat abban, hogy mondjuk ne legyen annyira lusta, vagy jobban foglalkozzon a családjával, mint a haverjaival stb...., DE azokat a tulajdonságokat, amelyek mélyen benned vannak, soha-soha nem fogja tudni megváltoztatni! pl.: mint a te esetedben! a verés! agressziv és ezt ő soha nem fogja tudni leküzdeni, mégha egy pár hétig el is folytja, előbb-utóbb úgyis felszinre kerül. vagy ilyen a hazugság is! Ő nem fog sem a te kedvedért, sem magáért megváltozni! ha nem akarod, hogy egy szép napon, majd egy nagy vita után az intenziven ébredj, akkor még most hagyd el, bármennyire is nehéz!

2010. márc. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
abban igazad van, hogy egy kis távolság segíthet talán. de ha ilyen típus, akkor nem fog megváltozni, márpedig arra lenne szükség...
2010. márc. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

Az erőszakos ember mindig megtalálja azt, akit terrorizálhat.


Itt az eleven példa.


Ebből nehezen mászol ki , de szerintem nem is akarsz.

2010. márc. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Pszchiológia szakos harmadéves hallgató vagyok. Csak hogy komolyan tudd venni amit írok.

Ebből szerinted lesz valaha normális kapcsolat? A "potenciális áldozat" minden lelki szimptómáját elénk tárod: véded az agresszort, magadat hibáztatod, és végtelenül ragaszkodsz hozzá, és úgy érzed haza sem mehetsz. Komolyan, ez tankönyvbe illő! Tudatosítanod kell magadban, hogy a.) vagy nem szeret, és te vagy végtelenül naiv, vagy b.) szeret, és ez a rosszabbik eset, mert ez sem tántorítja el attól, hogy kihasználja veled szemben a fizikai erőfölényét: porig alázzon, az "egyszerűbb" módon vessen véget a vitának, hogy figyelembe se vegyen. És ez csak rosszabb lesz, ahogy majd a szerelem is csillapodik, olyan nincs, hogy valaki, ha ilyen, megváltozzon. Menekülj minél hamarabb. A bántalmazott nők nagy része azért érzi a ragaszkodást, azért marad a kapcsolatban, mert ezen felül némileg kielégiti az agresszor s szeretetéhségét, és nincs hova menniük, máshol ennyit sem kapnak. Nem ismerős? Menj vissza a szüleidhez, az ő saruk ha nem látnak szivesen, élj melletük mint albérlő, fizess rezsit, stb, érted ugye? Remélem, még nem határoztad el magad mellette végérvényesen, hagyd el!

Tudod mikor lépnek leggtöbbször ezek a nők? Mikor az agresszor már a gyerekekre vetíti ezt ki, őket veri, és ilyen esetekben bizony súlyos lelki (és sokszor sajnos testi...) sérülésekkel kerülnek ki a picik. Gondolom akarsz majd gyereket, hát tudd meg, neki szülni egyenlő azzal, hogy egy tönkretett lelket kell majd felneveled, és nézned a szenvedését. Miért nem hagyod el most, jobblesz 10 év mulva gyerekekel?

2010. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Az első férjem ilyen volt. Imádott, de néha elborult az agya és akkor agresszív volt. Máig úgy érzem, hogy soha nem fogok annyira szeretni senkit, mint őt szerettem, de így nem lehet egy életet leélni - vagyis lehet, de nem érdemes, megváltoztatni pedig NEM tudod, SOHA. Belegondoltam, hogy mi lesz, ha gyerekeink lesznek, akkor őket is ütni-vágni fogja?? Nagyon nehezen, de elhatároztam magamat és egy délelőtt, mikor dolgozott akkor összepakoltam a holmimat és elköltöztem. Telefonszámot cseréltem, a címemet senki nem tudta egy darabig, még a szüleim sem. Felhívtam, hogy elköltöztem, soha többé ne keressen.

Ennyi. Nem bántam meg, azóta van egy normális párom, normális életem.

2010. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
anyám az első pofon után azt hitte, hogy ő mellette majd megváltozik apám. szült neki 5 gyereket, 27 év alatt mindennap kapott 1-2 oldalba rúgást, pofont, valamilyét eltörte, nekünk gyerekeknek is mindig adta a pofonokat, ráadás nekiállt inni, pénzünk sem volt semmi. 2000 anyám rájött 27 év után, hogy ez így nem mehet tovább! És tudod mit mondott nekem anyukám egyiknap?! Hogy ha nem lett volna olyan naív, lehet hogy egy szép boldog élete lett volna... ezen gondolkozz el.
2010. márc. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!